• Information and Measures against Coronavirus (COVID-19)

  Dear business partner, our company OMS, a.s. has taken several precautionary measures in connection with the global pandemic COVID-19 and subordinates its behavior to the various regulations and measures adopted by the Government of the Slovak Republic, which issued guidelines and recommendations to prevent and eliminate the pandemic, with an emphasis on preserving and supporting further development.

  Information and Measures against Coronavirus (COVID-19)
 • Predstavenstvo OMS, a.s., vymenovalo nového generálneho riaditeľa

  Dovoľujeme si Vás informovať o zmene na pozícii generálneho riaditeľa spoločnosti OMS, a.s. s platnosťou od 1. 8. 2019.

   Predstavenstvo OMS, a.s., vymenovalo nového generálneho riaditeľa

  Novým generálnym riaditeľom sa stal pán Egidijus Razmus, ktorý pri ďalšom rozvoji spoločnosti využije skúsenosti z vrcholových pozícií managementu.

 • Prvé miesto v súťaži CHYTRÁ MĚSTA BUDOUCNOSTI 2018 vyhrala OMS!

  Platforma s názvom CitySys od OMS, a.s. získala Medzinárodnú cenu odbornej poroty v kategórii SMART CITY PROJEKT Slovensko 2018!

  Prvé miesto v súťaži CHYTRÁ MĚSTA BUDOUCNOSTI 2018 vyhrala OMS!

  Slávnostné odovzdávanie cien II. ročníku národnej súťaže ,,Chytrá města pro bodoucnost 2018“ organizovanou SCII/Smart City Innovations Inštitútom prebehlo počas programu Nemecko-českého kooperačného fóra ,,Technológie pre Smart City a cenu za OMS prevzal výkonný riaditeľ OMS, pán Radovan Slíž so slovami: ,,Veľmi sa tejto cene tešíme a sme radi, že vyhrala práve platforma CitySys, ktorá je naozaj výnimočným produktom. Predstavuje všetky vlastnosti, ktoré má mať dobrá Smart city platforma. Spája technologicky aj obchodne, je užívateľsky príjemná a vytvára výborný vstup pre každé mesto, či obec  do sveta Smart city. V našej spoločnosti spolu s našimi partnermi už riešime aj ďalšie kroky, ako Machine Learning, Deep Learning, Umelá Inteligencia (AI), ktoré sú bezpochyby nevyhnutnou súčasťou pre Smart City riešenia budúcnosti.“

   

  Nemecko-české kooperačného fórum ,,Technológie pre Smart City“

  Ako už názov napovedá, fórum bolo venované technológiám pre Smart City. Zúčastnilo sa ho viac ako 130 uznávaných odborníkov z krajín Nemecka, Českej republiky a zo Slovenska. Bohatý program plný odborných prednášok so zaujímavými témami bol zavŕšený odovzdávaním ocenení v súťaži Chytré mestá budúcnosti 2018.

  Odborná porota súťaže tento rok ocenila víťazov v nasledujúcich kategóriách:

  -       Chytrá obec 2018 do 10.000 obyvateľov

  -       Chytré mesto 2018 do 50.000 obyvateľov

  -       Chytré mesto 2018 nad 50.000 obyvateľov

  -       Chytrý región 2018

  -       IDEA/VÍZIA Smart City 2018

  -       Zahraničné ocenenie pre najlepšie projekty Smart City zo Slovenska a Nemecka

  -       Smart City Start Up 2018

  -       Dátový portál mesta 2018

  -       Smart City projekt určený verejnosti a komunitám

  -       Urbanizmus a strategické riadenie

  -       2 zahraničné ocenenia pre najlepšie projekty Smart City zo Slovenska a Nemecka

   

   

   

  Ocenenie pre platformu CitySys

  Platforma CitySys v uvedenej kategórii získala jednoznačne najsilnejšiu spätnú väzbu porotcov.Platforma zaujala svojou otvorenosťou a schopnosťou integrovať viaceré aplikácie, ktoré sú potrebné pre efektívne riadenie mesta či obce, do jedného systému. Prostredníctvom CitySys je možné monitorovať, vyhodnocovať, riadiť, následne analyzovať údaje, zvyšovať efektivitu správy miest a obcí, znižovať celkové náklady na prevádzku a prinášať lepšie podmienky pre život občanov a podnikanie. Porota ocenila práve jej technologickú a obchodnú otvorenosť, čo znamená, že má schopnosť rozširovať sa o ďalšie časti a aplikácie v čase. Rovnako umožňuje ľahko integrovať ďalšie systémy od iných dodávateľov (parkovanie, odpadové hospodárstvo a iné), čim zabezpečuje monitoring kľúčových parametrov mesta či obce v danej oblasti pod jedným používateľským rozhraním.

   

 • Myslíme ekologicky!

  Naše skutky, váš lepší život.

  Myslíme ekologicky!

  Spoločnosť OMS si teraz, viac než kedykoľvek predtým, uvedomuje silnú potrebu zvýšenia svojho pričinenia sa na ochrane životného prostredia. Každým jedným krokom sa snaží byť bližšie k jeho zlepšeniu a nebojí sa aj radikálnych zmien, ako už dokázala niekoľkokrát v minulosti.

  OMS ako tvorca a nasledovateľ inovácii, trendov a v neposlednej rade poslucháč trhu, sa nebála a vstúpila v roku 2010 na trh s novými LED svietidlami.  Išlo vtedy o riskantný krok a pravdaže nikto LED svietidlám nedôveroval. Vedenie spoločnosti však verilo v ich potenciál a pozitívny prínos,  ktoré mohli priniesť. Od roku 2012-2015 sa OMS vďaka danému rozhodnutiu zaradila medzi TOP dodávateľov osvetlenia po celom svete.  Revolúcia s LED svietidlami priniesla novú tvár tohto priemyslu.

  Do portfólia OMS boli dlhé roky zaraďované aj výrobky, akými sú fluorescenčné žiarivky. Vnútro trubice týchto svietidiel je naplnené argónom (plyn) a malým množstvom ortuťovej pary.  Ich likvidácia vo veľkej miere zaťažuje našu planétu a z daného dôvodu spoločnosť pristúpila k zásadnej zmene. Nastáva nová revolúcia a OMS sa opäť stáva jej súčasťou. OMS medzi prvými výrobcamiosvetlenia vypína k 31.12.2018 výrobu NON LED svietidiel. Spoločnosť sa zaradí medzi skupinu firiem, ktorým záleží na životnom prostredí a nebojí sa ísť aj radikálnou cestou.

  Silný tím odborníkov, IT špecialistov a výskumných pracovníkov zaručuje spoločnosti silné postavenie na trhu vďaka LED výrobe, ktorá bude naďalej plniť náročné požiadavky svojich zákazníkov a aj prostredníctvom Smart technológii, ktoré úspešne prezentovala v dňoch 18.- 23.3.2018 na výstave Light + Building vo Frankfurte nad Mohanom.

  Patríme k tým, ktorí nespia na vavrínoch a vyvíjajú, zlepšujú a hlavne tvoria pridanú hodnotu pre lepšiu budúcnosť nás všetkých. Pevne veríme, že aj všetci naši zákazníci aj okolitá verejnosť bude brať naše kroky pozitívne a bude nás v zlepšovaní nasledovať.

  O tom predsa hovorí aj firemná vízia OMS a to "Poskytovať špičkové svetelné riešenia ako infraštruktúru prinášajúcu kvalitné informácie pre život a podnikanie."

 • METRO ON LINE 2018

  Spoločnosť OMS sa v dňoch 11.6.-12.6. zúčastní významného podujatia METRO ON Line 2018, ktorá sa koná pod záštitou Prešovského samosprávneho kraja.

  METRO ON LINE 2018

  Pôjde o prezentáciu najnovších trendov a inovácii v oblasti  SmartCities, IT Security a Blockchain technológii budovania a prevádzky metropolitných optických, koaxiálnych a bezdrôtových sietí širokej škále poskytovateľov telekomunikačných služieb a služieb retransmisie (ISP) v strednej Európe, zástupcom samospráv zo Slovenska a Čiech s prítomnosťou Start-Up scény v oblasti SmartCities a Telco.

  Na konferencii sa účastníci oboznámia s aktuálnou ponukou produktov pre pasívnu a aktívnu časť siete, telekomunikačných zariadení, technologických postupov pri výstavbe a prevádzke sietí, IoT, moderných Smart služieb pre rezidenčného zákazníka a zákazníkov z biznis sektora.

  Na konferencii vystúpia významní rečníci z rôznych spoločností a medzi nimi aj náš výkonný riaditeľ pán Radovan Slíž. Dňa 12.6.2018 o 13,30 vám predstaví prostredníctvom jeho prezentácie na tému ,, Svetlo ako správna cesta k SmartCity alebo SmartCity nie je nákladová položka“ výhody implementácie SmartCity prostredníctvom jednoduchej výmeny verejného osvetlenia. Hlavnými výhodami výmeny verejného osvetlenia je práve rovnomerné rozmiestnenie svietidiel a ich ľahká výmena za IoT Ready LED svietidla, ktoré prinesú mestám úspory, čím mesto získava prostriedky na svoj ďalší rozvoj. Počas konferencie budete môcť mať príležitosť navštíviť aj prezentačný stánok a diskutovať s našimi odborníkmi, ktorí Vám ochotne poskytnú odpovede na Vaše otázky.

  Tešíme sa na vás.

 • Kratšie je lepšie

  Spoločnosť OMS v rámci významných zmien v poslednom období a jej transformácie, sa rozhodla opäť viac priblížiť ku svojim zákazníkom. Spokojnosť zákazníkov a ich rýchlejšia komunikácia s našim portfóliom je našou prioritou, preto sme sa rozhodli na veľkú zmenu.

  Kratšie je lepšie

  Zložité kódy produktov spôsobovali viacerým našim zákazníkom komplikácie pri objednávaní produktov a služieb. Tento dlhý kód bol tvorený číslicami ale aj písmenami, čo komplikovalo prácu našim zákazníkom a partnerom. Keďže nám veľmi záleží na neustálom zlepšovaní našich vzťahov s nimi, rozhodli sme sa pre zmenu.  Vytvorili sme  nové objednávacie kódy v 6-miestnom, čisto číselnom tvare. Používanie kratších kódov Vám ušetrí vo veľkej miere čas pri spracovaní a zadávaní objednávok, a teda ostane Vám viac času na iné efektívne činnosti.

   

  Od dnes je možné len v 3 rýchlych krokoch nájsť na web stránke konkrétny produkt aj s jeho kódom produktu. Súčasne sme urýchlili orientáciu k doplnkom ku svietidlu. Hľadanie príslušenstva ku svietidlu ešte nebolo u nás tak jednoduché. Pevne veríme, že   všetky aktuálne zmeny  Vám  prinesú ďalšiu pridanú hodnotu, prečo spolupracovať práve s OMS, a.s.

   

  Neviete si to predstaviť? Pozrite si naše video (https://vimeo.com/268373117)

   

  Shorter is Better from OMS, a.s., Slovakia on Vimeo.

 • Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska na návšteve v OMS, a.s.

  Spoločnosť OMS, a.s., ktorá právom patrí k popredným zamestnávateľom na Záhorí, bola dňa 25.4.2018 poctená návštevou prezidenta Slovenskej republiky Andrejom Kiskom v rámci jeho pravidelnej pracovnej cesty po regiónoch Slovenska.

  Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska na návšteve v OMS, a.s.

  Návštevy sa okrem pána prezidenta zúčastnili aj p. Roman Krpelan (poradca prezidenta SR pre médiá), p. Michal Luciak (poradca prezidenta SR pre vnútornú politiku), p. Vladimíra Ledecká (vedúca oddelenia regionálnej politiky), p. Natália Smolenová (oddelenie regionálnej politiky) a p. Michelle Marie Soukup (odbor vnútornej politiky).

  Pána prezidenta privítal výkonný riaditeľ spoločnosti OMS, a.s. pán Radovan Slíž a spoločného rokovania sa zúčastnili najvyšší predstavitelia spoločnosti a to p. Vladimír Levársky (akcionár spoločnosti), p. Pavel Mazák(finančný riaditeľ) a p. Erik Gašparík (obchodný riaditeľ).

  Spoločnosť OMS sa transformuje z výrobcu svietidiel na technologicky orientovanú spoločnosť. Okrem klasických svietidiel vo svojom portfóliu ponúka aj ,,Smart“ riešenia, ktoré sa v dnešnej dobe spomínajú čoraz častejšie. Pána prezidenta zaujímala práve úspešná proexportná orientácia, ale najmä inovácie spojené s osvetlením prinášajúce profesionálne digitálne technológie na báze internetu vecí (IoT). Počas prezentácie výkonným riaditeľom p. Radovanom Slížom bola pánovi prezidentovi predstavená spoločnosť OMS, a.s, jej produktové portfólio, ponuka projektových riešení a v neposlednej rade aj novinky v Smart technológii z dielne OMS a to konkrétne Smart City(CitySys), Smart Shop (ShopSys) a Smart Industry (WorkSys) riešenia na IoT platforme. Po ukončení oficiálneho rokovania bol pánovi prezidentovi odovzdaný dar s venovaním vo forme svietidla HEXA, ktoré bolo navrhnuté a vyrobené práve v našej spoločnosti a ktoré vyhralo Národnú cenu za dizajn.

  Odborníci výskumno-vývojového centra previedli reálne fungovanie platformy v častiach CitySys, WorkSys, ShopSys. Rovnako boli pánovi prezidentovi predstavené nové produkty Smart Pole, Dynamic Shop Window, Smart Mirror a veľmi nás teší, že využil možnosť vyskúšať si ich a zažiť tak ich výhody a možnosti, ktoré ponúka spoločnosť aj svojim zákazníkom. Partneri a zákazníci si ich čoskoro budú môcť sami vyskúšať v našom novom showroome IoT riešení, ktorý bude patriť k najväčším v Európe.  

  Návšteva výroby LED svietidiel a následné predstavenie poslednej novinky z nášho portfólia Smart Public Pole priniesla mnohé otázky zo strany prezidenta  a pevne veríme., že na základe našich odpovedí získal lepší prehľad o Smart riešeniach, ktoré OMS ponúka.

  Počas prehliadky sa pán prezident nezabudol prihovoriť a pozdraviť so zamestnancami na jednotlivých oddeleniach, čo si v rámci jeho obmedzeného časového harmonogramu veľmi vážime.

  Pán prezident Kiska pochválil vo svojom rozhovore fungovanie našej spoločnosti a uviedol, že príjemným prekvapením boli usmiati zamestnanci, čo svedčí o veľmi dobrom smerovaní spoločnosti OMS, a.s.

   

  Za jeho návštevu veľmi ďakujeme.

  Team OMS,a.s.

   

  Fotogalériu z návštevy pána prezidenta Andreja Kisku v OMS si môžete pozrieť tu. >

 • Spoločnosť OMS ide správnym smerom

  OMS sa zúčastnila jednej z najvýznamnejších európskych výstav v osvetlení Light + Building 2018 už po 7ty krát. Spoločnosť predstavila svoje smerovanie v najbližších rokoch v rámci poskytovania nových riešení a digitalizácie. Našim hlavným cieľom je poskytnúť ľuďom pridanú hodnotu pre skvalitnenie ich života a zvýšenie celkového komfortu.

  Spoločnosť OMS ide správnym smerom

  Náš stánok bol rozdelený do 3 prezentačných častí - Smart City, Smart Retail a Smart Industry. Pri vstupe na náš stánok naši návštevníci dostali Bluetooth Tag, ktorý slúžil ako jedna z možností monitorovania vášho pohybu po stánku a samotný zber dát z tagov bol zberaný cez inštalovanú sústavu svietidiel. Vďaka informáciám, ktoré sa spracovávali do centrálnej štatistiky, sme okrem celkového počtu našich návštevníkov, získali aj údaje o tom, kde ste sa pohybovali a aj ktorá časť vás najviac zaujímala. Tieto riešenia vieme pravdaže implementovať aj pre naše Shop alebo Industry aplikácie.

   

  Pozrite si kompletný report z výstavy Light + Building : TU (pdf)

   

  V našej Smart City časti s názvom CitySys, sme vám predstavili najnovšie možnosti riešenia verejného osvetlenia spoločnosťou OMS. Vďaka tomu už viete, že svietidlo verejného osvetlenia už nie je vnímané len ako svietidlo ale súčasne slúži aj ako bod pre zber a distribúciu dát. Ukázali sme vám možnosti implementácie senzorov a kamerových systémov priamo do svietidiel. A nielen to. Ukázali sme vám aj možnosti riadenia a vizualizácie údajov, ako aj získavanie telemetrických údajov z pridružených senzorov (kvalita vzduchu od teploty až po radiáciu), akceler-metre hovoriace o orientácii svietidiel, integrované senzory pohybu, senzory hlučnosti až po implementovanú hlásku núdzového volania alebo e-charger v stĺpe verejného osvetlenia.

  V rámci konceptu Smart City bola predstavená úplná novinka portfólia OMS a to Smart City Pole. Informačný stĺp pre verejné priestranstvá slúži pre 360° monitorovanie kamerovým systémom, obsluhuje sa pomocou informačného dotykového panelu, poskytuje hlásku núdzového volania, nabíjačky pre e- bicykle, integrovanú meteostanicu a mnoho ďalšieho. Vizualizácia v CitySys platforme vám poskytla jednoduchý prehľad nielen o všetkých svietidlách a zariadeniach Smart City priamo na výstave ale aj vo vzdialenej inštalácii verejného osvetlenia cez cloud s možnosťami integrácie ďalších prvkov.

  V našej druhej Smart Industry zóne s názvom WorkSys sme vám predstavili našu platformu v priemyselných inštaláciách. Svietidlá s integrovanými senzormi pre pohyb, intenzitu, kamery slúžiace ako senzor pohybu, dymový senzor, meteo a iné boli taktiež vizualizované v jednej platforme, ktorá súčasne prepájala inštaláciu na výstave s 1000km vzdialenou inštaláciou. Mali ste možnosť vidieť, že vieme ovládať svietidlá kdekoľvek na svete ale aj načítavať informácie zo senzorov kdekoľvek zo sveta na jeden vizuál platformy spoločne so zobrazením merania energií ( voda, plyn, elektrická energia a iné). Tak ako v každom jednom našom systéme boli integrované možnosti personálneho nastavenia osvetlenia pracoviska pomocou personálnych kariet.      

  Treťou nie menej zaujímavou časťou nášho stánku bol koncept Smart Retail s názvom ShopSys. Prostredníctvom dynamického výkladu ste si mohli reálne vyskúšať zmenu svetelných scén pre rôzne udalosti v obchodných priestoroch priamo (prípadne cez internet) a zažiť podporu psychologického marketingu pre obchody vďaka integrovaným senzorom pohybu.  Ďalej ste videli aj pokročilé technológie implementované v systéme osvetlenia tzv. People Hunting pre zisťovanie správania sa ľudí v obchodoch. Veľmi vás zaujal aj náš produkt Smart Mirror s možnosťou zmeny CCT nielen priamo vo svietidle ale aj na hlavnom osvetlení konkrétnej kabínky. Čerešničkou Smart Retail zóny pre návštevníkov bola demografia. To znamená, že podľa informácie o vašom pohlaví a veku sa osvetlenie riadilo a zameriavalo na konkrétny produkt, ktorý by mal byť pre vás najzaujímavejším.

  Hlavnou myšlienkou stánku OMS na výstave Light + Building  bolo ukázať návštevníkom, že svietidlo sa nemusí využívať len ako svetelný bod, ale aj ako bod pre zber a distribúciu dát.

   

  Pozrite si video s rozhovormi: TU (link)

 • Ďakujeme Vám za návštevu nášho stánku

  Výstava Light + Building 2018 úspešne skončila a OMS potvrdila svoju rolu globálneho profesionálneho poskytovateľa inteligentných riešení v oblastiach Smart City, Smart Industry a ďalších oblastiach digitálnej technológie.

  Ďakujeme Vám za návštevu nášho stánku

  Spoločnosť poskytuje kvalitné svietidlá , ktoré je možné rozšíriť o ďalšie senzorické časti a tým z nich urobiť produkt  predstavujúci zdroj a generovanie údajov, s dostupným pripojením kedykoľvek a kdekoľvek si ich zákazník žiada. Špičková kvalita svietidiel a celého osvetľovacieho systému je ideálnou infraštruktúrou pre tak dôležité získavanie údajov v každej aplikácii a podpora OMS pri zhromažďovaní, skladovaní, vizualizácii a spracovaní dát do finálnych informácii je špeciálnou príležitosťou pre všetkých našich zákazníkov ako sa stať súčasťou transformácie tohto odvetvia.

   

  OMS bola jedinou spoločnosťou na Light +Building, ktorá poskytla komplexný pohľad tejto transformácie   a utvrdila širokú verejnosť, že je pripravená plne podporiť našich existujúcich a nových zákazníkov,  aby priniesli informačnú pridanú hodnotu. OMS ako spoľahlivý partner ponúka realizáciu svojho konceptu aj v ich regiónoch a v celej oblasti ich aktivít.

   

  Všetky materiály, ktoré ste mohli vidieť na L+B 2018 sú vám teraz k dispozícii. Pre získanie viac informácii, nás neváhajte kontaktovať.

   

  1. Link na video CitySys - https://vimeo.com/258038668
  2. Link na video WorkSys - https://vimeo.com/260188272
  3. Link na video ShopSys - https://vimeo.com/258942880
  4. Link na brožúru CitySys - http://www.omslighting.com/data/files/citysys/citysys_brochure.pdf
  5. Link na brožúru WorkSys - http://www.omslighting.com/data/files/worksys/worksys_brochure.pdf
  6. Link na brožúru ShopSys - http://www.omslighting.com/data/files/shopsys/shopsys_brochure.pdf
  7. Link na Ghada - http://www.omslighting.com/portfolio/#slug=ghada
  8. Link na Smart-L - http://www.omslighting.com/portfolio/#slug=SMART-L
  9. Link na Elys Track - http://www.omslighting.com/portfolio/#slug=ELYS%20TRACK
 • Rozsvietili sme ZOOT

  Módny e-shop ZOOT.cz vznikol v roku 2010 v Prahe a už od začiatku je jeho víziou "robiť to trochu inak".

  Rozsvietili sme ZOOT

  Zákazníci si objednávky pohodlne nakliknú odkiaľkoľvek, môžu si ich poslať buď rovno domov / do práce, alebo na jednu z "Výdajní radosti". Tam si všetko najprv osobne vyskúšajú a potom sa rozhodnú, čo si z nej vyberú a zaplatia. Na vrátenie tovaru majú naviac celých 90 dní - zadarmo osobne aj poštou. Súčasne aj doprava k zákazníkovi je vždy zadarmo, či už je hodnota objednávky akákoľvek. A z ďaleka nielen preto je ZOOT jednou z najrýchlejšie rastúcich inovatívnych európskych spoločností (podľa časopisu Inc. Magazine).

   

  Pre OMS je inovácia jednou z hlavných firemných vízií a naša novinka na trhu - Smart Mirror - oslovila vďaka svojej neotrelosti i tím ZOOTu. Sme hrdí na to, že pri tak dôležitých udalostiach, ako je modernizácia jednej z Výdajní radostí, sa obrátili práve na nás. Možnosť výberu rôznych osvetlení v skúšobnej kabínke a tiež prepojenie medzi zrkadlom a stropným osvetlením bolo jedným z hlavných predpokladov pre túto zaujímavú spoluprácu. Produkty Smart Mirror boli navyše prispôsobené požiadavkám ZOOTu, a preto sa môžu pýšiť customizovaným logom.

   

  ZOOT otvorí do konca roku 2017 celkom 10 nových Výdajní radosti v Českej republike a na Slovensku. Každá má svoje dizajnérske špecifiká a na ich osvetlení sa podieľame práve my. Veríme, že i vďaka produktom spoločnosti OMS bude ZOOT aj naďalej patriť medzi úspešné a najrýchlejšie rastúce značky na trhu.

 • OMS patrí medzi "Schválené miesta výroby"

  OMS sa môže pochváliť certifikátom "Approved Place of Manufucture“

  OMS patrí medzi

  Naša spoločnosť sa koncom mesiaca september podrobila ťažkej skúške a to ,,návšteve“ kontrolórov z VDE Testing and Certification Institute. Kontrola bola zameraná na výrobu svietidla s diódami (LED). Táto hĺbková kontrola pozostávala z teoretickej a praktickej časti, kde bolo hlavným cieľom kontrolórov získať, čo najviac informácii o celkovom výrobnom procese v OMS.

  Teoretická časť kontroly obsahovala rôzne smery dotazovania. Otázky audítorov smerovali k informáciám od vstupnej kontroly, cez internú dokumentáciu až po samotnú výrobu.

  Praktickú časť kontroly absolvovala inšpekcia priamo v teréne našej spoločnosti. Inšpektori sa zamerali na naše sklady, striekaciu linku, kovovýrobu a kontrolu zakončili vo výrobe LED produktov.

  Štandardný dokument CIG 023 patrí k jedným z najhĺbkovejším kontrolným dokumentom a každá časť dotazovania musela prejsť rôznymi úrovňami testovania.

  Keďže išlo o veľmi náročnú a hĺbkovú inšpekciu je veľkým úspechom našej spoločnosti získanie ocenenia: Approved Place of Manufacture. Týmto dokumentom sa radíme k firmám s úspešne absolvovanou inšpekciou kvality.

  Týmto by sme sa chceli poďakovať všetkým oddeleniam, ktoré sa na audite zúčastnili, keďže poukázali na ich kvalitnú a dobre prevedenú prácu.

  Ďakujeme.

 • Výmena osvetlenia v Národnej rade Slovenskej republiky

  Koncom augusta tohto roku prešla rokovacia sála Národnej rady Slovenskej republiky významnou zmenou osvetľovacieho systému.

  Výmena osvetlenia v Národnej rade Slovenskej republiky

  Dekoratívny ceremoniálny luster Kancelária NR SR vymenila za funkčné a bezpečné osvetlenie, ktoré spĺňa najnovšie štandardy v osvetľovaní modernej technológie s LED svetelnými zdrojmi a nízkou spotrebou elektrickej energie. Na realizácii tejto výmeny sa podieľala práve spoločnosť OMS.

  V tomto časovo veľmi náročnom projekte boli použité customizované svietidlá HAMO Tunable White aj s riadiacim systémom. Riadiaci systém umožňuje prostredníctvom ovládacieho panela meniť teplotu chromatickosti osvetlenia. V projekte boli po konzultácii definované 4 režimy, kde hlavnú rolu bude mať režim „simulácia denného svetla“.

  Celý proces zmeny osvetľovacieho systému, ktorý obsahoval customizáciu svietidla, obhliadku, vzorku korpusov, testovanie až po výrobu, trval jeden celý mesiac. Požadované svietidlá boli vyrobené do jedného týždňa. 

  „Nové osvetlenie spĺňa všetky atribúty moderného nasvietenia veľkých miestností. Zlepšil sa svetelno-technický komfort, výrazne sa znížila spotreba elektrickej energie, rovnako aj hlučnosť v sále. Rovnako sa optimalizovalo aj prúdenie vzduchu v sále,“ doplnil vedúci Kancelárie NR SR Daniel Guspan.

  Sme hrdí, že sa naša spoločnosť podujala na tejto realizácii a opäť poukázala na skvelú spoluprácu v rámci spoločnosti OMS. Touto cestou by sme chceli poďakovať kolegom, ktorí sa na tomto projekte podujali.

   

  Viac obrázkov z realizácie tu >

 • Nenaleťte hackerom!

  Vážení zákazníci,

  Nenaleťte hackerom!

  z dôvodu množiacich sa prípadov kybernetických incidentov, vás žiadame, aby ste pri úhrade našich faktúr používali len účet uvedený na faktúre.

  V prípade akýchkoľvek nejasností nás prosím ihneď kontaktujte.

   

  Ďakujeme za pochopenie,

  Váš OMS Team.

 • Produkty s OMS portfólia v novom showroome spoločnosti Sinergyca

  OMS produkty sú vystavené medzi najpokrokovejšími LED svietidlami pre vonkajšie a vnútorné aplikácie

  Produkty s OMS portfólia v novom showroome spoločnosti Sinergyca

  OMS produkty môžete najnovšie vidieť v showroome Lumen Power talianskej spoločnosti Sinergyca. Zaoberá sa zvyšovaním energetickej efektivity poskytovaním riešení na mieru a monitorovacích a energetických služieb pre širokú škálu komerčných, priemyselných a rezidenčných aplikácií.

   

  Ako píšu na svojej webstránke, v showroome nájdete výber z „najpokrokovejších certifikovaných LED svietidiel pre interiéry aj exteriéry“.  Sme hrdí na to, že medzi exponátmi sú aj rôzne verzie trinástich produktov z nášho portfólia:

   

  •  • Prettus – funkčné svietidlo vhodné najrôznejšie aplikácie,
  •  • Gacrux  – minimalistický dizajn s čistými a nenápadnými líniami,
  •  • TDO – číslo 1 pre priemyselné aplikácie vďaka svojim výborným parametrom,
  •  • Freyn II – svietidlo s mimoriadne vysokou účinnosťou v kombinácii s jedinečným dizajnom,
  •  • Sana – jednoduchý dizajn, ktorý skvelo doplní atmosféru akéhokoľvek interiéru,
  •  • Semai – pouličné svietidlo dostupné s rôznymi optickými systémami a stmievacími protokolmi, takže je tou najuniverzálnejšou voľbou na osvetlenie exteriérov
  •  • Imma – svietidlo s extrémne vysokou účinnosťou v kombinácii s IP a IK dostatočnými pre osvetlenie vonkajších aplikácií,
  •  • Noviel – skvelé parametre pre osvetlenie interiérov – vzdelávacích priestorov, reštauračných zariadení, retailových prevádzok, nemocníc, kancelárií a mnohých ďalších,
  •  • Perlita – atraktívne a pritom nekomplikované stropné svietidlo je dostupné v pevnej alebo veľmi obľúbenej verzii s nastaviteľným smerom lúčov,
  •  • Emergency – všetky naše verzie núdzových svietidiel spĺňajú normy Európskej únie,
  •  • Exe II – v závesnej verzii toto praktické svietidlo vrhá nepriame svetlo na strop, čo vedie k vyšším hodnotám UGR a rovnomernosti osvetlenia,
  •  • Declan – štvorcový alebo obdĺžnikový tvar so zaujímavým rozmiestnením LEDiek krásne dopĺňa dizajn ktoréhokoľvek interiéru,
  •  • Dalya – posledný člen našej rodinky pouličných svietidiel s jednoduchým otvorením krytu pre jednoduchšiu a rýchlejšiu údržbu.

   

  Verzie sa líšia v svietivosti, výkone, optike, svetelnom zdroji, CCT, CRI, povrchovej úprave, type montáže a v mnohých ďalších parametroch. To len dokazuje, že OMS produkty sú veľmi prispôsobivé a dokážu naplniť predstavy aj tých najnáročnejších zákazníkov.

   

  Všetky vystavené svietidlá si môžete pozrieť tu

 • Nezničiteľné

  Pouličného svietidlo s optickým dizajnom, ktoré sa smeje tvárou v tvár nepriazni osudu

  Nezničiteľné

  Keď sa prvýkrát pozriete na naše nové mestské svietidlo IMMA, prvá vec, ktorú si všimnete je jeho výzor. Je iné. Vrcholne jednoduchý, jemne zakrivený dizajn s jednou samostatnou šošovkou a hladkým povrchom neponúka žiadne iné svietidlo na trhu. Ale nenechajte sa zmiasť, že by bolo výsledkom kompromisov. V skutočnosti je IMMA výsledkom cesty nášho produktového vývoja v novom smere v oblasti dizajnu mestských svietidiel, ktorý používa najnovšie LED inovácie a veľmi dobré optické techniky a technológie, vďaka čomu sme mohli vytvoriť niečo naozaj jedinečné.

  Mnoho moderných mestských svietidiel príliš neoplýva krásou. IMMA má moderný, čistý štýl, ktorý stále zotrváva v upokojujúcej mäkkosti starších, tradičných svietidiel. To znamená, že IMMA pôsobí veľmi esteticky v akomkoľvek prostredí, najmä v mestských a rezidenčných oblastiach, kde ľudia chcú byť obklopený príjemnými a známymi formami. IMMA je preto najlepším priateľom architekta.

  Ale čo tak byť najlepším priateľom svetelného dizajnéra, či starostu a primátora. No, IMMA nesklame ani tu. Chytrá optika prichádza s rozsahom svetelných distribúcií, ktoré umožňujú svetelným dizajnérom použiť rovnaký produkt  tak, aby vyhovoval rôznym potrebám. Čo viac, mono-šošovková optika svietidla IMMA prináša výhodu vynikajúcej svetelnej priepustnosti a jasnosti šošovky, v ktorej nedochádza k dvojlomu svetla. Je tiež rezistentná voči UV žiareniu, a tak nedochádza k zažltnutiu a nestráca v priebehu času svoju účinnosť. A z mechanického hľadiska, šošovky sú obzvlášť pevné a vďaka tomu sú odolné aj voči mikrotrhlinám. To všetko navyše s použitím veľmi trvácnych materiálov a komponentov pre zvyšok svietidla, zahrnujúc dlhotrvajúcu elektroniku s vynikajúcou povrchovou úpravou.

  Všetky tieto vlastnosti spoločne vytvárajú svietidlo, ktoré ponúka výnimočné, trvácne a spoľahlivé osvetlenie a technický výkon s dlhotrvajúcou účinnosťou až do 143 lm/W. Ako keby to nebolo dosť, IMMA je vhodná pre začlenenie do zariadenia využívajúceho akékoľvek moderné riadenie svetelnej techniky od jednoduchých regulácií na báze fotobunky až po futuristické inteligentné mestské systémy.

  Záver? IMMA je nákladovo-vedomé, vysoko výkonné, trvácne a vysoko účinné svietidlo, ktoré ponúka výnimočnú technickú a optickú životnosť a ľahkú ovládateľnosť. A vyzerá skvelo! Kto by ju nechcel?

   

  Pre podrobnejšie informácie o technológiách IMMA sledujte naše príspevky na sociálnych sieťach.

 • Moderné osvetlenie pre moderné mesto

  MEGIN bol použitý na obnovu verejného osvetlenia v Nitre

  Moderné osvetlenie pre moderné mesto

  MEGIN je jedným z najobľúbenejších svietidiel OMS vďaka svojmu vynikajúcemu funkčnému dizajnu, príkladným svetelným parametrom  a vysokému výkonu. Inštalovaný v rôznych veľkých a menších mestách a dedinách po celej Európe, bol doteraz použitý len v relatívne malých projektoch, na hlavných cestách miest alebo pri plnej rekonštrukcii verejného osvetlenia rôznych dedín. To platilo, kým nebola osvetlená Nitra. Významné mesto na juhozápade Slovenska sa rozhodlo aktualizovať svoje verejné osvetlenie pozdĺž všetkých svojich hlavných ciest svietidlom MEGIN.

   

  Nitra je slovenské obchodné, vzdelávacie, poľnohospodárske a kultúrne centrum. Mesto Nitra je označované aj ako "matka všetkých slovenských miest", pretože je považovaná za najstaršie mesto na Slovensku a prvé potvrdené písomné historické zmienky o nej pochádzajú z 9. storočia. Bola postavená na oboch brehoch rieky Nitry, obklopená siedmimi vrchmi. V krásnom prostredí môžete nájsť nielen rad prírodných zaujímavostí, ale aj mnoho náboženských, kultúrnych a historických pamiatok, ktoré nám dávajú nahliadnuť do minulosti krajiny, ktorá bola svedkom historických udalostí, ktoré sa podieľali na rozvíjaní modernej Európy.

   

  Mesto je v súčasnosti domovom viac ako 80 tisíc ľudí a ponúka širokú škálu aktivít pre návštevníkov a turistov po celý rok.

  Pre Nitru, ktorá si chce udržať svoju pozíciu moderného mesta, ktoré má veľa čo ponúknuť, bolo dôležité zlepšiť udržateľnosť, bezpečnosť a príťažlivosť svojich ulíc s novým vysoko kvalitným pouličným osvetlením. Pre tento účel bol zvolený MEGIN, vďaka svojej schopnosti poskytovať podstatne lepšiu kvalitu svetla ako pôvodné osvetlenie, ale aj pri porovnaní s ponúkanými LED svietidlami nižších tried.

   

  MEGIN emituje biele svetlo s nízkym oslnením, ktoré je vizuálne príjemné a podporuje vysokú úroveň zrakovej ostrosti. Jeho optická sústava výrazne znižuje svetelné znečistenie, rozhodujúci činiteľ pre mesto s takým množstvom svetiel v noci. To robí ulice bezpečnejšie pre vodičov, cyklistov a chodcov a  tak isto zaisťuje, že sú voľne žijúce zvieratá chránené pre rušením z osvetlenia. A čo viac, MEGIN poskytuje vynikajúcu účinnosť, čo znamená, že spotreba energie  bude pre osvetlenia mesta  značne znížená a minimalizujú sa dopady osvetlenia na životné prostredie.

   

  Stačí sa pozrieť na niektoré zo snímok urobených na webových stránkach mesta, NitraLive, kde vidieť porovnanie nového osvetlenia so starým ako evidentné vyniknutie MEGINu.  

 • ADVANCED

  Výkon určujúci trend na vysokej technologickej úrovni od OMS

  ADVANCED

  Pre väčšinu ľudí je OMS spájaná s konkrétnymi výrobkami, ktoré mnohí preferujú, majú o nich záujem, žiadajú od nás tieto produkty alebo sú dokonca na ceste do novo osvetľovaného priestoru. Je veľmi vysoká šanca, že sú to produkty z nášho portfólia ADVANCED. Ako sme už písali v predchádzajúcom článku, produktové portfólio OMS je členené do troch rôznych značiek s vlastným zameraním na trhu. Značka ADVANCED stojí uprostred a to z dobrého dôvodu.

   

  OMS má inovačný plán. Neúnavne skúmame každý aspekt svetla a osvetľovacej techniky a trendy utvárajúce svet, aby nám umožnili vyvinúť vzorové produkty, ktoré ponúkajú najlepší výkon, vlastnosti a funkčnosť za cenu, ktorá dáva zmysel. Tieto produkty tvoria portfólio ADVANCED, značku, ktorá sa snaží ponúknuť čo najširšiu škálu produktov vhodných pre najširšiu škálu aplikácií k čo najširšiemu spektru zákazníkov. Všimli ste si, že sa nám tam opakuje stále jedno slovo? Najširšie; to je to, o čom ADVANCED je. Značka ADVANCED  profituje zo svojej schopnosti uspokojiť potreby väčšiny. Len pre špecifickejšie požiadavky nižšej ceny alebo exkluzívnejšieho dizajnu sme vyvinuli značky UNOLUX a ELITE.

   

  Produkty ADVANCED sú z veľkej časti rozdelené do vysoko všestranných hlavných produktových radov, ktoré ponúkajú takmer všetky svietidlá potrebné pre dokončenie aj tých najzložitejších alebo náročnejších osvetľovacích projektov, alebo jednoducho na každodenný predaj. Od Downlightov cez spoty po priemyselné a vonkajšie svietidlá, toto všetko ADVANCED ponúka. Môžete dokonca zistiť, ktoré výrobky sú v trende skontrolovaním, či sú jedným z našich "FASTRUNNERS" – najpredávanejších produktov. Produkty v ADVANCED portfóliu je možné prispôsobiť podľa vašej potreby. A každý z našich produktov sa môže pochváliť jednou z najlepších hodnôt účinnosti  lm/W a  pomeru kvality a ceny na trhu.

   

  Takže, pozrite sa na naše produktové portfólio ADVANCED a pridajte ešte niekoľko najširších do nášho zoznamu: najširšie možnosti a najširší úsmev.

   

  OMS. Follow the right light.

 • Štruktúra značiek OMS

  OMS produkty diferencované naprieč tromi značkami: ELITE, ADVANCED a UNOLUX

  Štruktúra značiek OMS

  OMS je európskym lídrom v oblasti výskumu, vývoja a výroby s históriou medzinárodného obchodu trvajúcou viac ako dve desaťročia. Ponúka komplexné portfólio produktov pre obchody, kancelárie, školy, zdravotnícke zariadenia, športoviská, priemysel, ulice a mestá, architektúru, domy a interiérové aplikácie. Spoločnosť expandovala rýchlo a stala sa synonymom inovácie a kvality.

   

  OMS je domovom jedného z najlepších centier výskumu a vývoja v Európe s viac ako 120 dizajnérmi a optickými, tepelnými, elektronickými a mechanickými inžiniermi. Každý výrobok je výsledkom najnovších vedeckých, technologických a osvetľovacích trendov. Spoločnosť tiež zamestnáva viac ako 800 odborníkov, administratívnych pracovníkov a vysoko kvalifikovaný výrobný personál. Na vrchole toho sú postavené ekologicky šetrné efektívne logistické procesy a riadenie dodávateľského reťazca zahŕňajúce všetko od nákupu cez výrobu až po distribúciu, čo spoločnosti umožňuje dynamicky reagovať s rýchlosťou a presnosťou podľa potrieb zákazníkov a trhu.

   

  Pre splnenie rôznych požiadaviek širokého spektra zákazníkov OMS rozlišuje svoje portfólio do charakteristických značiek, aby vyhovovali potrebám rôznych segmentov trhu. Zákazníci sú už oboznámení so značkou ADVANCED a UNOLUX, ktoré tvoria základ pôsobnosti OMS na trhu. Spoločnosť je v súčasnej dobe hrdá na znovuzavedenie značky ELITE. ELITE bola v minulosti značka špičkových a špecializovaných produktov. Avšak v OMS veríme, že prvotriednosť by mala byť základom všetkých produktov a to nielen z exkluzívneho sortimentu, a preto sa stala značka ELITE súčasťou značky ADVANCED. Teraz, po niekoľkých rokoch je značka ELITE späť, reprezentovaná niekoľkými dizajnovými svietidlami vyvinutými špeciálne pre výnimočný štýl a dizajn interiérových a exteriérových architektonických riešení osvetlenia.

   

  ELITE: značka exkluzívne navrhnutých high-end interiérových a exteriérových LED svietidiel pre architektonické osvetlenie. ELITE produkty bez problémov kombinujú aktuálne a budúce trendy v dizajne s najpokročilejšími technológiami a najmodernejšími vedeckými poznatkami.

   

  ADVANCED: najrozsiahlejšia značka zameraná na združenie výkonnosti a LED inovácií, ktoré momentálne udávajú trendy v oblasti konceptov osvetlenia. Vyspelé produkty prinášajú na trh tie najlepšie vlastnosti kvalitného osvetlenia, účinnosti a špičkových vlastností.

   

  UNOLUX: zaplňuje medzeru na trhu a ponúka riešenie zákazníkom, ktorí vyžadujú svietidlá vyrobené podľa európskych noriem za primerané ceny. UNOLUX si kladie za cieľ ponúknuť najlepšiu kvalitu v pomere k cene cez komplexný rad konvenčných a LED svietidiel.

   

  OMS. Follow the right light.

 • Light + Building 2016 bol doteraz náš najúspešnejší

  Úspech na výstave sme upevnili silnou orientáciou na zákazníka a jasným komunikačným konceptom

  Light + Building 2016 bol doteraz náš najúspešnejší

  Light+Building 2016 je za nami a my sa vraciame do našej bežnej pracovnej rutiny s obnovenou energiou a motiváciou. Tento rok sa viac, ako kedykoľvek predtým, mesiace našej tvrdej práce skutočne vyplatili.

   

  OMS navštevuje výstavu Light +Building po dobu desiatich rokov. V minulosti sme sa zamerali na prezentáciu nášho portfólia v inovatívnom prostredí, ktoré informovalo návštevníkov o technológiách a vede skrytej za našimi výrobkami, ako aj ich  čo najlepšieho využitia. Tento rok sme sa rozhodli pre inú cestu s jednoduchou a transparentnou prezentáciou našich vysoko komplexných LED produktových radov pod heslom "tak veľa možností s každým svietidlom" a oživenie a rozvíjanie vzťahov so zákazníkmi. A zdá sa, že to bol skvelý nápad, pretože naši návštevníci povedali, že tohtoročný Light+Building bol náš doteraz najlepší.

   

  Stretli sme sa  a strávili sme hodnotný čas s našimi dlhodobými zákazníkmi, rovnako ako sme nadviazali kontakt s celou radou zaujímavých účastníkov výstavy. Tiež bolo pre nás dobré rozhliadnuť sa okolo seba na všetky tie úžasné veci vystavované v celej rade technologických odvetví. Light+Building 2016 bol neuveriteľne úspešný z hľadiska budovania hodnotných vzťahov, ako aj pre jednoduché a zábavné objavovanie a učenie sa.

 • Príroda, svetlo, voda, drevo

  Skutočne udržateľný prístup k spracovaniu vody

  Príroda, svetlo, voda, drevo

  Ocenený objekt na spracovanie vody bol novopostavený v Andelfingene vo Švajčiarsku. Posadený do prekrásnej krajiny, unikátny architektonickým poňatím, a výsledkom je dych berúca budova, ktorá dáva udržateľnosť na novú úroveň.

   

  "Werkhof" je postavený výhradne z dreva, z 36 vopred zkonštruovaných jednotiek tak, aby presne sadli na betónovú základňu. Celá budova bola postavená len za štyri dni. Bolo použitých aj niekoľko ďalších materiálov, a to predovšetkým na vodnú a elektrickú infraštruktúru, a osvetlenie.  Samozrejme všetko, čo bolo použité, muselo zapadnúť do jadra budovy. Z tohto dôvodu bolo vybrané aj OMS svietidlo LINE RANGE LED našim švajčiarskym partnerom TRE Rohrbach AG. Bola to dobrá voľba, nielen pokiaľ ide o veľkosť investície i z hľadiska spotreby energie a vplyvu na životné prostredie v dlhodobom horizonte. Diskrétne zasadené do vyčnievajúcich vodorovných prvkov konštrukcie, svietidlá poskytujú vysoko kvalitné svetlo vnútri aj vonku.

   

  Sme hrdí na to, že sme boli zapojený do tohto projektu, ktorí myslí na budúcnosť, a plne podporujeme  výstavbu takýchto udržateľných budov a riešenie ich osvetlenia v budúcnosti.

 • Podporujeme poslanie vzdelávať

  Pre podporu technického vzdelávania OMS spolupracuje s ďalšou strednou školou

  Podporujeme poslanie vzdelávať

  OMS sa spojila s SOŠ Gbely, ktorá sa nachádza približne 18 km od sídla spoločnosti. Prichádza to len pár mesiacov po začatí spolupráce s SOŠ Stará Turá. Navyše dlhodobo spolupracujeme so Slovenskou Technickou Univerzitou v Bratislave.

   

  Spoločnosť OMS je pevne presvedčená o dôležitosti podpory vzdelávania a rozvoja vzdelanej a kvalifikovanej pracovnej sily pre budúcnosť. Ako súčasť tejto podpory, OMS pozvala žiakov 9. stupňa ZŠ na prehliadku areálu OMS vrátane výrobných priestorov a oddelení výskumu a vývoja. Žiaci sú vo veku, kedy sa chystajú dokončiť základné vzdelanie a musia si zvoliť typ strednej školy, ktorú majú záujem navštevovať, vrátane gymnázií, odborných škôl a odborných učilíšť, ako je SPŠ Gbely.

   

  OMS usiluje o podporu technického vzdelania medzi mladšími študentmi a ponúka im náhľad do technickej práce a sveta osvetlenia. Počas návštevy sa žiaci dozvedeli o reálnych aplikáciách toho, čo sa budú učiť. Tiež sa hovorilo o tom, aké možnosti im takéto štúdium ponúkne pre ich profesijnú dráhu a budúcnosť. Študenti, ktorí sa rozhodnú pre vzdelávanie v SPŠ Gbely, môžu počas ich štúdia získať prax v OMS.

 • Kancelárske LED osvetlenie pre holandský trh

  Svietidlá GACRUX a FREYN boli použité v celkom nových efektívnych zariadeniach

  Kancelárske LED osvetlenie pre holandský trh

  Dva skvelé nové kancelárske projekty osvetlenia boli dokončené v Holandsku v spolupráci s  projektantmi osvetlenia z Utilichtu v Eindhovene.

   

  Holandsko je známe svojou zodpovednosťou voči životnému prostrediu a spoločnosti a zavádzanie nových prístupov berie veľmi vážne. Ako také je vedúcim trhom pre pokročilé svetelné technológie, ktoré musia spĺňať  tie najprísnejšie požiadavky.

   

  GACRUX ECO LED bol nainštalovný v kanceláriách Becro do nového štvrtého zariadenia. Nachádza sa v meste Schijndel a okrem výrobných hál v ňom bude umiestnené aj testovacie centrum firmy Berco, kde sú vyrábané  koberce a komponenty do nákladných áut pre spoločnosť Scania.  Ako spoločnosť so silnou orientáciou na sociálnu zospovednosť podnikov a zabezpečenie najvyššej kvality produktov, Berco vyžadovalo osvetlenie, ktoré by vyhovovalo ich prísnym štandardom.  GACRUX ECO LED zaručuje nielen vysokú úroveň vizuálneho komfortu, ale tiež ponúka vynikajúcu účinnosť. Spoločnosti Berco pomôže jednak postarať sa o svojich zamestnancov a jednak ukázať najvyšší rešpekt k životnému prostrediu.

   

  Špeciálne upravená verzia FREYN bola nainštalovaná v kanceláriách Doc Morris do nového sídla spoločnosti o rozlohe 5500 m2 umiestneného na Nemecko-Holandskej hranici.  Svietidlo FREYN bolo redizajnované tak, aby malo dlhšie a užšie proporcie, ktoré viac vyhovujú  konštrukcii a štýlu interiéru nových kancelárií, a súčasne poskytujú vysokokvalitné, pohodlné a úsporné osvetlenie.

 • Tak veľa použití pre jeden modul

  Vysoko efektívny LED modul Infinitas v sebe spája všetko v jednom ľahko použiteľnom zariadení

  Tak veľa použití pre jeden modul

  Väčšina LED modulov obsahuje len svetelné zdroje, prípadne aj vodiče. Musia sa však ďalej dopĺňať pre použitie prostredníctvom pridania ďalších zložiek, ako sú najmä chladiče a optické systémy. Tu je Infinitas iný: je to optimalizovaná kombinácia vysoko výkonných LED svetelných zdrojov s jednoduchým tepelným chladením a efektívnou hybridnou optikou - všetko v jednom malom module, ktorý je pripravený byť súčasťou každého svietidla, a dokonca aj stropov, políc, profilov, alebo nábytku.

  Dizajnované tak, aby dokonale zapadal do obyčajných, trakových a modulárnych systémov svietidiel je Infinitas k dispozícii v dvoch veľkostiach, ponúka fantastický stupeň účinnosti až 118 lm / W, možnosti CCT 3000 K a 4000 K, CRI 83 ako štandard a 90 na požiadanie , a MacAdam 3. To znamená, že je modul Infinitas pripravený splniť takmer akúkoľvek potrebu svetelného dizajnu. Hybridný optický systém obsahuje mikroprizmatický difúzor s metalizovaným štvorcovým reflektorovým poľom (mikromriežky), ktorý ponúka UGR <16. O tepelné riadenie je postarané bez nutnosti pridania ďalších chladičov vďaka skvelému dizajnu, ktorý umožňuje teplo rozptýliť skrz hliníkovú montážnu dosku, a preto je účinný pri okolitých teplotách až do 55 ° C. Svetelný tok je daný výškou operačného prúdu na maximálne 1100 lm, pri ktorom moduly ponúkajú životnosť 70 000 hodín s L70.

  Šikovný malý modul Infinitas budete v budúcnosti určite vidieť v mnohých našich výrobkoch vďaka svojej flexibilite, účelnosti a odolnosti, i vďaka možnosti jeho jednoduchého začlenenia do celej rady rôznych dizajnov svietidiel. Prvé svietidlo, ktoré opustí výrobu OMS s modulom Infinitas bude Declan, ktorého začiatok sériovej výroby je plánovaný do konca tohto mesiaca (august 2015).

  Zapustený, prisadený alebo závesný Declan obsahuje niekoľko modulov Infinitas v optimalizovanom, minimalistickom dizajne kde ponúka až 3650 lm, a preto je ideálny pre použitie v širokej škále aplikácií. Declan je schopný poskytnúť UGR <17 a preto je určený pre použitie v kanceláriách a iných vizuálne náročných oblastiach, ako sú zasadacie miestnosti, showroomy, knižnice a školy. K dispozícii vo FIX a DALI verziách, s aplikovanou účinnosť až 104 lm / W, a životnosťou 50000 hodín/L80 počas prevádzky v teplotách až do +35 ° C, Declan patrí medzi najúčinnejšie, najefektívnejšie a najflexibilnejšie svietidlá.

   

  DECLAN DATASHEET >

 • Perfektné svetlá pre predaj nových aut

  Autosalóny top-značiek automobilov v Taliansku osvetlené LED technológiou

  Perfektné svetlá pre predaj nových aut

  V spolupráci s naším partnerom ALTER LINE stále realizujeme nové renovácie v osvetlení v dvoch autosalónoch top automobilových značiek v Turíne. Obidva autosalóny vlastní Autoingros Torino, člen Intergrea Group, jeden z najväčších predajcov áut v Taliansku.
  Turín je mesto plné historického a kultúrneho nádychu a taktiež slúži ako obchodné centrum pre sever Talianska. Je teda samozrejmosťou, že by mali byť obchody a autosalóny tohto mesta vybavené tými najlepšími riešeniami osvetlenia vôbec. Obchody Autoingros predávajú tie najlepšie automobilové značky ako sú Fiat, Alfa Romeo a Lancia. Toto riešenie osvetlenia využíva úsporné a ekologické svietidlá NIHAL ECO 25 W, 1900 lm a 37 W, 2900 lm, obidva s teplotou chromatickosti 4000 K.
  Druhý renovovaný obchodík bol Torino Motor Hyundai. Tu sme pre nové riešenie použili obľúbené svietidlo OMS FREYN II PV-1 36 W, 4250 lm s CCT 4000 K.
  Nielenže tieto riešenia vyzerajú pôsobivo vďaka štýlu minimalistického dizajnu, ale poskytujú tiež vynikajúcu kvalitu svetla, ktoré podporuje vizuálny komfort, výkon a pozitívne vnímanie zákazníkov. Majitelia Autoingros sú tak veľmi spokojný s novými riešeniami pre osvetlenie, že sa rozhodli zavádzať v spolupráci s OMS podobné renovácie osvetlenia do ďalších šiestich autosalónov.

 • Osvetlenie minulosti

  Úplne nové Múzeum bitky pri Waterloo bolo osvetlené produktmi OMS

  Osvetlenie minulosti

  Nový pamätník pripomínajúci dvojsté výročie bitky pri Waterloo bol otvorený pre verejnosť len pred pár dňami v meste Braine-l'Alleud, v Belgicku. V múzeu sú implementované technológie s interaktívnymi funkciami - nachádza sa tam aj prvá panoramatická obrazovka v 180° uhle v Európe a 4D video. Udalosť, ktorá zmenila beh európskych dejín, je tak možné sledovať tak, ako sa odohrala pred 200 rokmi.

  Riešenie osvetlenia na tomto mieste využíva širokú škálu interiérových svietidiel poskytujúcich vysoko kvalitné svetlo, ktoré zaručuje vizuálny komfort pre zamestnancov a návštevníkov, rovnako ako evokujúci pocit výstavnosti pre exponáty. Svietidlá CAIM a PRETTUS sú použité spolu s PRESTIGE LED MEDIUM WIDE, MODUL EXE a RELAX H a poskytujú tak všestranné, účinné a efektívne osvetlenie v celom areáli. Klasický produkt TORNADO opäť dokazuje svoje využitie v prípade oblastí s náročnejšími požiadavkami na prostredie. Avšak, hviezda show je AVIOR TRACK, ktorý sa používa na vytvorenie emotívneho osvetlenia pre mnoho exponátov cez bodové osvetlenie, objektové modelovanie a vytvorenie ideálnych a dramatických úrovní kontrastu. Tento štýl osvetlenia tiež zaisťuje, že sú priestory dostatočne osvetlené v prípade potreby, ale celkovo s nižšou úrovňou osvetlenia, aby osvetlené exponáty vynikli a ich vzhľad upútal pozornosť.

  Riešenie osvetlenia bolo uskutočnené v spolupráci s realizačnou spoločnosť Business Lighting z Liège.

 • Nová štruktúra produktových webových stránok OMS

  Zaujímavejšie, prehľadnejšie a užívateľsky komfortnejšie, než kedykoľvek predtým.

  Nová štruktúra produktových webových stránok OMS

  Vďaka pozornosti, ktorú v OMS venujeme kontinuálnemu rozvoju našich podnikateľských aktivít, sa nám darí udržať si pozíciu technologického lídra v oblasti vývoja a výroby svetelných technológií. S týmto cieľom vznikla aj nová webová stránka* spoločnosti, ktorá zaujme svojou jednoduchosťou, prehľadnosťou a zároveň nadštandardným obsahom s množstvom zaujímavých informácií. 

  Mimoriadnu pozornosť sme venovali najmä rozsiahlej zmene sekcie NAJNOVŠIE PRODUKTY.

  Užívatelia, ktorí hľadajú špecifické informácie, určite ocenia jednoduché navigačné nástroje prispôsobené na cielené, rýchle a intuitívne filtrovanie produktov a výber kľúčových parametrov. Návštevníci stránky si tiež môžu zobraziť mapu produktov OMS podľa typu aplikácie, značky či svetelných parametrov a oveľa jednoduchšie tak nájsť ideálne svietidlo pre svoje svetelné riešenie.

  Po vyhľadaní vhodného produktu získa užívateľ prístup ku komplexným technickým informáciám vrátane špecifikácie, pre aký typ priestoru je svietidlo vhodné, plnohodnotnú informáciu o všetkých jeho technických a svetelných parametroch, variantoch, doplnkoch a krivke svietivosti. Ku každému produktu ponúkame možnosť stiahnuť si produktový list, produktovú brožúru a podrobný návod na inštaláciu svietidla.  

  Nová produktová stránka pomôže dizajnérom osvetlenia nájsť najvhodnejšie svietidlo pre navrhovanú osvetľovaciu sústavu a zároveň slúži ako zdroj informácií pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o aktuálne dianie vo svete svetelných technológií.

   

  *Webová stránka, vrátane produktovej časti, je prispôsobená pre všetky platformy, médiá, smartfóny a tablety. 

 • Lekcie správneho osvetlenia

  Budúca generácia inžinierov sa pri otvorení nového automatizovaného a robotizovaného laboratória zoznámila s princípmi inteligentného riešenia osvetlenia

  Lekcie správneho osvetlenia

  Spoločnosť OMS spolu so svojimi partnermi podpísala Memorandum o spolupráci so Strednou odbornou školou na Starej Turej. Cieľom spolupráce je priblížiť študentom vzrušujúce a dynamicky sa rozvíjajúce priemyselné odvetvie, v ktorom spoločnosť pôsobí. OMS poskytne škole svoje know how a skúsenosti z praxe. Prvým krokom na ceste k naplneniu stanoveného cieľa bola inštalácia interaktívneho experimentálneho modelu určeného na výučbu v novom automatizovanom a robotizovanom laboratóriu. Interaktívny model má podobu štvorizbového bytu, v ktorom študenti môžu experimentovať s rôznymi osvetľovacími technológiami.  Integrované DALI, relé systém OMS, DeeBridge DALI a ethernet, umožňujú manuálnu simuláciu riadenia osvetlenia prostredníctvom počítača, tabletu alebo smartfónu. Model priblíži študentom princíp fungovania stmievateľného osvetlenia, jednofarebné i RGB aplikácie, rôzne typy manuálneho či automatického riadenia osvetlenia, využitie svetelných scén a rôzne užívateľské rozhrania.

 • Vnášame poriadok do chaosu

  OMS predstavuje vlastný revolučný systém hodnotenia kvality osvetlenia Lighting Quality Standard na novej mikrostránke

  Vnášame poriadok do chaosu

  Vytvorenie dokonalého svietidla alebo osvetľovacej sústavy závisí od skúseností, kreativity, talentu a prezieravosti každého zo zúčastnených. Profesionáli sa pri ich vývoji riadia príslušnými technickými normami, predpismi a teóriami overenými v praxi. Kombinácia všetkých týchto faktorov až donedávna predstavovala chaotickú zmes hodnotiacich kritérií, ktoré dizajnérom osvetlenia a zákazníkom neposkytovali prehľadné a zrozumiteľné informácie.   

  Práve táto skutočnosť inšpirovala OMS k vývinu vlastného systému hodnotenia kvality osvetlenia. Lighting Quality Standard (LQS) predstavuje jedinečný nástroj,  ktorý dokáže jednoducho a systematicky vyhodnotiť kvalitu existujúceho aj navrhovaného riešenia. Na hodnotenie používa LQS viac ako 20 kvantifikovateľných parametrov zo šiestich kľúčových oblastí – ergonómia, emócia, ekológia, efektívnosť a výnimočnosť.

   

  OMS teraz umiestnila tento revolučný hodnotiaci nástroj na samostatnú mikrostránku. Užívatelia tu nájdu informácie o ergonomických, emocionálnych a ekologických parametroch osvetlenia a efektívnosti jeho riešenia. Zároveň im poodhalíme tajomstvo, ako sa štandardné riešenie môže stať skutočne výnimočným. Prostredníctvom mikrostránky získajú zároveň prístup k funkčným nástrojom LQS Composer a Composer PRO, ktoré slúžia na hodnotenie kvality osvetľovacej sústavy podľa princípov LQS. Výsledkom je transparentné hodnotenie v podobe jediného čísla, ktoré o kvalite vášho osvetlenia vypovedá viac, ako sto strán projektovej dokumentácie.

   

  Mikrostránka LQS >

 • Všetko, čo ste kedy chceli vedieť o LED, a nemali ste sa koho opýtať

  LED Academy na mikrostránke OMS

  Všetko, čo ste kedy chceli vedieť o LED, a nemali ste sa koho opýtať

  LED Academy predstavuje súhrn vedomostí sústredených odborníkmi z OMS do komprimovanej podoby na účely vzdelávania. Jej cieľom je poskytnúť komplexné informácie o tom, na akom princípe funguje LED technológia, čo prináša do svetelného priemyslu, ako ovplyvňuje vývoj svietidiel, a aké je súčasné postavenie svetelného priemyslu na globálnom trhu s LED. LED Academy sa vyvíjala niekoľko rokov a v súčasnosti predstavuje jednoduchý no zároveň podrobný prehľad informácií o LED a jej mieste vo svete moderných svetelných technológií.

  Vďaka LED Academy sa LED stáva uchopiteľnejšou pre každého, kto sa o túto pozoruhodnú technológiu zaujíma. Základné informácie o LED dopĺňajú state o jej optických a termálnych vlastnostiach, možnostiach riadenia a využitia v rôznych aplikáciách. 

   

  OMS teraz sprístupňuje obsah LED Academy na novej mikrostránke. Vďaka nej získajú užívatelia prístup k základným informáciám alebo rozsiahlejšej verzii s podrobnými technickými informáciami a môžu si stiahnuť lekcie o LED. 

   

  Mikrostránka LEDACADEMY.NET >

 • Podporujeme vzdelávanie a zamestnanosť

  OMS podpísala Memorandum o spolupráci so Strednou odbornou školu na Starej Turej

  Podporujeme vzdelávanie a zamestnanosť

  OMS dlhodobo participuje na vzdelávaní budúcich odborníkov v oblasti vývoja a výroby svetelných technológií. Po dlhodobej spolupráci so Slovenskou Technickou Univerzitou v Bratislave sa spoločnosť rozhodla zamerať na vzdelávanie budúcich špecialistov vo svojom domovskom regióne a nadviazala spoluprácu so Strednou odbornou školou na Starej Turej v Trenčianskom kraji, vzdialenej približne 37 km od sídla spoločnosti OMS.

  Na základe Memoranda o spolupráci chce OMS podporiť vznik nových vzdelávacích programov, ponúknuť študentom možnosť nadobudnúť profesionálne skúsenosti už počas štúdia, poskytnúť im odborný tréning, materiálnu a technickú podporu a tým najnadanejším aj možnosť získať po ukončení štúdia stabilné zamestnanie. 

  Cieľom aktivity je podporiť vzdelávanie v technických odboroch, zamestnanosť nastupujúcej generácie a usmerniť študentov, ktorým učaroval svet svetelných technológií. Vďaka podpore OMS budú mať absolventi školy viac praktických zručností a vedomostí, ktoré im otvoria dvere k prvému zamestnaniu, alebo im umožnia pokračovať v štúdiu na vyššom stupni vzdelávania. 

 • Modely produktov teraz v RFA formáte

  Nové typy modelov umožnia architektom a dizajnérom pridať do výkresov viac informácií

  Modely produktov teraz v RFA formáte

  Čoraz viac architektov, stavebných inžinierov a projektantov dnes využíva softvér BIM (Building Information Modeling). Preto odteraz poskytujeme modely našich produktov všetkým odborníkom v RFA formáte. 

  Štandardné stavebné plány v súčasnosti nahrádza nová generácie dokumentácie vychádzajúca z BIM. BIM predstavuje súbor komplexných údajov o životnom cykle budovy (výstavba, náklady, energetická náročnosť, údržba, detailné informácie o stavbe pre budúce referencie) a stáva sa tak digitálnou vizitkou jej fyzických a funkčných vlastností.  

  Autodesk Revit predstavuje jednu z najpopulárnejších BIM aplikácií. Práve z tohto dôvodu sme sa rozhodli používať Revit Family File (RFA) formát, ktorý zahŕňa zjednodušený model produktu a relevantné LDT/IES údaje. Zákazníci tak môžu oveľa jednoduchšie projektovať naše produkty do svojich stavieb a vyrátať energetickú efektívnosť budovy.

   

  RFA modely na stiahnutie >

 • Medzinárodný rok svetla

  OSN sa v roku 2015 rozhodla zamerať svoju pozornosť na svetelné technológie

  Medzinárodný rok svetla

  Organizácia spojených národov vyhlásila rok 2015 za Medzinárodný rok svetla a svetelných technológií. Cieľom globálnej iniciatívy je vyzdvihnúť dôležitosť svetelných technológií v histórii a poukázať na to, akú úlohu budú zohrávať v súvislosti s aktivitami zameranými na udržateľnosť rozvoja spoločnosti v budúcnosti. Globálna iniciatíva začne tento mesiac v Paríži a počas celého roka ju budú nasledovať rôznorodé podujatia na národnej, regionálnej a lokálnej úrovni. 

  Rok 2015 je zároveň dvadsiatym výročím založenia OMS a nás veľmi teší, že oslava tohto míľnika sa udeje práve počas Medzinárodného roka svetla. Ako technologický líder v našom segmente nasledujeme a definujeme globálne trendy. Naša pozornosť sa sústreďuje na LED technológie, riadenie osvetlenia, ekologické solárne panely a nanooptiku. Všetky tieto elementy sú predzvesťou trendu ekologického a účinného osvetlenia, ktoré napomôže udržateľnému rozvoju a zároveň umožní vytvárať aplikácie, ktoré dokážu priaznivo vplývať na ľudský organizmus. 

 • Svietidlo, ktoré prispeje k udržateľnému rozvoju miest

  GACRUX sa stáva hlavným protagonistom projektu novej administratívnej budovy

  Svietidlo, ktoré prispeje k udržateľnému rozvoju miest

  Svietidlo GACRUX  s najnovšou generáciou LED technológie a optimalizovaným optickým systémom je zdrojom účinného osvetlenia. Vďaka vynikajúcim svetelným parametrom spĺňa prísne normatívne požiadavky kladené na osvetlenie administratívnych priestorov. Vyznačuje sa vysokým užívateľským komfortom, kladie nízke nároky na energetickú spotrebu a tým prispieva k ochrane životného prostredia. Svietidlo sa stalo súčasťou vysoko úsporného riešenia osvetlenia v projekte Baku White City, jednej z najreprezentatívnejších administratívnych budov v Azerbajdžane. Pri navrhovaní budovy kládli architekti mimoriadny dôraz na to, aby spĺňala všetky sociálne, ekonomické a enviromentálne parametre a bola tak reprezentantom udržateľného rozvoja v lokalite. Docieliť to má efektívnym využívaním infraštruktúry, energií a ostatných zdrojov. Vďaka vynikajúcim svetelným parametrom GACRUX do filozofie tohto pozoruhodného projektu jednoznačne vynikajúco zapadne.

  Projekt vyvinula SLE.  

 • Rozsvietili sme Bory Mall

  V centre nákupu, oddychu a zábavy zohráva svetlo kľúčovú úlohu.

  Rozsvietili sme Bory Mall

  OMS osvietila nové nákupné centrum Bory Mall. Naše riešenie osvetlenia podporuje jedinečný architektonický a estetický charakter budovy a zároveň minimalizuje energetické náklady na jej prevádzku.

  Pre interiér zvolil dizajnér osvetlenia downlighty PRETTUS, PRO 202, 211 a 212 a stropné prisadené svietidlo CLASSIC. Podzemné parkovisko osvetľuje spoľahlivé a nadčasové svietidlo Tornado, vonkajšie plochy zasa nové energeticky úsporné outdoorové LED svietidlo SEMAI.

  Nákupné centrum, ktoré navrhol svetoznámy architekt Massimiliano Fuksas, je architektonickým, nákupným, relaxačným a zábavným skvostom. Na ploche 54.000 m2 sú tu sústredené predajne veľkých módnych, športových, elektronických značiek, špecializované obchody pre deti, kníhkupectvá a reštaurácie. Súčasťou centra je CINEMAX s 12 plátnami (čoskoro pribudne IMAX), 4200 m2 rozľahlý Buppa Children´s World, pôsobivá presklená záhrada v centre budovy a viac ako 2400 parkovacích miest. Pod jednou strechou sa tu jednoducho nachádza všetko, po čom duša zákazníka prahne. Dokonalá kombinácia nákupných príležitostí, služieb a príležitostí na relax, výborná poloha v dobre dostupnej časti Bratislavy, to všetko vytvára ideálne podmienky na to, aby sa Bory Mall stali hlavným mestom všestrannej zábavy na západnom Slovensku.

  Projekt vyvinula SLE >

 • Dni príležitostí

  OMS sa zúčastnila každoročného veľtrhu iKariéra v Bratislave.

  Dni príležitostí

  Dni príležitostí sú určené namä študentom Fakulty elektrotechniky a informatiky; Informatiky a informačných technológií na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave, ako aj študentom fakulty Matematiky, fyziky a informatiky a Prírodovedeckej fakulty na Univerzite Komenského. Veľtrh je vhodnou príležitosťou, ktorú spoločnosti využívajú na to, aby sa predstavili svojim potenciálnym zamestnancom, ozrejmili ich im budúce kariérne možnosti a získali pozornosť tých, ktorí majú ambíciu uplatniť sa v technických odboroch. Návštevnosť dosahuje v priemere viac ako 2000 študentov. Spoločnosť OMS úspešne odprezentovala svoje aktivity a vzbudila značný záujem budúcich absolventov a potenciálnych priekopníkov v oblasti výroby a vývoja svetelných technológií.

 • NOVIEL

  Všestranný downlight

  NOVIEL

  Moderný dizajn, vysoký výkon, varibilnosť a priaznivá cena. NOVIEL reprezentuje všetky hodnoty, ktoré má downlight mať. Vynikajúci merný svetelný výkon až do 102 lm/W (EEC A++) a optimálna cena vám umožnia vymeniť starú osvetľovaciu za novú a nemusieť pri tom vykradnúť banku. Možnosť automatického riadenia svietidiel prostredníctvom DALI zvyšuje potenciál energetických úspor a komfort prevádzky osvetľovacej sústavy. Vyrába sa v troch veľkostiach, S, M a L, vo variantoch so svetelným tokom 1300 lm až 3450 lm a náhradnou teplotou chromatickosti CCT 3000 K alebo 4000 K. Vďaka týmto parametrom nachádza downlight NOVIEL využitie vo všetkých typoch interiérových aplikácií a je vhodnou voľbou, ak uvažujete o výmene zastaranej osvetľovacej sústavy s konvenčnými 2 x 42 halogénovými žiarovkami. Kovová konštrukcia (oceľový plech a hliník), LED svetelný zdroj L80 so životnosťou 50,000 hodín, prevádzková spoľahlivosť pri teplotách až do +35°C, vás na niekoľko budúcich rokov ušetria starostí s údržbou.  Všetky varianty si môžete objednať s trojhodinovým núdzovým zdrojom a bezpečnostným krytím IP 40 alebo IP 44. S takouto výbavou dokáže NOVIEL čeliť doslova každej životnej situácii.  

  Vďaka jednoduchému a kompaktnému dizajnu dokážeme NOVIEL vyrobiť v rekordne krátkom čase. Zákazníkovi tak garantujeme maximálnu výrobnú flexibilitu nezávisle na veľkosti objednávky. V prípade potreby radi prispôsobíme tento všestranný downlight špecifickým zákazníckym požiadavkám.  

 • PRETTUS

  Najprispôsobivejší downlight na trhu

  PRETTUS

  Toto nie je obyčajný downlight. S 56 variantmi PRETTUS prevalcuje všetky downlighty svojimi polymorfnými schopnosťami, vďaka ktorým sa dokáže prispôsobiť akýmkoľvek podmienkam. Za decentným dizajnom sa skrýva jeden z najlepších pomerov výkonu a ceny a svetelná účinnosť až do 104 lm/W (EEC A++). Vybrať si môžete medzi svetelným tokom 800 lm a 3300 lm a náhradnou teplotou chromatickosti CCT 3000 K alebo 4000 K. PRETTUS ponúka niekoľko kombinácií reflektora a difúzora a vyrába sa vo veľkostiach XS, S, M, alebo L. Môžete si ho tak nechať ušiť doslova na mieru a nešetriť pri tom ani špecifickými požiadavkami.  Kompatibilné ovládače FIX alebo DALI vytvárajú vhodné podmienky na jeho riadenie v osvetľovacej sústave. Automatické riadenie na základe predvolených svetelných scén či harmonogramov vám poskytnú najvyššiu možnú mieru komfortu a autonómie a zároveň zvýšia úsporný potenciál vašej osvetľovacej sústavy. Kovová konštrukcia (oceľový plech a hliník), životnosť LED svetelného zdroja L80 50 000 hodín . S trojhodinovým núdzovým zdrojom, vysokým stupňom krytia IP 40 alebo IP 45, prevádzkovou spoľahlivosťou pri teplotách od -20°C do +35 °C (0 °C až + 35°C s núdzovou jednotkou) dokáže PRETTUS čeliť s ľahkosťou akejkoľvek výzve v náročnom prostredí. Vďaka jednoduchému a kompaktnému dizajnu dokážeme zákazníkom garantovať najlepšiu cenu a maximálnu výrobnú flexibilitu nezávisle od veľkosti objednávky. Riešenia šité na mieru špecifickým potrebám zákazníka sú v prípade tohto jedinečného downlightu samozrejmosťou.

 • FREYN II

  Ultimatívne LED svietidlo pre administratívne priestory

  FREYN II

  Najlepší pomer výkonu a ceny na trhu a pozoruhodná svetelná účinnosť až do 118 lm/W (EECA++) vysielajú jasný signál, že pri aplikovaní svietidla FREYN II do vašej kancelárie obstarávacie náklady už nikdy viac nebudú prekážkou . FREYN II je vybavený účinným optickým systémom s difúzorom a dosahuje vynikajúcu hodnotu UGR < 19. Náhradná teplota chromatickosti svetla CCT 3000 K a 4000 K vytvárajú svetelné podmienky, v ktorých si poradíte aj s tou najnáročnejšou úlohou. Riadenie svietidiel prostredníctvom FIX alebo DALI a 1-10 V umožňujú prispôsobiť osvetlenie individuálnym potrebám, zvyšujú autonómnosť, úspornosť a ekologickosť prevádzky svietidiel.  

  Zapustené stropné svietidlo FREYN II sa vyrába v rôznych veľkostiach a montážnych typoch. Pri výmene svietidiel s 4x24 W fluorescenčnými žiarivkami, alebo starších LED osvetľovacích sústav, predstavuje FREYN II riešenie, ktoré pozdvihne kvalitu osvetlenia v priestore na doteraz nepoznanú úroveň. Dlhá životnosť LED L80 svetelného zdroja dosahujúca 50,000 hodín a prevádzková spoľahlivosť pri teplotách od -20 °C do + 35°C sú jasnými argumentmi, prečo aplikovať FREYN II do vašej osvetľovacej sústavy. Odmení sa vám dokonalým osvetlením a minimálnymi nárokmi na údržbu. Z dôvodu bezpečnosti všetky varianty svietidla obsahujú trojhodinový núdzový zdroj.

  Čím všetkým je ešte FREYN II výnimočný? Atraktívnym farebným prevedením v odtieni RAL 9003 – signálna biela, pevnou oceľovou konštrukciou z plechu a kompaktným dizajnom. Všetky tieto atribúty sa premietajú do priaznivej ceny a umožňujú nám flexibilne spracovávať rôzne druhy objednávok, od malých až po tie najobjemnejšie. Svietidlo radi prispôsobíme vašim špecifickým požiadavkám v rekordne krátkom čase.

 • OMS predstavuje iLumTech

  Jedného z najvplyvnejších svetových výrobcov a dizajnérov svietidiel a dodávateľa komplexných služieb

  OMS predstavuje iLumTech

  Je to už takmer dvadsať rokov, odkedy OMS vstúpila na trh so svetelnými technológiami. Malá spoločnosť, s mimoriadne veľkými ambíciami, ktorá rozhodne nemala v pláne hrať dedinskú ligu. Naše portfólio produktov sa rýchlo rozrastalo a to nám umožnilo sústrediť našu pozornosť na vývoj vlastných svetelných technológií.   

  Podarilo sa nám pochopiť komplexné vlastnosti elementu „svetlo“ a implementovať naše objavy do inovatívnych produktov a technológií. Vďaka tomu sme sa stali významným hráčom svetovej úrovne. Náš vlastný výskum nabral dynamické obrátky a my sme si uvedomili, že ak ho efektívne usmerníme, dokáže naše oddelenie výskumu a vývoja dosiahnuť výsledky, ktoré otrasú vesmírom svetelných technológií. Preto sme sa rozhodli rozšíriť jeho aktivity a založili dcérsku spoločnosť iLumTech, ktorá prevzala úlohy pôvodného oddelenia výskumu a vývoja. iLumTech prevzala zároveň aj jeho filozofiu a má ambíciu udávať trendy v oblasti vývoja technológií a riadenia osvetlenia.  

  Spoločnosť sídli v našom modernom Centre svetelných inovácií a pozostáva z medzinárodného tímu akademikov, dizajnérov a inžinierov, ktorí spolupracujú s najžiadanejšími mozgami z prestížnych univerzít, inštitúcií a spoločností. Vďaka prístupu k najsofistikovanejším, najpresnejším a najvýkonnejším technológiám dokážu ponúknuť našim zákazníkom komplexné portfólio služieb v bezkonkurenčnej kvalite. OMS vám ponúka nadštandardné know how sústredené v spoločnosti iLumTech. Prezrite si komplexnú ponuku služieb v iLumTech Book of Services a profitujte z nášho rastu. iLumTech vám pomôže dosiahnuť váš cieľ.

   

  Book of services by iLumTech

 • Light and Building 2014 bol obrovský úspech!

  Pred dvoma rokmi celý svetelný priemysel súťažil o dosiahnutie najlepších svetelných parametrov svietidla. V roku 2014 sa pozornosť zamerala na kvalitu svetla a inovatívne systémy riadenia osvetlenia.

  Light and Building 2014 bol obrovský úspech!

  Identifikovali sme štyri najväčšie trendy: ekologickosť a úspornosť, svetlo a bezpečnosť, svetlo a psychológia a biologicky účinné osvetlenie.

  Na Light and Building 2014 sme ich prezentovali formou reálnych aplikácií, ktoré demonštrovali prevahu najnovšej elektroniky, optiky, riešenia termálneho manažmentu a v neposlednom rade futuristický koncept dizajnových svietidiel.

   „Podľa vyjadrení návštevníkov to bola doteraz najúspešnejšia prezentácia OMS v histórii spoločnosti“, povedal prevádzkový riaditeľ spoločnosti OMS, Manfred Raffler.

 • OMS na EuroShope 2014 dokáže retailovým zákazníkom súvis medzi kvalitou osvetlenia a úspešnosťou predaja

  DOJČ, Slovensko, 16. január 2014. OMS Lighting, európsky popredný výrobca a dodávateľ svetelných riešení, oznámil svoj zámer predstaviť na najväčšom svetovom retailovom veľtrhu EuroShop v Düsseldorfe najúčinnejšie a najprogresívnejšie spôsoby osvetlenia predajných plôch

  OMS na EuroShope 2014 dokáže retailovým zákazníkom súvis medzi kvalitou osvetlenia a úspešnosťou predaja

  Headlinom „Lighting Psychology for Retail Success“, pozýva OMS globálne retailové značky, renomovaných dizajnérov a architektov do svojho stánku G73 v hale číslo 11. Na tomto mieste na vlastnej koži pocítia, ako dokáže osvetlenie predajného priestrou ovplyvniť úspešnosť predaja. Zástupcovia OMS budú prezentovať rôzne spôsoby osvetlenia, s ktorými možno v komerčných pristoroch docieliť pozoruhodné výsledky. Návštevníci sa zoznámia napr. s účinkami akcentačného či dynamického osvetelenia a s princípmi správneho osvetlenia regálov.

   „OMS nie je len obyčajný výrobca svietidiel. Sme globálnym lídrom v realizácii svetelných riešení a máme zásadný vplyv na to, ako bude vyzerať budúcnosť svetelného priemyslu. Naši špecialisti úzko spolupracujú so zákazníkmi a vytvárajú riešenia, ktoré majú zásadný vplyv na správanie spotrebiteľa a jeho nákupné zvyky. Kvalitné riešenie osvetlenia dokáže pozitívne ovplyvniť predaj a posilniť imidž značky,“ hovorí Vladimír Levársky, generálny riaditeľ OMS.

  OMS vytvorila revolučné koncepty osvetlenia pre globálne retailové siete vrátane IKEA-MEGA (Rusko); Apple (Slovensko); Champion (Taliansko); Fnac (Francúzsko); Louis Pion (Belgicko); Steffl und Auer (Rakúsko); Topshop National (Austrália) a mnohé iné. Široké portfólio referencií a prevratná metóda hodnotenia kvality osvetlenia LQS robia z OMS mimoriadne vyhľadávaného partnera pre retailových zákazníkov na celom svete.

   „Vplyv osvetlenia na psychológiu človeka v komerčných priestoroch netreba podceňovať. Má totiž preukázateľný vplyv na správanie spotrebiteľa pri nákupe, jeho emocionálnu zainteresovanosť a vnímanie,“ tvrdí prevádzkový riaditeľ spoločnosti OMS, Manfred Raffler. Spoločnosť na veľtrhu odprezentuje najnovšie osvetľovacie trendy demonštrujúce vplyv osvetlenia na psychológiu človeka v komerčných priestoroch. Príďte sa pozrieť, aké dokonalé akcentačné osvetlenie dokážu vytvoriť OMS svietidlá ZIPAR TRACK, AVIOR TRACK a COMET MOTION. Objavte čaro dynamického osvetlenia so svietidlami AVIOR MOTION, ZIPAR MOTION RECESSED a AVIOR SURFACED a jeho účinok na osvetlenie výkladov. Nechajte sa prekvapiť tým, ako TARF ADJUSTABLE a LED pásiky zviditeľnia tovar v regáloch.

  Vzhľadom na narastajúci záujem retailových zákazníkov o odborné znalosti špecialistov OMS, zostavila spoločnosť nový pracovný tím. Pozostáva z projektových manažérov, ktorí budú poskytovať poradenstvo a služby práve tejto skupine zákazníkov. Pri navrhovaní osvetlenia sa budú opierať o metódu hodnotenia kvality svietidiel a osvetlenia Lighting Quality Standard (LQS) vyvinutú spoločnosťou OMS. LQS hodnotí kvalitu osvetlenia na základe 20 objektívnych kritérií, opierajúcich sa o šesť elementov (ergonómia, emócia, ekológia, efektívnosť, esprit a výnimočnosť). Tento jedinečný nástroj je zárukou, že navrhované osvetlenie bude správne a kvalitné.

  Za posledných 17 rokov prejavili OMS dôveru najväčšie globálne značky a teší sa rešpektu celého svetelného priemyslu. Okružná jazda po Európe – European Lighting Tour (ELT), je len jedným z mnohých spôsobov, ako sa spoločnosť dostala do povedomia. Rok 2014 opäť prinesie inovatívny spôsob komunikácie so zákazníkmi, partnermi a celým svetelným odvetvím.

  Strategické partnerstvo so spoločnosťami z celej Európy je naďalej hnacím motorom globálnej expanzie a kľúčovým nástrojom k úspechu. Rozrastajúce sa portfólio retailových zákazníkov a veľkolepá prezentácia spoločnosti na veľtrhu potvrdzujú silnú pozíci OMS.

  Zmeňte svoj pohľad na svetlo, využite ho vo svoj prospech a položte tak základný kameň vášho budúceho úspechu.

  Príďte nás navštíviť na Euroshop 2014! Nájdete nás v hale 11, stánok G73.

 • New project of lighting for Martin AUER Bakery - quality since 1688

  Country: Graz, Austria, Place: Martin Auer Bakery Center NORD, Center SEIERSBERG, TUMMELPLATZ

  New project of lighting for Martin AUER Bakery - quality since 1688

   

  Country: Graz, AustriaPlace: Martin Auer Bakery Center WEST, Center NORD, Center SEIERSBERGLuminaires:Bell Rebell LED, Track Avior Advanced

  Architect & Designer:Rainer JÄGER, Stefan Kölsch, in cooperation with partner: Led For Living, 2013

  Martin Auer Bakery - Center NORD

  Martin Auer Bakery - Center SEIERSBERG

  Martin Auer Bakery - Center WEST

 • New LED lighting for Haller, unique store with tradition

  Place: Ferdinand Haller, confectionery and gift shop City, country: Graz, Austria Luminaires: Avior Track LED Author of the lighting solution: Stefan Kölsch, LEDFORLIVING

  New LED lighting for Haller, unique store with tradition
 • OMS to Present the Psychology of Lighting for Retail Success at EuroShop 2014

  DOJČ, Slovakia — January 16, 2014 — OMS Lighting, Europe’s leading lighting manufacturer and lighting solutions provider, today announced it will showcase its industry leading lighting solutions for the retail sector as an exhibitor at EuroShop 2014, “The World’s Leading Retail Trade Fair” from February 16-20 in Düsseldorf, Germany.

  OMS to Present the Psychology of Lighting for Retail Success at EuroShop 2014

  With the theme, “Lighting Psychology for Retail Success”, OMS invites the world’s largest retail brands, renowned lighting designers and architects to experience the powerful impact the Right Light has on retail success. OMS representatives will showcase retail lighting solutions for applications including accent, dynamic and shelf-level lighting, to name a few, at Stand G73 in Hall 11.

  “OMS is more than the world’s leading lighting manufacturer, we are a global project business leader who is defining the future of the lighting industry,” said Vladimir Levarsky, CEO, OMS. “Our talented lighting experts work directly with clients to design lighting solutions that drive customer engagement, purchase behaviour, and ultimately increase sales and improve brand image.”

  OMS has designed and implemented game-changing lighting solutions for global retail brands including IKEA-MEGA (Russia), Apple (Slovakia), Champion(Italy), Fnac (France), Louis Pion (Belgium), Steffl and Auer (Austria) as well as Topshop National (Australia) and many others. The company’s wide range of custom retail lighting solutions and award-winning LQS methodology make OMS a highly sought-after partner for retailers worldwide.

  “The psychology of lighting in a retail setting cannot be understated as it has a proven effect on everything from customer behaviour to their emotional engagement and perception,” said Manfred Raffler, COO, OMS. The company will present the latest in retail lighting trends, with a focus on lighting psychology in retail.

  Discover how OMS products ZIPAR TRACK, AVIOR TRACK and COMET MOTION can provide perfect accent lighting. Learn how AVIOR MOTION,ZIPAR MOTION RECESSED and AVIOR SURFACED can be used to create dynamic lighting and draw attention to shop windows. Explore how TARF ADJUSTABLE and LED strips can define shelf displays.

  With demand for OMS’ industry expertise growing, the company has assembled a new team of project managers dedicated to providing the best service for prospective customers in the retail sector. The team leverages OMS’ groundbreaking, patented system of rating lighting products and solutions, Lighting Quality Standard (LQS) to ensure the right light is used for each client application. LQS combines 20 objective rating criteria with six key elements (Ergonomics, Emotion, Ecology, Efficiency, Esprit and Exceptionality) to judge a lighting device or solution.

  Over the past 17 years, the biggest companies in the world have trusted OMS to provide not only the highest quality lighting products and solutions but overall industry education. Its European Lighting Tour (ELT) roadshow is just one example of its unique approach to generating awareness and 2014 will see continued innovation in the way it communicates with customers, partners and industry.

  The strategic partnerships developed with companies across CEE and Europe continue to play a key role in its global expansion and achievements.

  OMS’ expanding portfolio of retail clients and upcoming large-scale presence at EuroShop 2014 affirm its focus on retail sector success in 2014.

  Redefine how you look at retail with light as the cornerstone of a successful retail space. Join OMS for EuroShop 2014 at Stand G73 in Hall 11.

 • OMS solidifies its commitment to the DALI standard for digital lighting

  Today announced its status as the only lighting manufacturer in Central and Eastern Europe capable of performing DALI compatibility testing on its products, in-house. DALI (Digital Addressable Lighting Interface) is the widely adopted industry standard for digital lighting solutions. OMS’ recent purchase of a DALI testing system from Lichtvision in Germany will not only guarantee all OMS products are DALI compliant but streamline product development, ultimately benefiting OMS customers.

  OMS solidifies its commitment to the DALI standard for digital lighting

  “DALI is the true standard for digital lighting, the benchmark against which all quality digital lighting solutions should be measured,” said Ing. Jozef Martaus, PhD., Division Manager Electronic Solutions, OMS. “As the only DALI work group member with headquarters in Central and Eastern Europe, we have a responsibility to participate in DALI’s future direction while educating the lighting industry in our region on the importance of compliance.”

  According to Dr. Martaus, the ability for OMS to test new products for DALI compliance on-site shortens the product development cycle and thus reduces time to market. The time and budget savings are passed along to OMS’ valued customers, contributing to an already significant competitive advantage.

  The emergence of LED solutions, demand for energy efficient lighting and the increasing use of lighting control systems all contribute to making the DALI standard, and its compliance, more important than ever. As an established innovator in the lighting industry, OMS has a vested interest in the continued advancement of digitally controllable luminaires and control devices.

  “Our membership in the DALI working group and ability to test on-site give OMS a voice in the standardisation processes and certification conditions for new DALI products,” said Manfred Raffler, COO, OMS.

  An active member of the DALI working group since 2012, OMS is one of approximately 90 international members with an aim to keep the DALI standard as current, uniform and reliable as possible.

  The majority of OMS products are designed for use with DALI installations, including the use of DALI LED drivers, control devices and auxiliary equipment, along with DALI Layout Consulting, Addressing, Set-up, Adjustment and Programming.

   

  OMS has risen to become the fastest growing lighting company in Europe. Its research and development centre comprises 120 experts that play an integral role in advancing the future of LED in Europe, pioneering the use of nanostructures, maxtrix optics and more. With multiple patents covering unique LED solutions, OMS’ groundbreaking projects range fromLQS, LQS Composer, the Right Light and global catalogues of lighting services, to name a few.

   

  For more information, please contact:
  Ing. Jozef Martaus, PhD., Division Manager Electronic Solutions,
  Mobile: +421 917720455, email: jozef.martaus@oms.sk

 • Energy Saving Division – announcement

  In 2013 OMS established an in-house Energy Saving Division as an extension of our focus on providing customers with the highest level of service and the most effective lighting solutions.

  Energy Saving Division – announcement

  This new division, part of the Lighting Solutions Department, acts alongside the Lighting Trends Division and technical services to promote and implement the best quality and most sustainable light across all areas of application. The Energy Saving Division is responsible for the promotion of energy efficient and sustainable solutions and for increasing customer and cross-industry focus on the ecological aspects of lighting projects.

  To date, through the Energy Saving Division, OMS has instigated cooperation with the Green Building Council network, as well as becoming an endorser of the EU’s GreenLight Programme. We have also recently released LIACS, a tool that allows for the evaluation of a lighting system’s impact on air conditioning costs. We are also currently undergoing the process of updating all company materials to show in more detail the energy saving aspects of products.

  The Energy Saving Division has several key aims. Firstly to support customers with all efficiency aspects of lighting projects. Secondly, the exploration of cross-industry B2B cooperation in order to unite knowledge and strengthen our combined ability to move energy saving forward. Thirdly, the promotion of energy saving, efficiency and sustainability across all products and services with relation to EU initiatives. Fourthly, the development of educational materials and tools regarding energy saving.

  For more information contact Gabor Wein, Energy Saving Division Manager. Mobile: +421 918 482 355, email: gabor.wein@oms.sk.

 • Lighting control and monitoring can be now implemented from anywhere on the planet

  DOJČ, 21th January 2014 – Intelligent Lighting Management Systems – the right amount of light, at the right time and in the right place.

  Lighting control and monitoring can be now implemented from anywhere on the planet

  Every space is specific and therefore requires a particular lighting solution tailored to its function and user needs. Moreover, appropriate lighting needs appropriate management. In response to this OMS offers not only the luminaires required by a lighting solution, but also the means of their control. The company  has expanded its operation in the field of Lighting Management Systems, based on the extensive experience and technological knowledge in the design, project management and realisation of comprehensive lighting solutions.

  By incorporating lighting control into a system it changes it from simply being luminaires to being an intelligent solution, which ultimately makes life easier.Technology has developed towards the use of automation in all areas, lighting being no exception.  Statistical analysis of developing lighting trends shows that up to 90 % of new and renovated lighting installations will be equipped with a Lighting Management System (LMS). Furthermore, new technologies and products are more and more focused on economical and ecological responsibility, both of which are greatly advanced by the use of an LMS.

  Taking control of your lighting you will afford you greater freedom, because lighting management means to dynamically change the light according to the needs of the user. An appropriately designed LMS allows us to benefit from energy savings as well as being more comfortable and independent. Within the framework of project development, OMS provides a comprehensive range of services covering lighting design, project management, realisation and after-sales. The service of designing and realising an LMS can be delivered as part of a comprehensive design project, or independently for those installations that require updating or do not currently have an LMS. And of course, besides standard lighting it is also possible to control RGB lightingfor both indoor and outdoor applications. Individual lighting management tools cover a wide range of functions, from simple manual control for small spaces such as individual offices or classrooms, to advanced control of comprehensive systems for large spaces such as manufacturing premises or sports ground. OMS uses LMS structures that are able to support more than 15,000 luminaires, including their control and monitoring, which can be implemented from anywhere on the planet.

  The choice of what kind of control elements will be used depends on the individual needs of each space and each customer. The LMS project covers the complete evaluation of the space, savings calculation, design of control elements and their programming, testing and the training of those who will use the system, ending with a final system audit to ensure its effective operation. A managed lighting system can be controlled using switches, touch panels, smart devices, computers… the combination of which ensures maximum user comfort and convenience. The design and realisation of an effective LMS means that you will always have the quality and quantity of light when and where you need it.

  VIDEO attachment: http://www.youtube.com/watch?v=ZPENoeP1DcM

 • LIACS software - new tool to help increase energy savings from lighting

  The LIACS tool is a calculation software designed to show and quantify the impact of the lighting system upon the air condition system`s cooling load.

  LIACS software - new tool to help increase energy savings from lighting

  Every light source and luminaire generates heat by radiation, conduction or convection and therefore has an adverse influence on Air Condition Systems. But, there is a significant difference between light source technologies - the older technologies dissipate more heat, the newer ones less. The use of energy efficient lighting reduces the cooling load of the space, further reducing energy consumption.

  OMS lighting´s experts in cooperation with students from Technical University of Romanian Cluj-Napoca at professional internship in OMS developed LIACS software as a tool for architects, lighting designers, engineers, facility service companies and developers. With the LIACS tool they can precisely calculate the effect of used lighting system and find the most efficient lighting solution from the AC system`s aspect, which leads to an increase of energy savings.

  A special microsite has been created to provide you direct access to the LIACS and to allow you to define the effect of a lighting system on a cooling load of a space and download the resulting charts.

 • OMS Introduced the Current Situation and Prospects of LED Technologies at the Conference „Svetlo 2013“ (Light 2013)

  The 20th year of the conference was held on 23rd – 25th October at the hotel Permon at Podbanské in the High Tatras.

  OMS Introduced the Current Situation and Prospects of LED Technologies at the Conference „Svetlo 2013“ (Light 2013)

   

  DOJČ, 7th November 2013 – The 20th year of the conference was held on 23rd – 25th October at the hotel Permon at Podbanské in the High Tatras. 

  The conference was aimed at the latest knowledge and innovations in the area of the lighting technique and offered the professionals as well as the professional public that took part in the event space for discussion and exchange of experience. The company OMS took part in the event not only as the main partner but it also actively participated in the conference programme. A team of experts from the R&D department contributed to the programme with a few thematic papers which aroused great interest among the visitors - LED Technologies – Today and Prospects (Smola, A. – Mácha, M. – Martaus, J.); Artificial Skies and Model Measurements of Daily Illuminance (Darula, S. – SAV, Mácha, M. – OMS); Computer Simulation Possibilities of Luminance Distribution on Illuminated Hemisphere (Mácha, M. – OMS); Design of Asymmetric Reflectors for Linear Fluorescent Lamp T5 and Linear LED Lighting Source (Pazdera, M. – OMS); LQS Composer PRO (Jančuška, M. – OMS).

 • Project of lighting of Champion stores in Italy continues

  Project of lighting of Champion stores in Italy continues

  Project of lighting of Champion stores in Italy continues

   

  Successful cooperation on the project of lighting for Champion sportswear boutiques in Italy continues. OMS in partnership with Grandi Talenti company designed and realized the project of lighting for another one, newly opened boutique in Bassano del Grappa. Realizations for new boutiques in other Italian cities are being prepared. 

  LED luminaires used in the project are Downlight Caim, Downlight Prepus and Modul Avior Motion, which has been specially customized upon customer request. It comprises three Downlight Avior Motion units which are joined into one fixture with the possibility to adjust each unit´s direction of light distribution independently.

 • Showroom that showcases the latest developments

  Showroom that showcases the latest developments

  Showroom that showcases the latest developments

   

  We have updated our state-of-the-art showroom to include all the latest developments from OMS.

  Find displayed the latest LED technologies, including Cree TrueWhite. Uncover the possibilities provided by separately controlled blue LED ambient lighting, TunableWhite and RGB colour mixing. Discover truly futuristic technologies like invisible lighting and nanostructures. Then interact with it all using ultra-modern controls.

  Take a walk around and see how we will illuminate the future.

 • The Company OMS Aims at Becoming the Leader in the Area of Nanotechnologies

  The Company OMS Aims at Becoming the Leader in the Area of Nanotechnologies

  The Company OMS Aims at Becoming the Leader in the Area of Nanotechnologies

   

  Dojč, 17th October 2013 

  The independent research department of the company OMS aimed at solving the area of light optics is recording the first results in the area of nanotechnology development. In partnership with a nanotechnology company from the foreign country develops and tests samples of exceptionally high precision optics typified by a faultless accuracy of detail expressed in tens of nanometres. This technology enables one to check and direct the luminous flux of the luminaire with a high degree of accuracy and to create effects which the current standard technology does not permit (img. Nanostructure Registry Machine). The optics on the basis of nanotechnologies is able to achieve an accurate directing of the luminous flux, its splitting up into numerous angles and a reduction or vice versa in its concentration. In this respect the optics based on nanotechnologies is able to replace the standard technologies to the full extent and it can also achieve such parameters that the standard technologies would not allow. This type of optics provides the designers of the company with entirely new opportunities for designing a new generation of luminaires.

   

 • Presentation of the latest lighting trends in Montenegro

  OMS presented the latest technology in lighting following newest trends, which is offered to the Montenegrin market.

  Presentation of the latest lighting trends in Montenegro

   

  DOJC, 27th September 2013 - On the occasion of the new cooperation with Sindarela Commerce, OMS presented the latest technology in lighting following newest trends, which is offered to the Montenegrin market, at the hotel Podgorica on 19th September 2013.

  “The company Sindarela commerce which distributes about 25 world known brands in the territory of Montenegro has expanded its offer with the assortment of three brands of one of the leading European lighting companies, OMS. It is important to say that company OMS has 130 engineers, ready to comply with special requests of the buyers, making photometric calculations, 3D renderings, 98% of the production is being exported to 122 countries, including Scandinavian countries, Germany, Switzerland, France, and many others.” – said Mr. Zoran Vuksanovic, the owner and general manager of the company Sindarela Commerce.

  ...VIDEO OMS, SINDARELA...

  “The company Sindarela Commerce is our exclusive partner for Montenegro and I am convinced that we will achieve excellent results in the future.” – said Mr. Ludovit Kudela, OMS account manager for Balkan states.  

  Anton Kozubik, OMS head of product management, presented all the three OMS product brands, as well as the production process of the company. He expressed the belief that OMS in cooperation with Sindarela Commerce will help to set new standards in lighting in Montenegro.

  The presentation was attended by many visitors, architects, electrical-engineers, investors and representatives of leading construction companies in Montenegro, as well as the mass-media.

   

 • OMS at the Swiss technology fair ineltec 2013

  Together with its partner Swiss company Küttel exhibited on 10th to 13th September at the technology fair for building and infrastructure.

  OMS at the Swiss technology fair ineltec 2013

   

  DOJC, 20th September 2013 - OMS , together with its partner Swiss company Küttel exhibited on 10th to 13th September at the technology fair for building and infrastructure Ineltec 2013 in Basel, Switzerland.

  This successful event once again confirmed its position as an important communication and information platform, providing an overview of the latest innovations and trends. The exhibition and accompanying conferences and round tables were centered around the main theme of the event, intelligent networking of buildings. OMS presented the new luminaire Duelis and other products from the portfolio; Track Avior, Freyn, Prestige, Modul Box, Noviel and Castor.

 • OMS Retail Lighting at the Shopping Center Forum 2013

  On 18th to 19th September the Shopping Center Forum 2013 (its autumn edition) takes place in Warsaw.

  OMS Retail Lighting at the Shopping Center Forum 2013

   

  DOJČ, 16th September 2013 – On 18th to 19th September the Shopping Center Forum 2013 (its autumn edition) takes place in Warsaw. It is a regular meeting of sellers and developers dealing with shopping centres and at the same time the biggest event of this type in Central Europe.

  OMS is one of the companies that present top-quality service and technologies for retail at this event. OMS will present itself in a presentation truck which will be placed directly in front of the entrance to the Warsaw centre EXPO XXI in a programme aimed at presenting projects of shopping centres, conferences, networking and displays of modern technologies and services. The programme and selection of luminaires in the mobile showroom is specially adapted to introducing modern solutions for illuminating the shopping spaces but also products demonstrating the latest technologies. The showroom visitors will be able to see luminaires which fulfil the criteria for effective lighting of the shopping and presentation spaces and support positively the atmosphere of the shopping space; Noviel, Prepus, Track Seeller, Air, Track Zipar, Prestige LED, Rebell, Track Cube, Avior Motion, Track Avior, Tubus Vision, Tubus Phact, Comet Motion, Downlight Quadro and others.

  Click here for more info about event.

   

 • OMS University Brings a New Method of Education for Leaders in Slovakia

  OMS University Brings a New Method of Education for Leaders in Slovakia

  OMS University Brings a New Method of Education for Leaders in Slovakia

   

  2nd September 2013. The company OMS, spol. s r.o., a prominent producer of luminaires, supplier of lighting solutions and owner of an extensive know-how in the area of research and development in the lighting line of business introduced today an educational project – OMS University – during an opening ceremony and welcomed of its first year students. 

  The OMS University is a unique project in the environment of the Slovak companies which offers the employee a chance to become a basic pillar in the company structure with a human potential. It has an ambition to bring up leaders for all management levels by the most modern methods. The OMS University is determined for the company employees as well as for external persons, who are interested in an innovative educational system through a complex programme with a credit system, one-time trainings and summer academies or specialised lectures with foremost personalities and experts. 

  The educational programmes are oriented on practice; they include participation in concrete projects and realisation of practical management. The university students who passed the assessment centre before beginning of the study will use the most modern forms of study in the form of e-books, iPad, iPod, video lessons or e-learning.

  “We want you to experience such a style of study so that you will acquire much more than you expect and we want to do it with passion,”

  emphasised Vladimír Levársky in his address.

   

   

  The necessity to create a new educational model for the company needs resulted from the alteration of the firm into a global player performing in 122 countries worldwide which employs a lot of foreign specialists. “We are opening our door for people from other towns, regions and countries. For people who have different working experience, who speak other languages. And just this is one of the moments when we realised the necessity of the OMS University project. We are beginning to look inside our firm with a higher emphasis for us to give a chance to people who are already our colleagues but also to those who want to become our employees,” said Ľubomír Vačok, one of the OMS University founders.

 • OMS Design competition 2013

  OMS Lighting in collaboration with Slovak design centre proudly presents the 2013 OMS Design Competition.

  OMS Design competition 2013

   

  OMS Lighting in collaboration with Slovak design centre proudly presents the 2013 OMS Design Competition.

  We are looking for ideas and concepts from the designers community to create an entirely new vision for a luminaire of the future. 

  The competition is divided in two categories. The category A „Innovative LED luminaire design“  is focusing on conceptual design proposals of a LED luminaire, without any limits for its application. Therefore you do not need to use existing luminaire design categories as base, but you can create a new luminaire concept or product. The category B is for „Conceptual control of luminaire by human interaction“.

  Registration and application form

  The competition is limited for professional designers and design students within the EU countries only. The competitors are required to submit an application to register for the competition, otherwise we do not accept submitted design proposal. The application is free of charge. The competitors register here.

  Judging criteria

  Jury will award designs and concepts which are original, creative and innovative in terms of their formal aspects. Application form must be submitted before deadline expires. Design proposals must be delivered before deadline for submission expires.

  Categories

  A - Innovative LED luminaire design - conceptual design proposals of a LED luminaire, without any particular limitations to form, function, or performance.

  B - Conceptual control of luminaire - human interaction - human-machine interaction in a creative way, without any particular limitations to form, function or performance.

  Deadline for submitting applications and design proposals is extended to 2.9.2013!

  Any inquiries please mail to michlikova@scd.sk or samuel.rihak@oms.sk

  To register and find more information visit the Slovak design centre website.

   

 • Energy-saving LED luminaires in stores

  Energy-saving LED luminaires in stores

  Energy-saving LED luminaires in stores

  OMS uses Osram LEDs in its newest luminaire - STARTRACK from OMS’ ELITE portfolio.

  The right lighting in stores has a very significant impact on how shoppers perceive merchandise. When staged with proper lighting, exhibits in galleries and at trade fairs stand out from the competition.

  With Startrack from OMS, OSRAM Opto Semiconductors equips a luminaire for the retail sector using high-performance Golden Dragon Plus LED. These LEDs have impressive specifications and are of small size. In retail outlets as well as numerous other sectors, they enable merchandise and exhibits to be viewed in the right light.

  For the Startrack luminaire, OMS uses the Golden Dragon LED in various white tones. Thus the light colour can be selected easily depending on the type of product or exhibit. With its small dimensions, the Golden Dragon Plus can be easily incorporated in the luminaire and offers luminaire designers a great deal of flexibility and creative scope. Their long life of over 50,000 hours (depending on operating conditions) and superior efficiency ensure prolonged usage and therefore, reduced payback period.

  The Startrack has been designed to be incorporated in existing aluminium rails. The luminaire is suitable for virtually any store lighting application. It can be individually adjusted so the light direction can be flexibly modified. Eight Golden Dragon LEDs per luminaire (10W input) replace a 75W halogen lamp. As LEDs do not emit heat generated by light, no harm can be done to sensitive products such as food or valuable exhibits.

  „For luminaire producers like OMS, LEDs are a technology we really want to shape. Today, we are certain that LEDs are fundamentally changing luminaire design and enable new applications such as integration in ceilings and furniture."

  Martin Bílek, OMS.

  ABOUT OSRAM OPTO SEMICONDUCTORS 

  OSRAM is a part of the Industry sector of Siemens and one of the two leading lighting manufacturers in the world. Its subsidiary, OSRAM Opto Semiconductors GmbH in Regensburg (Germany), offers to customers solutions based on semiconductor technology for lighting, sensor and visualization applications. OSRAM Opto Semiconductors has production sites in Regensburg (Germany) and Penang (Malaysia). Its headquarters for North America are in Sunnyvale (USA), and for Asia in Hong Kong. OSRAM Opto Semiconductors also have sales offices throughout the world. (For more information go to www.osram-os.com.) OSRAM, the parent company, offers to customers a complete supply chain in the LED sector including components, modules and solutions. More than 50% of annual outlay on research and development is devoted to these technologies.

  The original article can be found here: http://www.ledsmagazine.com/press/28438

 • Why did we rebrand the OMS product range

  Why did we rebrand the OMS product range

  Why did we rebrand the OMS product range

   

  OMS has been providing comprehensive services in the area of interior and exterior lighting design for almost 20 years. 

  During the last three years, our product portfolio has included a product line named after the company itself: OMS. The time has come to rebrand this product line to better reflect its unique position in our portfolio. As such, we have renamed ‘OMS’ to ‘Advanced’. Therefore, our product lines are now: Elite, Advanced, Unolux. This new brand segmentation leverages support from OMS’ proprietary tools; LQS and the support of the LQS composer, LED Academy, and LMS (lighting management system), to ensure products are divided into different Right Light applications. 

  OMS’ decades of lighting industry knowledge and industry-leading technical skill allow us to quickly adapt to customer needs and offer comprehensive support to address each phase of the illumination process. From project concept and lighting installation to service and adjustments, we work work with our clients to design the right solution for a given space and also help them select the right luminaires. 

  Our company has a wide portfolio of lighting fixtures at its disposal and is able to customise lighting solutions according to a client’s specific requirements. Our many years of experience, strong technical background and emphasis on research and development enable us to provide our clients with complete support in their search for the most effective management system.

   

 • Research and Industry - Partnership

  Research and Industry - Partnership

  Research and Industry - Partnership

   

  Partnerships between academic institutions and commercial companies deliver extraordinary results.

  The academic and commercial sectors were perceived as incompatible in Slovakia, until now. Today these two sectors have a much closer relationship than anyone could have imagined. The public/private sector partnership between Slovak University’s Institute of Electronics and Photonics at the Faculty of Electrical Engineering and Information Technology and OMS is proof positive that these partnerships produce extraordinary results. 

  1On July 10th, 2012, OMS opened a new showroom at its headquarters in Dojč, near Senica.

  OMS is an industry leader in lighting fixture production and as a supplier of complex lighting solutions to customers in 122 countries worldwide. As one of just a few companies in this industrial line of business, it has its own research and development department. In an effort to continually achieve better results and offer customers the most modern technological solutions, it proposed a collaboration with Slovak University’s Institute of Electronics and Photonics at the Faculty of Electrical Engineering and Information Technology. The offer received a positive response and last October, the partners created the basis for their collaboration – a successful project called LED Lab.

  The main goals of this cooperation were to: a) nurture bright academic minds with high technical levels of education to focus on designing the management and realisation of new LED lights b) develop high-quality products at reasonable prices with functionality that surpass the competition c) submit patents resulting from research and development d) develop organic LED and lighting fixtures.

  The LED Lab, the showcase of the collaboration between these industrial and academic partners, is building the foundation for educating the lighting industry’s future specialists and qualified experts. OMS understands the quality of the Lab has a direct impact on the calibre of these future industry leaders. Therefore, OMS has invested in building and purchasing devices for a specialised lab on the university premises aimed at applied research in the area of micro-electronics. The university students will have the opportunity here to learn everything about the technical aspects of lighting, from basic terms through to lighting fixture design and programming lighting systems. They will also deal with the development of electromechanical interfaces, electronic design and/or programming, from planning to implementation. The entire experience is designed to prepare students for the industry.OMS presented the first results of this collaboration at Light+Building 2012, the world’s largest trade fair for lighting and building services technology in Frankfurt am Main. It presented two highly technologically advanced products. The first product was Modul Razzor, a lighting fixture with a moveable light intensity distribution curve without any moveable parts. The second product displayed was the intelligent lighting management system, OMS Central Power Source (CPS). Enabling customers to substantially reduce energy costs, OMS CPS delivers a degree of lighting management system that previously required high installation costs. Among its most notable features, the CPS system can be implemented into existing wiring. 

  A non-traditional combination of "aesthetics, design and modern technology." MODUL Razzor, with full LED backlighting, presents the latest generation of the LED light sources.

  OMS and Slovak University’s Institute of Electronics and Photonics at the Faculty of Electrical Engineering and Information Technology are currently working on five joint projects. One example is their collaboration on the development of the integrating sphere, a measuring device that is available on the market for approximately 80,000 EUR. The goal of the project is to manufacture a device of a higher quality for a substantially lower price (5,000 EUR) under the proviso of maintaining the quality and accuracy of the measurements. They are also working on optimising OMS’ goniophotometer device. The goal of the project is to develop a smaller scale version that would measure LED light sources and their characteristics with secondary optics of a refractor type (lens). They are also continuing development of an Elite version of the OMS Central Power Source (CPS) system, intended for the most demanding customers. 

  The cooperation between the academic sector and OMS is a direct connection to the industry and also means a certain rate of dynamics in the framework of R&D. "The applied commerial research is, compared to basic research, substantially more dynamic, with a strong focus on achieving the final output," says Ing. Jozef Martaus, PhD., OMS, s. r.o.

  The partnership between OMS and the Slovak University of Technology is endorsed by the Slovak Research and Development Agency under the project scheme, “Centre of Collaboration for the Transfer of Innovative Technologies from Research to Industry”. The financial model consists of a financial contribution from the industry partner, OMS, and a matching financial contribution from the Slovak Research and Development Agency. To date, OMS has invested 115,000 EUR into its framework and will invest an additional 120,000 EUR by the end of this year.

  Author: Marcela HeglasováBratislava,  September 13, 2012Link to original post

 • PRlog - free press release

  PRlog - free press release

  PRlog - free press release

   

  OMS and Giugiaro Architettura join forces. 

  Both sides identify the partnership as a strategic one: one brings a "brand" design, the other, a new market.

  The largest manufacturer of lighting equipment in Central and Eastern Europe, OMS, will produce products designed by Giugiaro trademark. The Slovak company and the prestigious Italian design studio have agreed to a cooperation. OMS will introduce light fixtures developed with Giugiaro Architettura at LIGHT & BUILDING 2010, which takes place April 11-16 in Frankfurt, Germany.

  >> read more

 • Osram employees use OMS lighting solution

  Osram employees use OMS lighting solution

  Osram employees use OMS lighting solution

   

  OMS’ lighting solution decreases energy consumption for one of lighing industry’s market leaders by 50 % 

  Though German Osram is one of the world’s leading lamp producers, the lighting solution for the cafeteria in its Regensburg headquarters was handed over to Slovak luminaire producer OMS. The fastest growing player in the global lighting industry did not let down its long-term business partner. The custom-made solution has not only reduced energy requirements by half but also provided full lighting control, with higher light output and better colour rendering index.

  “This is a logical continuation of a long-term cooperation,” says Ales Markytan from Osram Opto Semicondictors. The strong bond between the German lamp and component producer and the Slovak luminaire manufacturer was forged in the 90s. Osram has become a longtime lamp provider for OMS and the two cooperate closely in the research and development of lighting solutions. For these reasons, Osram chose OMS to provide the illumination solution for its employee cafeteria - where Osram staff replenish their stamina during the workday.

  The Osram cafeteria lighting solution used a special optical system called a microprismatic diffuser, which provides homogenous lighting without glare. Every luminaire is equipped with a dimmable LED driver that has full control through the DALI interface. Sufficient illumination together with a high colour rendering index provide a feeling and atmosphere of relaxation.

  “The active lighting management and more efficient light sources have decreased energy consumption in the space by half,” said Mr. Markytan. He has high praise for OMS’ work and confirms the Regensburg cooperation will not be their last. Both companies are already working together on the “Brilliant Mix” project, which aims to provide higher quality lighting and the possibility to tune the light colour.

   

 • OMS is expanding to India

  OMS has chosen a strong local partner Eon Electric to successfully enter the Indian lighting market.

  OMS is expanding to India

   

  OMS has chosen a strong local partner Eon Electric to successfully enter the Indian lighting market.

  India and Asia are generally considered ‘foreign territory’ by most people from Central Europe yet the market potential is undeniable. In order to successfully compete with strong domestic producers, OMS has decided to join forces with a strong local partner and together they have established a joint-venture, Luxtra Lighting.

  „Our goal is to overcome competitors with our high quality product and unmatched lighting industry knowledge,” said Roman Krška, commercial director for OMS. “The plan is to fully realize India’s market potentia. The decision to enter the Indian market has also been fostered by the enormous technological advances the country is experiencing."

  One of the main goals in India is also to open a research and development division to leverage the talent of local universities. OMS does not enter a new market without first having knowledge of that market. For this reason, Luxtra Lighting was established with leading local electrical producer, Eon Electric. This new company will focus on the Asian markets. “The fact that we share common values such as transparency, flexibility and a commitment to innovation meant the negotiations went along quickly,” said Vladimír Levársky, founder and CEO of OMSEon Electric is one of the most important producers of high-tech electrical products for distribution, protection, control and conservation of electrical energy in India. With more than 50 years of tradition, it employs 3,000 people at the time. Luxtra Lighting is a joint venture of both OMS and Eon Electric focused on producing high quality light fixtures in India and other Asian countries.

 • OMS Central Power Source

  OMS’ Central Power Source (CPS) delivers an innovative solution to centralized power supplies for lighting fixtures.

  OMS Central Power Source

   

  OMS’ Central Power Source (CPS) delivers an innovative solution to centralized power supplies for lighting fixtures. 

  The CPS system features intelligent communication interfaces, modular rated power, plug and play operation, to name a few. Centralizing AC/DC converters from lighting fixtures to the central unit allows for luminaires that are smartly designed, more efficient, smaller, lighter, and cheaper (e.g. no need for driver-box). Since communication between luminaires and the central unit runs over DC power line, no additional wires are needed and therefore, it’s possible to integrate CPS into the existing installations. Optional DALI or 1-10V interfaces can be provided to ensure back-end compatibility with existing systems.

 • New Catalogues and Brochures

  If you don't have the 2012 catalogues and brochures, please use the links below to discover OMS’ exciting lighting trends and technologies.

  New Catalogues and Brochures

   

  If you don't have the 2012 catalogues and brochures, please use the links below to discover OMS’ exciting lighting trends and technologies.

  All new products are included with detailed specifications. Also, be sure to check out our newest book releases for 2012; the Corporate book and LQS book.

  ... or try screen or print versions downloadable from DOWNLOAD ZONE

 • New Catalogues 2013

  The highly anticipated ELITE, ADVANCED and UNOLUX 2013 catalogues have arrived.

  New Catalogues 2013

   

  The highly anticipated ELITE, ADVANCED and UNOLUX 2013 catalogues have arrived.

  The 2013 catalogues have been enhanced with OMS’ newest, most technically superior and effective luminaires and accessories. The lighting solutions presented fulfill the strictest aesthetical, technical and ecological requirements for a unique light design that is exclusive to OMS. In addition, OMS’ LQS and LED Academy have been thoroughly explained featuring an easy-to-understand graphical format courtesy of author Dr. Jozef Martaus. The catalogues are available in English, Slovak, German, French, Spanish, Italian and Russian. The UNOLUX 2013 catalogue is published as a universal version, featuring all seven languages.

 • Meet OMS Design in New Virtual Showroom

  Meet OMS Design in New Virtual Showroom

  Meet OMS Design in New Virtual Showroom

   

  Now you have an opportunity to try OMS luminaires in an interactive virtual showroom.

  This virtual showroom displays advanced lighting technologies and modern luminaire design like those found in our actual showroom, which is located at OMS company headquarters in Dojč. Compared to standard virtual exhibitions, the OMS virtual showroom incorporates a level of functionality and interactivity that is second to none. Not only do visitors have an opportunity to see the luminaires in the showroom, but to control each of them.

   

  More than 70 luminaires from the Advanced and Elite product lines are divided into 11 groups based on the types installed in the modern showroom space. The virtual showroom is based on six main panoramic views, four of which represent various camera positions in the room while the other two illustrate the functions of the Modul Eye luminaire control and LED strip colour variations. Each view was recorded with the HDR technique featuring a dynamic exposure range. As such, to achieve the luminaire control functionality, more than 100 snapshots were required to create six panoramic images. The presentation works on virtually all screens with a common resolution; from the PC to lower-resolution tablets and smartphones with a minimum resolution of 800x480 pixels. It is compatible with the Android and iOS operating systems.

  What does the showroom offer visitors? After a short welcome, visitors are given simple instructions that introduce the individual functions. Help can be accessed at anytime throughout the presentation. Visitors are encouraged to take full advantage of the opportunities to play with light. They can switch every luminaire on and off, try dimming, select direct and indirect illumination and choose colour variations through the RGB mix. A virtual iPad controls all luminaires in addition to two touch panels; one for displaying the control environment of the Becrux luminaire and the other, for testing the Modul Eye fixture, with direct and indirect lighting options. The RGB touch panel allows visitors to test the fun and sophisticated light colour scale on the Downlight Vision luminaire. The panel also allows the continuous passing through of colour variants via the RGB mix buttons as well as the regulation of the light’s saturation and brightness. Memory buttons can be used to save favourite combinations 

  Visitors can learn about each light through additional controls. For example, hovering over a luminaire with the mouse will display its name. Clicking the camera will zoom in on the light while revealing the panel with additional information on the luminaire. For those wanting more detailed data on the luminaire, clicking on the “datasheet” button will lead them to the luminaire’s product section on the website. The showroom also allows visitors to control the LED strips through the RGB mix functions, featuring nine colour options as well as adjustable colour combinations and colour programmes. Visitors also get helpful tips; visible on the bottom part of the screen, while navigating through the showroom. We invite you to experience our unique virtual showroom and explore our portfolio of luminaires, ‘hands-on’.

  Visit OMS Showroom

 • Luxtra futuresmart was successfully presented at the international lighting trade fair Light India 2012

  Luxtra futuresmart was successfully presented at the international lighting trade fair Light India 2012

  Luxtra futuresmart was successfully presented at the international lighting trade fair Light India 2012

   

  The 7th Annual Light India; India’s largest lighting exhibition in terms of exhibitor and visitor numbers, was held October 5-8 at the Pragati Maidan exhibition centre in New Delhi.

  Luxtra Lighting, a joint venture between OMS and Eon Electric, successfully presented its product and technological innovations, including the Elite brand and LQS system.

  This year’s event showcased the newest products, technologies and trends from lighting industry producers across the globe and covered a gross area of 16,000 sq.m. Exhibition organizers Elcom (Electric Lamp & Component Manufacturers Association of India) and ISLE (Indian Society of Light Engineers) partnered for the first time with Messe Frankfurt, the world’s largest trade fair organizer who currently organises three of the most prestigious lighting industry shows in the world.

  Providing a large number of product categories, Light India 2012 offered a comprehensive and inspiring trade and marketing platform to visitors. Led by its President Mr. Sunil Bakhshi, the Luxtra Lighting team solidified the company’s position as a strong producer of high-end products. The uniqueness of the Elite range; a key brand for the Indian market, was demonstrated during the event. In addition, OMS’ presentation of its LQS system to the professional public formed an important part of the company´s exhibition at Light India 2012. Luxtra Lighting captured the attention and interest of trade fair participants, comprised of a wide range of lighting industry professionals including architects, designers, engineers, distributors as well as the general public.

 • LED Lab and New Research Projects of Lighting Presented to General Public

  LED Lab and New Research Projects of Lighting Presented to General Public

  LED Lab and New Research Projects of Lighting Presented to General Public

   

  DOJČ, February 15, 2013 – On January 30th, The Faculty of Electrical Engineering and Information Technology at The Slovak University of Technology in Bratislava opened its workplace and labs to the general public.

  This event was designed to showcase the faculty’s workplaces, labs and technical equipment to those interested in studying at the faculty. OMS and The Institute of Electronics and Photonics of the Faculty of Electrical Engineering and Information Technology presented the LED Lab, a joint workplace focused on LED technology development.

   

  During the event, the LED Lab was shown to a large audience who had a unique opportunity to learn about the lab’s activities, directly from its employees. The lab supports research for modern lighting systems, training in the management of new LED systems, development of LED technologies and also presents research findings to both the professional lighting community and the general public. Established in 2011 as a company and university collaboration the LED DesignLab has since expanded with the addition of the SoftLab, a workplace that provides training on programming lighting systems.

  Lab employees as well as representatives from OMS and The Institute of Electronics and Photonics showcased the lab and its technical equipment. Visitors had an opportunity to learn about the development and manufacture of new luminaires, from electronic and thermal design through to the software development required for managing intelligent luminaires. Models of actual, current projects resulting from this private/public sector collaboration were introduced. The presentation of digital lighting management through mobile devices (we are just preparing its launch to the market) was met with a very positive response.

  OMS also unveiled the newest version of its innovative LED luminaire, Modul Razzor during the event. In its final phase of development, Modul Razzor is undergoing testing in the lab. OMS and the Institute of Electronics and Photonics are collaborating on several additional research projects including:

  • Development of a central feeding system, CPS, which centralizes lighting management with a graphical touch interface and wireless control system suitable for retail or presentation areas
  • Design and realisation of a ball integrator, a special device for measuring the light parameters which is set to be completed in the first half of the year
  • The IP IK modul, featuring a design adapted for exteriors and demanding conditions

  During the two-year collaboration between OMS and the university, many innovative products and concepts have been developed and showcased internationally, confirming the importance and effectiveness of public-private partnerships.

  The collaboration between OMS and the Slovak University of Technology on the project framework, “Centre of Collaboration for Transfer of Innovative Technologies from Research to Practice” is realised with support of the Slovak Research and Development Agency’s programme “Support for the Cooperation of Universities and the Slovak Academy of Sciences with Entrepreneurship”(CUSASE).

   

 • LED Lab

  LED Lab

  LED Lab

  The highest quality research and development is critical for innovative companies like OMS.

  To ensure an environment of continued innovation, OMS has initiated a close cooperation with Slovak University’s Department of Microelectronics at the Faculty of Electrical Engineering and Information Technology. This follows OMS’ successful cooperation with Slovak University’s Department of industrial Design and Department of Lighting Technology on the launch of the LED Academy. The 50th anniversary of the Department of Microelectronics foundation also marked the opening of the LED Lab; the culmination of a six month study, “Academic Field and Industry Connection”.

  The LED Lab will focus on the following key activities:

  • Technical training aimed at developing solutions for design, electronic control and LED luminaires developed using electric and optic methods;
  • Development of design methodologies for intelligent lighting management systems and the creation of new functional standards for application-specific LED light sources;
  • Support of mutual research and development activities in the field of organic LED (OLED);
  • Preparation of academic and professional contributions; their presentation to experts and the general public through professional forums or conferences, magazines and industry reports, or through use of web applications;
  • Granting patents in compliance with results in fields of LED and OLED development, research and application;
  • Presentation of OMS’ social responsibility for development and education in both the LED Lab and in the Slovak University of Technology. 

   

  OMS provided complete lab reconstruction and invested in the purchase of required devices. Our Elite products Indirect Vega LED (versions: Basic, Blue Decorative, RGB Decorative) and Modul Ray Tunable White contribute to the lab’s lighting. The entire lighting system is adapted for teaching the wide range of settings offered by DALI management.

   

  The lab’s entrance area is illuminated with our latest LED Spots (Track Lotus, Track Avior Advanced, Track Cube and Track Air), which throw light on illustrated posters that explain a lumaire’s composition. Lab visitors can learn about basic lighting terms (luminous flux, white colour light temperature, CRI, etc.) through to the construction/function/structure of luminaires and the practical use of our newest lighting systems (mode of lighting scene, setting of required light temperature, etc.).

 • From fantasy to reality

  From fantasy to reality

  From fantasy to reality

   

  Illimitable colour composition, smooth colour transition, light and shadow effects. All these are important architectural elements of the future. Innovative and high-quality luminaires create luxurious lighting effects and present new dimension in architectural lighting. The latest LED technology complies with users’ and investors’ creative, technical, and practical requests.

  LED products provide high lumen output and long lifetime.

  Architainment luminaires are suitable to be used from small areas to large spaces to create professional atmosphere for entertainment and leisure. Lighting solutions are sustainable for various indoor/outdoor applications, such as lighting of shop windows, commercial and cultural sociable centers, open spaces, as well as clubs and restaurants.

  Our close cooperation with leading suppliers of components provides reliability with a technical and practical conditions of designers and project architects.

   
  Building. Park. Residence… Let’s light them up and find the magic in. 

   New brochure Architainment is here for downloading.

   

   

 • ELT 2013 is starting

  ELT 2013 is starting

  ELT 2013 is starting

  OMS’ unique lighting roadshow, European Lighting Tour (ELT), begins its Spring tour across Europe.

  OMS’ specially furnished truck, equipped with modern lighting technology and luminaires, will hit the road from March 11th to June 21st. Its first stop will be in Warsaw, Poland for the international lighting exhibition, LIGHT 2013. It will then continue its journey through Poland to the Czech Republic, Austria, France, Belgium, Sweden, Finland and Norway.

  The ELT’s inaugural year proved to be a very successful way to present the company and its philosophy. During a period of six months in 2012, this mobile “lighting academy“ drove more than 25 thousand kilometres. It made 32 stops at trade shows, lighting exhibitions and partner-organised events in 13 European countries. More than 1,600 invited guests and visitors participated in over 100 presentations. The programme presented the latest lighting trends and OMS’ lighting philosophy featuring its Lighting Quality Standard (LQS) and the LQS Composer tool for lighting designers. Last year’s ELT was divided into Autumn and Spring tours where we succeeded in supporting brand awareness among current and prospective customers while bringing our lighting creation concept closer to them.

  This year's tour will introduce the latest trends in lighting design and technology and will continue its first year programme. “Based on last year's overwhelming success, we have decided to resume the European Lighting Tour event this year,” said Roman Krška,Commercial Director for OMS. “We look forward to sharing our newfound knowledge and this year, we will place increased focus on the individual requirements of our customers. Our goals include sharing our knowledge to help customers navigate through the world of lighting, learn from their requirements and provide them with an opportunity for discussion with our experts.”

  OMS has prepared a broad portfolio of communication materials to complement the ELT Spring 2013 tour. From corporate videos to images of OMS’ production technologies and presentations focused on OMS’ unique concepts (LQS, Right Light and LMS), the focus is on educating current and prospective customers on the company and the lighting industry. Demonstrations of new luminaires, presentations of product innovations through 3D projection, TouchPads as well as a virtual visit of a luminaire showroom will form the interactive component of the tour's programme. Company representatives will walk visitors through the programme and provide them with an expert introduction to the world of lighting. Architects, lighting planners and designers have been invited from each stop on the tour so they can learn; on the spot, about the technologies OMS is using in the area of lighting design.

   

 • Slovak Entrepreneur Of The Year Vladimír Levársky at the World Final Entrepreneur Of The Year 2013

  Slovak Entrepreneur Of The Year Vladimír Levársky at the World Final Entrepreneur Of The Year 2013

  Slovak Entrepreneur Of The Year Vladimír Levársky at the World Final Entrepreneur Of The Year 2013

   

  Vladimír Levársky, the founder and General Director of the company OMS, won the national round of the competition Entrepreneur Of The Year 2013 this March. A few days ago he represented the Slovak business at the final of this competition in Monaco.

  Approximately 40 business stories fought in the Slovak round of the competition; however, the decision about the winner came surprisingly fast and was unambiguous, as the jury said. “This award means a life satisfaction for me. It is an inexpressible feeling, a very strong emotion and a new drive for further progress of the whole firm,” said Vladimír Levársky after winning the title Entrepreneur Of The Year 2012 in Slovakia. The objective of this competition is to introduce important business personalities who bring positive changes to the entrepreneurial environment of the country to the general public and in this way to support further progress of entrepreneurship. 

  The competition Entrepreneur Of TheYear has been organised since 1968, when the company Ernst & Young announced it in the USA for the first time. All national winners of the current year were competing for the title in Monaco. 49 winners of the national rounds from 47 countries worldwide were nominated for the world final which took place from 5th to 9th June at the hotel Hermitage in Monte Carlo. 

  “Mr Vladimir Levársky, the founder and General Director of the company OMS excellently represented the Slovak Republic at the World Final Entrepreneur Of TheYear 2013. He attracted the jury especially by his innovative approach to doing business as well as the international activities of his firm in more than 120 countries worldwide. Mr Vladimír Levársky is a perfect example of an entrepreneur – visionary whose story is an inspiration for thousands of people,” said Stand Jakubek the partner-in-chief of Ernst & Young in Slovakia.

  OMS Lighting represented by its founder was standing alongside the most significant innovative firms and personalities in their background, e.g. Infosys, Fila, Italian Brempo or Austrian Guger Technologies.

  The international jury, created by the winners and finalists of the previous years, decided directly at the venue and its decision was announced during the ceremonial gala evening on Saturday (8th June). All title-holders from individual countries were introduced during the gala evening. Vladimír Levársky was introduced to the Hall of Fame of the Entrepreneur Of The Year competition together with other finalists. At the stage he encountered face-to-face the chairman of the Ernst & Young Board of Directors Mark Weinberger. 

  “We Slovaks can hardly compete by our turnover in a world-wide competition, but in spite of that we are innovative, we can offer a lot and for me the stories of the businessmen were very inspiring, “ Vladimír Levársky who took part in the ceremonial week of assessments and declaration of results together with his son, a promising successor of his entrepreneurial path, evaluated the situation in this way.

  Explore more:

  http://www.ey.com/Publication/vwLUAssets/2013_WEOY_SK/$FILE/TS_Svetovy podnikatel roka 2013_SK.pdf

  http://www.ey.com/GL/en/About-us/Entrepreneurship/Entrepreneur-Of-The-Year/World-Entrepreneur-Of-The-Year---Country-winners

  http://www.ey.com/GL/en/About-us/Entrepreneurship/Entrepreneur-Of-The-Year/World-Entrepreneur-Of-The-Year---Overviewhttp://www.ey.com/SK/sk/About-us/Entrepreneurship/Entrepreneur-Of-The-Year/EOY-2012-OMS-video

   

 • Champion boutique in Milan city centre dressed in new light

  Champion boutique in Milan city centre dressed in new light

  Champion boutique in Milan city centre dressed in new light

   

  OMS recently completed a project of lighting for a new store of Champion Europe, one of the leading athletic apparel brands in the world. The newly opened store, located in Commercial centre Piazza Lodi in Milan city centre is illuminated Downlight Avior Motion and Downlight Caim, LED luminaires, which provided the modern lighting solution based on advanced LED technology, as well as energy and maintenance savings. Commenting on this project, Martin Fukna, Account&Project Manager of OMS, said: “Our aim is to fulfill visions of customers and to light up another, existing or new stores all over Europe. Similar projects and cooperation examples are to follow, as OMS offers to customers not only the substitution of luminaires, but also the possibility to be unique by providing them up-to-date design, flexible time of production and consultancy of in-house lighting designers.”

 • OMS launches redesigned Grafias with industry-leading luminous efficacy values of 123 lmW

  OMS launches redesigned Grafias with industry-leading luminous efficacy values of 123 lmW

  OMS launches redesigned Grafias with industry-leading luminous efficacy values of 123 lmW

   

  The suspended, surface mounted or recessed LED luminaire with a luminous flux of 17200 lm is characterized by an unconventional design and exceptionally efficient optics. An optimized heat dissipation solution, based on convection, enables the luminaire to achieve its low weight. Grafias reaches an extremely long lifetime of up to 100 thousand hours thanks to the LED light source used. Its high degree of IP protection, IP 65, ensures its reliable operation even in areas that are demanding on the luminaire’s resistance such as storehouses, industrial areas and petrol stations.

  ...VIDEO GRAFIAS...

  According to the product’s design team, Grafias is the result of an extremely creative and productive cooperation and introduces many unconventional solutions that make the luminaire stand out among competing products.

  The luminaire’s unique design and parameters are the result of a close collaboration between the product design team and specialists from the company’s optic design, electronic design and thermal design departments. The result is a luminaire which, based on its luminous efficacy values and the total added value alone, considerably exceeds all competing products on the European market, while featuring an attractive design.

  For more detailed specifications on the Grafias, please download the PDF

 • OMS Showroom opening in Khartoum, Sudan

  OMS Showroom opening in Khartoum, Sudan

  OMS Showroom opening in Khartoum, Sudan

   

  On October 8, 2010 OMS achieved another milestone toward its global presence. 

  OMS has opened its latest store and showroom in Khartoum, the capital of Sudan, the largest country in Africa.

  And what a memorable day it was. Mr. Mohamed Afifi, the local representative for OMS, had been preparing the event for months. Mr. Afifi made sure that the country’s biggest investors and investment representatives would be aware of the new possibilities. On the big day, he was supported by Ing. Martin Chyla, commerical director for OMS; Mrs. Helena Mravíková, the head of the commercial section at the Embassy of Slovak Republic in Egypt and Dr. Nasr Eddeen Sholgamy, the honorary consulate of Slovakia in Sudan. They also brought positive news from Slovakia: The country decided to write-off the State debts of Sudan, valued at 40 million euros. Slovakia became the first European country to make this decision.

  "There are many connections between Slovakia and Sudan. During my short visit I have met many people who have previously studied in our country or who are aware of the quality of products made in Slovakia."

  "There are many connections between Slovakia and Sudan. During my short visit I have met many people who have previously studied in our country or who are aware of the quality of products made in Slovakia. The African continent offers an enourmous potential in lighting. A number of great investments have been announced in Sudan and neighbouring countries, and OMS wants to be as close to its local clients as possible. Our latest portfolio of high quality, eco products will offer a strong alternative to cheap but unsustainable imports. We look forward to discussing the opportunities with local investors," said Mr. Martin Chyla during his opening speech.