• Modul Clearance

  mondo*arc / Vydanie 72 / apríl - máj 2013

  Modul Clearance

  Stránka v jarnom vydaní časopisu mondo*arc predstavuje svietidlo Modul Clearance a pozýva na novú virtuálnu prehliadku showroomu dizajnu OMS.

  Digitálne vydanie časopisu tu.

 • Správnym osvetlením pretvárame svet

  SVĚTLO / číslo 3 / ročník 16 / 2013

  Správnym osvetlením pretvárame svet

  Aktuálne vydanie odborného časopisu Světlo prinieslo reportáž z veľtrhu Amper 2013, produktové strany s predstavením svietidla Grafias, inzerciu a článok o Right Light pre obchodné priestory. 

  Špecializovaná brožúra Right Light venovaná nákupným priestorom poskytuje developerom, prevádzkovateľom a majiteľom obchodov komplexný návod na riešenie ich osvetlenia. Jej obsahom je detailný popis princípov osvetľovania jednotlivých typov prevádzok a ich špecifických častí, doplnený o zoznam produktov, ktorými možno docieliť optimálne svetelné podmienky.

  Digitálne vydanie časopisu tu.

 • LED revolúcia v retail osvetlení

  Oświetlenie LED / číslo 3 / 2013

  LED revolúcia v retail osvetlení

  Poľský špecializovaný magazín o LED osvetlení uverejnil v aktuálnom čísle rozsiahly odborný článok od OMS o technológii LED osvetlenia a výhodách jeho použitia v obchodných priestoroch.

  Časopis Oświetlenie LED sa venuje moderným technológiám v osvetlení, dizajnérom a dodávateľom poskytuje špecializované informácie a prináša príklady technických riešení a novinky z oblasti osvetlenia. OMS prispelo do rubriky Technológie článkom zameraným na problematiku teploty chromatickosti, bieleho svetla, dynamiku osvetlenia a uvádzajúcim príklady pre použitie LED osvetlenia v obchodných priestoroch.

  Viac o článku tu.

 • ILDS 2013 Medzinárodný prieskum svetelného designu

  mondo*arc / Vydanie 3 / 2013

  ILDS 2013 Medzinárodný prieskum svetelného designu

  OMS bola opäť uvedená ako jeden z najväčších výrobcov v strednej a východnej Európe vo vydaní ILDS, 2013 - Medzinárodný prieskum dizajnu osvetlenia, vydaný časopisom mondo*arc. ILDS je komplexný celosvetový ročný adresár pre architektonický priemysel svetelného dizajnu, ktorý predstavuje úplný výpis nezávislých svetelných dizajnérov, výrobcov osvetlenia a distribútorov z celého sveta.

  Pre viac informácií, kliknite sem.

   

 • Nikdy som nebol zúfalý

  .týždeň / číslo 13 / 2013

  Nikdy som nebol zúfalý

  Rozhovor s Vladimírom Levárskym, výkonným riaditeľom OMS, v slovenskom politicko-spoločenskom týždenníku .týždeň.

  O svietidlách kedysi nevedel nič, no časom vybudoval medzinárodne úspešnú firmu, ktorá ich vyrába. Bol vyhlásený za Podnikateľa roka 2012. V slovenskej verejnej debate mu chýba jasná vízia budúcnosti našej krajiny. Šéf spoločnosti OMS Vladimír Levársky.

   

  Vyhrali ste slovenské kolo súťaže Ernst&Young Podnikateľ roka 2012. Dolieha na vás už nejako celosvetové kolo, ktoré sa bude konať v júni v Monaku? 

  Som súťaživý typ, takže sa do Monaka teším. Videl som už program a je to zaujímavé aj z pohľadu toho, koho všetkého tam môžete stretnúť v rámci obojstranných rokovaní. Ide o vážnu akciu, ale naplno si to uvedomím zrejme až vtedy, keď tam budem. 

   

  Predpokladali ste, že zvíťazíte v slovenskom kole? 

  Nečakal som to. Išiel som na súťaž a tam som zrazu precitol, lebo som si naplno uvedomil, že v hre je asi štyridsať silných príbehov. Tá súťaž má svoju vážnosť, do toho ešte vstúpil aj ten medzinárodný rozmer Monaka. Nevedel som, ako to dopadne. Som „od futbalu“ a šport človeka naučí vyhrávať. Ale aj tak išlo o veľmi emotívnu chvíľu.

   

  Vybudovali ste úspešnú firmu. Kde boli položené základy vašej podnikavosti? Rodina? Mladosť?

  Mal som veľmi inteligentných rodičov, obaja boli názoroví lídri, no žili v inom prostredí, v inom režime. A to ich prirodzene okliešťovalo. Dostal som nejaký základ, trebárs v podobe ustavičných diskusií, že nielen šport, ale aj vzdelanie je dôležité. Niekto človeka pripravoval. Potom boli rôzne, akoby náhodné vďačné skúsenosti. Napríklad po revolúcii som bol ako relatívne mladý chalan veľmi blízko zvoleniu do Federálneho zhromaždenia. To vie o mne málokto. 

   

  Za koho ste kandidovali?

  Stačí, keď poviem, že názorovo som kresťanská pravica. Som silne veriaci konzervatívny človek a rešpektujem pravidlá prostredia, v ktorom žijem, čo platí aj pre cirkev. Napríklad Angela Merkelová je mi veľmi blízka.  

   

  Čo hovoríte na škandály v cirkvi?

  V istom zmysle mi to pripadá aj prirodzené, veď cirkevní hodnostári sú tiež len ľudia. Čítam Bibliu a často si hovorím, že toto sa musí diať, veď je to tam všade napísané.

   

  Ste spokojný s novým pápežom? Myslím, že bol zvolený dobrý pápež. Predstavuje presne to, čo cirkev v danom stave potrebuje. Tento človek zmení cirkev smerom k témam ako pokora, poníženosť, chudoba a návrat k modlitbe. To je podľa mňa model, ktorým cirkev musí ísť.

   

  Aj v cirkvi niektorí ľudia hľadia na podnikateľov cez prsty. Ide dohromady pokorná viera a úspech v biznise?

  Tak po prvé, asi nikde v Biblii sa nepíše, že to, čo robíte, nemáte robiť dobre. Ak vás navyše sprevádza aj úspech, ktorý je násobený finančným ohodnotením, máte to odmietnuť? Druhá vec je, že sa tiež snažím pomáhať druhým. A tretia, že to nerobím primárne kvôli peniazom. Už dávno nie.

   

  Kvôli čomu to robíte?

  Vec pre mňa kedysi stála takto: Chceš byť bohatý alebo chceš niečo dokázať? Prvá éra bola chcieť byť bohatý, lebo ste mali pred očami vidinu toho, čo ste nikdy nemali. Ale dnes je éra, že chcem niečo dokázať. Chcem budovať firmu – nadnárodný subjekt, globálneho hráča, lídra na trhu... to sú úplne iné výzvy. Prišlo to síce až časom, ale prišlo to. 

   

  Ešte predtým, než ste začali podnikať, ste učili matematiku a zemepis na gymnáziu. Čo bol bezprostredný impulz na zmenu? 

  Úprimne, prvý impulz, prečo som išiel do podnikania, bol ten, že nemôžem ostať v školstve. Keď sa otvárali tie nové možnosti, veľa som cestoval a čítal. Začal som ich vnímať a postupne aj chápať. To ma skonvertovalo. Rozhodol som sa, že potrebujem zmenu. 

   

  Lenže najskôr ste iba dovážali svietidlá zo zahraničia.

  Najskôr bola firma, ktorá importovala svetlá z Talianska a postupne ma to prerástlo. Podobných príbehov je veľa. Naučíte sa fungovať v nejakom prostredí a zrazu zistíte, že sú okolo vás prvky, ktoré vám prekážajú a tie potom idete zmeniť. O svietidlách som ako učiteľ nevedel nič. Keby som už vtedy vedel to, čo teraz, je dnes zo mňa miliardár. No na druhej strane, nemenil by som. Aj keby ma niekto vrátil v čase, chcel by som zase všetko zažiť rovnako. 

   

  Čo na tom bolo také vzrušujúce?

  Ľudia, ktorí nepodnikajú, si to často ani nevedia predstaviť. Oni nevedia, čo je nespať alebo nejesť kvôli firme, ísť do neznáma, alebo podstupovať riziko. Nepoznajú taký prvok, že si požičiaš a nevieš, či vrátiš alebo že máš sen a nevieš, či dôjdeš do finále. Alebo že vezmeš úlohu a nevieš, či ju splníš. Život ľudí, ktorí nemajú túto zodpovednosť, je podstatne jednoduchší. Na druhej strane, toto prostredie je aj chytľavé. Svojím spôsobom som akoby stále v hre, sústavne hrám zápas s konkurenčnými subjektmi. Stále s niekým súperíte, pozeráte sa, ako to robia iní a pripravujete svoju vlastnú cestu. Najzaujímavejším prvkom je dôkaz vlastnej manažérskej odolnosti. Teda schopnosť manažéra transformovať firmu v zložitých situáciách, postaviť ju nejako, posunúť ju niekde, vytvoriť niečo nové a neštandardné – to sú v podstate veci, ktoré vás na tom vzrušujú.

   

  Kde nastal ten zlom od importéra k výrobcovi?

  Bolo to úplne prirodzené. Chceli sme byť nezávislí od dodávateľov, vniesť do toho nové prvky. To všetko nás akoby nútilo ísť do výroby. Veľmi uznávam jednak komplexnosť a jednak nezávislosť. Keď už máte vybudovaný predaj či marketing, začnete vyrábať. A potom dôjdete k tomu, že začnete mapovať trendy, idey a musíte prísť s novými riešeniami. Vyrobíte prototyp, uvediete ho na trh a nadviažete naň servisom. Prosto zhodnotíte sa, kde v tej komplexnosti chcete pôsobiť a musíte sa zaradiť. Tým, že som matematik, mám vo všetkom systém. Komplexnosť si nakreslíte a poviete si, ktorý priestor dokážete obsadiť, aby ste napokon dosiahli nezávislosť. 

   

  Aby ste mohli nielen predávať, ale aj vyrábať, potrebujete stroje, technológie a ľudí, ktorí rozumejú technickej stránke veci. Bolo ťažké vybudovať si toto zázemie?

  Na celom podnikaní sú najdôležitejší a najkomplikovanejší ľudia. Nie sú to ani financie, lebo tých je dosť, ak je dobrý zámer. Ani technológie, ktoré si viete kúpiť. Ľudské zdroje sú alfa a omega podnikania. Najmä ak stúpate do vyššej kategórie a potrebujete kvalitatívne rásť. Logicky hľadáte čoraz lepších ľudí, ktorí vás sprevádzajú. Kvalitní ľudia sú kľúčoví pre rast, istotu, aj obranu firmy pred problémami. 

   

  Koľko ľudí dnes pre vás pracuje?

  Niečo vyše tisícky.

   

  Čo s vaším biznisom urobila kríza?

  Každého to zasiahlo nejakým spôsobom a je otázne, čo firmy v tom období robili. Znižovali sa vo veľkom náklady, či zásoby na skladoch. Prepúšťali sa ľudia. Ale to mi pripadalo ako zúfalé kroky. Je ľahké ľudí prepustiť, no už oveľa ťažšie je neskôr ich zase získať naspäť. My sme len málo prepúšťali, sústredili sme sa na budovanie značky a pozitívne sme začali hovoriť o našich plánoch. V tom prostredí, plnom negativizmu, zohralo naše pozitívne nastavenie veľkú úlohu pri budovaní značky. Ľudia nám začali dôverovať, nasledovať nás a naše prísľuby sa začali potvrdzovať. Navyše, v rovnakom čase ako sa ekonomika ocitla v recesii, prepukla naplno technologická revolúcia LED (pozn. red.: svetlo emitujúcich diód). 

   

  Do koľkých krajín vyvážate?

  Okolo 130 krajín. Pričom pod vývozom rozumieme pravidelný vývoz. Dnes svietime aj v takých krajinách ako Filipíny, Kanada, Panama, Argentína, Čína alebo India. 

   

  Stretávate sa niekedy vo svete s nedôverou preto, že ste firma z východnej Európy, ako sa niekedy stávalo slovenským firmám?

  Myslím, že to už je preč. Keď sa stanete významným a vplyvným hráčom, trh vás prijme automaticky. Navyše, nie sme jediný príklad slovenskej firmy, ktorá sa presadila v zahraničí. Podľa mňa je to kombinácia filozofie, vízie, odvahy a pripravenosti ísť do vonkajšieho prostredia. Keď vstúpite na zahraničné trhy, pochopíte, čo má šancu prežiť, a čo nie. V čom je Slovensko horšie ako ostatné krajiny? Mám pocit, že sme dostatočne civilizovaný, motivovaný a kreatívny národ. Dokonca si myslím, že sme aj dostatočne vzdelaný národ, aj keď vo vzdelávacom systéme sú rezervy. Lenže to nemôže byť alibi, aby ste v trhovom prostredí neuspeli. Navyše, táto firma je dosť medzinárodná. Pracujú tu ľudia z Indie, Číny, Hongkongu, Španielska, Rumunska, a tak ďalej. 

   

  Vo vývoji máte asi 80 ľudí. Kde ste ich nabrali? Sú to domáci slovenskí odborníci?

  To sú práve tie národnosti, ktoré som vymenoval. Na Slovensku často neboli profesie, ktoré sme hľadali. Takže sme hľadali aj vonku. Napríklad šéf vývoja je Rakúšan a šéf konštrukcie Nemec. Ide o veľmi multikultúrne prostredie. Má to aj synergický efekt. Ide totiž o zmesku dizajnov, trendov, názorov a kultúr. Keď sa to skombinuje, vznikajú zaujímavé výstupy. 

   

  Kedysi ste boli učiteľ, dnes ste podnikateľ. Čo si s týmito dvoma skúsenosťami myslíte o verejnej debate ohľadne budúcnosti vzdelávacieho systému na Slovensku? 

  Predovšetkým mám pocit, že tento štát sa musí rozhodnúť, ako si vlastne usporiada celé svoje prostredie. Chceme preferovať vedu a výskum? Tak si popíšme, aké sú trendy a vyberme tie, do ktorých chceme investovať a pritiahnuť špičkových ľudí. Chceme to postaviť na cestovnom ruchu? Tak investujme do vzdelania v oblasti cestovného ruchu. Chýba mi ucelený koncept krajiny – predstava o tom, ako chceme s našimi predispozíciami čoby krajina vyzerať. Potom si môžeme povedať, ako budeme profilovať vzdelávací systém. 

   

  Najpálčivejším dlhodobým problémom Slovenska je vysoká nezamestnanosť, koncentrovaná predovšetkým vo východných regiónoch. Pomohlo by, keby Slováci masovejšie skúšali podnikanie a menej vyhľadávali istotu zamestnaneckého pomeru?

  My nie sme podnikavý národ. Už len keď to porovnám s Čechmi. Sú podstatne podnikavejší, vidíte množstvo malých firiem, ktoré vznikajú po dedinách. Podľa mňa práve preto je česká ekonomika dlhodobo oveľa odolnejšia ako naša. U nás je podnikanie vecou relatívne malej skupiny odvážnych jednotlivcov, ale nie je to akoby filozofia celého národa.  

   

  No kultúrne postoje a návyky možno meniť. Veď predsa aj súťaž Ernst&Young Podnikateľ roka chce podnetnými biznis príbehmi inšpirovať ostatných. Vy by ste trebárs mladým ľuďom odporučili, aby o sebe rozmýšľali ako o potenciálnych podnikateľoch, nielen zamestnancoch? 

  Určite áno. Ja by som to poradil každému. Vtedy začnete rozhodovať sám o sebe, spoznáte svoje ambície a zmeriate si sily so svetom. Musíme vytvoriť solídne podnikateľské školy, letné kurzy alebo nejaké komunity, kde by sa s mladými o skúsenosti podelili úspešní ľudia, ktorí už v biznise niečo dosiahli. Mám pocit, že toho podnikavého ducha do ľudí môžeme postupne dostať. Tam vonku je veľa bystrých hláv a veľa dobrých nápadov.      

   

  Koľko hodín denne strávite prácou?

  Efektívne asi desať hodín. Denne si popritom doprajem aj polhodinu – hodinu športu. 

   

  Biznis nie je vždy len o úspechoch, podnikatelia zažívajú aj nezdary. Čelili ste niekedy beznádeji?

  Ja som nikdy nebol zúfalý. Lebo, keď sa nedarí, prečítam si Svätého Ignáca alebo nejakú časť Písma a to vás oduševní. Človek potom svoju pozíciu uvidí v súvislostiach a začne hľadať, aká vyššia vôľa je za tým.  

   

  Vladimír Levársky (47)/ Zakladateľ a jediný majiteľ spoločnosti OMS, ktorá sa špecializuje na výrobu a dizajn svietidiel a na realizáciu projektov v oblasti osvetlenia po celom svete. Vyštudoval Prírodovedeckú fakultu UK v Bratislave a do roku 1991 pôsobil ako gymnaziálny učiteľ matematiky a geografie. Je víťazom súťaže Ernst&Young Podnikateľ roka 2012. Popri podnikaní sa venuje podpore športu. Pôsobí ako predseda predstavenstva futbalového klubu FK Senica.

   

  autor: Lukáš Krivošík

  zdroj: tlačené vydanie časopisu .týždeň

 • OUT&ABOUT

  mondo*arc / Vydanie 71 / február - marec 2013

  OUT&ABOUT

  Najnovšie vydanie magazínu mondo*arc prináša v rubrike Technology, venovanej verejnému osvetleniu, prehľad produktov osvetľujúcich exteriéry. Out&About predstavuje aj pouličné LED svietidlo Segin od OMS, charakteristické kombináciou moderného plochého dizajnu a vizuálneho komfortu, ktorý ponúka. 

  Prečítajte si viac o Segin LED na webstránke Mondo arc

  Digitálne vydanie časopisu tu.

 • LQS – Lighting Quality Standard s novým, prevratným softvérom LQS Composer PRO

  SVĚTLO / číslo 2 / ročník 16 / 2013

  LQS – Lighting Quality Standard s novým, prevratným softvérom LQS Composer PRO

  V rubrike Merania a výpočty najnovšieho čísla odborného časopisu pre svetelnú techniku Světlo bol uverejnený vedecký článok dizajnéra osvetlenia z OMS, Michala Jančušku.

  „Od predstavenia na veľtrhu Light+Building v roku 2012 sa systém LQS etabloval medzi odborníkmi aj zákazníkmi a zásadne ovplyvnil vnímanie hodnotenia kvality osvetlenia.“

  Článok rekapituluje vývoj štandardu kvality osvetlenia, základné elementy a parametre hodnotenia a vymenúva technické normy, z ktorých LQS vychádza. Systém sa týchto noriem nielen pridržiava, ale v niektorých prípadoch dokonca upozorňuje na ich nedostatky. LQS reaguje na aktuálne vedecké poznatky a skúsenosti špecialistov firmy z praxe, čím ide nad rámec platných noriem. Ďalšia časť článku popisuje funkcie a hlavné výhody softvérov LQS Composer a LQS Composer PRO.

  Čítať celý článok v PDF

 • Rekonštrukcia systému osvetlenia prednáškovej sály fakulty stavebného inžinierstva

  INGINERIA ILUMINATULUI / číslo 1 / ročník 15 / 2013

  Rekonštrukcia systému osvetlenia prednáškovej sály fakulty stavebného inžinierstva

  Ingineria Iluminatului, rumunský odborný časopis o osvetľovacej technike vydávaný Technickou univerzitou v Kluži uverejnil článok o projekte realizovanom OMS.  

  Študenti univerzity, ktorí v OMS absolvovali odbornú stáž, Mihai Adrian Pop, Roland Sandor, Mihai Augustin Pop a Alexandru Vlas v časopise predstavili projekt spolupráce s OMS na rekonštrukcii osvetlenia prednáškovej sály univerzity.

  Digitálne vydanie časopisu tu.

 • Uvedenie poriadku do sveta osvetlenia

  Lux Review / ročník 1 / číslo 04 / 2013

  Uvedenie poriadku do sveta osvetlenia

  Nové číslo Lux Review, časopisu zameraného na nízkoenergetické osvetlenie, projekty a technológie, prinieslo predstavenie štandardu LQS a profil spoločnosti OMS.

   

  „Tím OMS dôveruje technológii LED a jeho výskumníci nepretržite vyvíjajú svetelné riešenia a produkty založené na LED.“

  Zaujímavé fakty o spoločnosti, príbeh jej vzniku, produkcia zameraná na vysoko kvalitné svietidlá a vysoká úroveň výskumu a vývoja, ktoré zastrešuje moderné R&D centrum. Ďalej sa článok venuje filozofii a metodológii systému LQS, unifikovaného štandardu navrhnutého pre celý sektor osvetlenia.

 • Zo srdca Európy do prvej ligy svetelného priemyslu

  LUX REVIEW / Volume 1 / Issue 03 / December 2012

  Zo srdca Európy do prvej ligy svetelného priemyslu

  "OMS zvláda všetky fázy výrobného procesu svietidla. Silné vývojové oddelenie pomáha dodávať vysoko kvalitné svietidlá a riešenia pre zákazníkov. "

   

  “OMS handles all phases of the luminaire production process. A strong R&D department helps deliver high-quality lighting fixtures and solutions for customers.”

  Launched at Light + Building 2012 in Frankfurt, Lux Review magazine is an exciting print and online offering that reaches a highly targeted audience of lighting buyers globally. Its emphasis is on low-energy lighting products, projects and techniques. It's designed to share knowledge globally and bring the benefits of the latest lamps, luminaires and controls to project managers and large-scale clients. Lux Review shares best practice, sample projects and the latest equipment.

  Elektronická verzia článku: click here.

  Čítať celý článok: click here.

 • Architektonický design

  HIGHLIGHT / júl - august / 2012

  Architektonický design

  Nemecký dvojmesačník o svetelnom priemysle, zameraný na  nové projekty a podujatia na trhu osvetlenia, uverejnil článok venovaný portfóliu produktov OMS.

  Dizajnu svietidiel OMS je v tomto čísle Highlight venovaný redakčný článok v rubrike Leuchten Design aj titulka časopisu. Článok vyzdvihuje komplexnosť produkcie OMS, pokrývajúcej rôzne oblasti osvetlenia, od kancelárskych a pracovných priestorov, až po prezentačné nasvietenie objektov a ďalšie typy osvetlenia, ktorých ukážky boli nemeckým projektantom predstavené na European Lighting Tour 2012.

  Viac info o čísle tu.

 • A dizajnér povedal: buď svetlo

  TREND / Číslo 27 / 2012

  A dizajnér povedal: buď svetlo

  „Svetlo je téma na celý život,“ hovorí Ján Štofko, jeden z prvých dvorných dizajnérov spoločnosti OMS, spol. s.r.o.

  Popredný slovenský producent svietidiel patrí medzi rozrastajúcu sa skupinu domácich firiem, ktoré si uvedomili dôležitosť dizajnu vo výrobnom cykle. Preto sa spoločnosť rozhodla nebyť len výrobno-montážnou halou a vybudovala svoje vlastné centrum pre výskum a vývoj.

   

  Na počiatku bola raja

  Svietidlo Modul Ray, vyvinuté podľa návrhu Jána Štofka, pripomína z boku morskú raju. Jeho prototyp navrhol ešte pre svoju diplomovú prácu na Ústave dizajnu Fakulty architektúry bratislavskej STU. Dnes patrí do sériovej výroby OMS a spolu s ďalším svietidlom Rebell od mladého dizajnéra získal na minuloročnej Národnej cene za dizajn hlavné ocenenie v kategórii produktový dizajn. Koncept svetla Modul Ray priamo korešponduje s fungovaním ľudského organizmu. Je nastavený tak, aby sa v priebehu dňa intenzita svetla prispôsobila prirodzenému biorytmu človeka. Ráno pôsobí ako štartér, na poludnie sa utlmí a večer sa v prípade potreby intenzita opäť zvýši. Pracuje sa s tým, že teplé svetlo pôsobí uspávajúco a studené, naopak, povzbudzuje.

   

  Kreslenie budúcnosti

  Súčasný trend v oblasti výroby svietidiel smeruje k elegancii tvarov, miešaniu farieb svetla a inteligentnému ovládaniu osvetľovacích systémov. Filozofiou spoločnosti OMS však vždy bolo trendy najmä vytvárať, a nie len sledovať.Aj preto vstupuje do obchodných vzťahov s výrobcami, ktorí sú technologicky najďalej. Rozmýšľanie do budúcnosti sa vo firme prejavuje napríklad v zadaní „Future concepts“, ktoré má dizajnérov inšpirovať k rozmýšľaniu o budúcnosti svetelnej techniky.

  >> čítať celý článok

   

 • Interview with OMS’ LED Department Director Miroslav Masár

  Interview with OMS’ LED Department Director Miroslav Masár

  Interview with OMS’ LED Department Director Miroslav Masár

  LightSpec / Issue 5 / Juny 2012.

  Interview with Miroslav Masár, LED Department Director OMS.

  "The future is wide open and we’re glad that our company is part of this story."

  Miroslav Masár, LED Department Director, OMS

  >> read more

 • LIGHT&BUILDING

  LIGHT&BUILDING

  LIGHT&BUILDING

  The Technology / Product section of this issue of mondo*arc magazine is dedicated to products presented at Light & Building 2012, International Trade Fair. Among highlighted products, you will find also the luminaire Grafias, by OMS, specially designed for environments with high requirements on intensity of light, like gas stations, warehouses and airports.

  Digital version available here.

 • International Lighting Design Survey 2012

  International Lighting Design Survey 2012

  International Lighting Design Survey 2012

  mondo*arc / Issue 2 / 2012.

  IMG

  OMS has been listed in the 2012 edition of mondo*arc's ILDS as one of the largest lighting manufacturers in Central and Eastern Europe.

  For more information, click here.

   

 • Revolution in the lighting world

  Revolution in the lighting world

  Revolution in the lighting world

   

  LEAF Review / Číslo 14 / 2012. 

  Delivering top architectural projects requires complete in-depth understanding of all the factors that influence the final result.”

  LEAF Review specifically targets the unique community of architects. It captures the opinions, ideas and philosophies of Europe’s foremost architects in a diverse mix of articles, case studies, interviews and profiles. The recent issue of the LEAF Review is dedicated to the topic of a synthesis of architecture and biology. The magazine comes both in print and digital versions.

  Electronic version available here: click here.

  Read more: click here.

 • OMS at Prague Design and Fashion Week 2011

  OMS at Prague Design and Fashion Week 2011

  OMS at Prague Design and Fashion Week 2011

   

  Held October 4-9, the international trade fair Designblok'11 showcased the latest in the design of furniture, home accessories, fashion and lifestyle. The programme featured a showcase of designers, design studios and schools, located in Superstudio Futurama and Superstudio Šporkovský palace. 

  In addition to introducing its new brand, Elite, and the winning collection of products from the National Prize for Design 2011, OMS also presented six new products realised during the year. Four products are the works of talented young Slovak designers Anton Zetocha and Ján Štofko of OMS and Matej Bilík of Osem design. The other two products were designed by renowned international studios Giugiaro Architettura, Italy and Bartenbach LichtLabor, Austria. Designed by OMS’ Anton Zetocha, the luminaire Modul WINGS is planned to enter mass production at the end of 2011. The Indirect Vega luminaire with LED light source from Osem design’s Matej Bilík is already being mass produced. Prototypes with LED light sources include Terzo, designed by Giugiaro Architettura; Becrux, designed by Bartenbach LichtLabor; Acrux, designed by OMS’ Anton Zetocha and Modul Box Max, designed by OMS’ Ján Štofko. 

  Read full article

 • OMS will reinvest seven million EURO

  OMS will reinvest seven million EURO

  OMS will reinvest seven million EURO

   

  HN online / internet version / 29.10.2009. OMS will invest 7 million euros by the end of 2010. 

  Slovak producer of light fixtures builds an R&D centre and expands production. 

  OMS, owned by Slovak entrepreneur Vladimír Levársky, plans to invest 7 million euros by the end of next year. Approximately half of the money will be spent on the construction of a new R&D center within the production area of the company in Dojč near Senica. Construction has already begun.

  >> read more

 • OMS, producer of light fixtures for offices and industry, completes R&D center

  OMS, producer of light fixtures for offices and industry, completes R&D center

  OMS, producer of light fixtures for offices and industry, completes R&D center

   

  OMS, producer of light fixtures for offices and industry, to build R&D center. 

  The investment has been delayed due to the purchase of Inter football club. OMS, situated in Dojč near Senica, producer of industrial and office lighting, plans to make investments amounting to 7 million euros in R&D. Approximately half of the funds will be allocated to the construction of a new R&D center within the production area of the company. Construction has already begun.

  >> read more

 • Intelligent systems for lighting and lighting design

  Intelligent systems for lighting and lighting design

  Intelligent systems for lighting and lighting design

  Světlo / No.05 / 2009.

  Intelligent systems for lighting bring cost savings, efficiency and efficacy.

  Not surprisingly, these terms apply to the industries of lighting design and lighting technology. New, more efficient light sources are used in light fixtures together with intelligent stabilizers, more efficient optical systems of light fixtures, or daylight sensors.

  >> read more

   

 • Luminaires for interior lighting based on LED

  Světlo / No. 02 / 2010

  Luminaires for interior lighting based on LED

  Luminaires for interior lighting based on LED still have higher market share.

  The most frequently used light fixtures are the lamps designed for indoor lighting.

  An increasing number of our offices, schools, hospitals, corridors, lecture halls and even our houses are illuminated using indoor LED lighting. Nowadays, linear fluorescent lamps are used particularly for indoor lighting. Why are the linear fluorescent lamps so successful? It is evident from their numerous advantages. They have a higher specific power (reaching up to 110 lm/W for some versions), easy installation, long life, high-frequency operation, good colour rendition, and most importantly, they are fully dimmable. Dimming enables dynamic response to the needs of the illumination area.

  >> read more