• OMS, a.s. at Light + Building 2020

  Come and visit us in Halle 4.2, Stand F10

  OMS, a.s. at Light + Building 2020
 • Pozrite si aktuálne fotografie s prebiehajúcej výstavy Light + Building vo Frankfurte.

  Výstava sa končí 23.3.2018, takže máte ešte príležitosť sa stretnúť s OMS tímom a získať informácie o našich novinkách v rámci IoT technológii. Sme prvá slovenská firma, ktorá sa v IoT technológii predstavila na výstave Light + Building

  Pozrite si aktuálne fotografie s prebiehajúcej výstavy Light + Building vo Frankfurte.
 • OMS na Light + Building 2018 - Čo vám ukážeme?

  Spoločnosť OMS prešla významnými zmenami v poslednom období. Spoločnosť sa postupne transformuje na technologicky zameranú spoločnosť. To, čo nás čaká v budúcnosti svetla vám z radosťou predstavíme aj na Light + Building 2018!

  OMS na Light + Building 2018 - Čo vám ukážeme?

  Čo vám ukážeme? Prevediem vás budúcnosťou svetla v mestách, fabrikách i maloobchodných predajniach. Naši obchodníci i IT špecialisti vám v plnej miere ukážu ako jednoducho ovládať, zaznamenávať, riadiť a plne využívať svietidlá s ich funkcionalitou. Ukážeme vám úžasne výhody našich jednotlivých platforiem CitySys, WorkSys a ShopSys.

  Na našom stánku budete mať možnosť overiť si na vlastnej koži pripravenosť našich svietidiel na IoT. Pouličné svietidla ako DALYA, ktoré disponujú pohybovými senzormi a integrovanou kamerou, vám radi ukážeme spolu s pripojením na našu CitySys platformu. Chcete aj vy patriť k SMART mestám? Využite jedinečnú možnosť zažiť medzi prvými náš Smart City Pole a Smart Public Pole! Pole nabitý rôznymi funkciami od nabíjania, meteostanicu, snímania kamier predstavíme práve na Light + Building 2018 po prvý krát!

  Jednoduché prepojenie IoT ready industriálnymi svietidlami z rady GHADA s našou platformou WorkSys vás vtiahne do fungovania Smart Industry. Staňte sa aj vy súčasťou niečoho nového. Zabudované senzory pre vyhodnocovanie pohybu osôb, meranie hlučnosti, meranie kvality vzduchu je len zlomok funkcionalít, ktoré vám predstavíme prostredníctvom našich IoT svietidiel a platformy. Ovládanie svietidiel na diaľku a ich monitorovanie zo vzdialeného priestoru je opäť jedna zo zaujímavosti, ktorou vám reálne ukážeme ich jednoduché a efektívne fungovanie.

  Poslednou, ale určite nie menej zaujímavou bude aj naša Smart Retail zóna. Predstavíme vám možnosti fungovania ShopSys platformy spolu s našimi ,,zázračnými“ produktami. Nastavenie a zacielenie osvetlenia pre navýšenie zisku z predaja a zacielenie kampane? Vďaka našej platforme a jej prepojením s IoT svietidlami ako ELYS Track, sa stane táto požiadavka maličkosťou. Senzory v svietidlách umožňujú detekovať ľudí podľa pohlavia a veku, vedia prispôsobiť osvetlenie na produkty, ktoré chcete, aby zaujali. Ide teda len o zlomok funkcii, ktoré vám ShopSys ponúka. Prevedieme vás aj inými úžasnými možnosťami pre vás Smart Retail a to prostredníctvom Dynamic Shop Window a Smart Mirror produktov. Vďaka Dynamic Shop Window vám ukážeme ako si pomocou pár dotykov nastaviť osvetlenie výkladu tak, ako potrebujete. Nastaviteľná kompozícia svetla, detekcia pohybu pre šetrenie energie a iné funkcie z vás urobia špičkového dizajnéra výkladov. Keď k tomu pridáme náš Smart Mirror, máte možnosť urobiť zákazníkovi ,,jedinečný zážitok“ z nakupovania.

  Zaujalo vás, čo vám na L+B ukážeme? A to je len zlomok, z toho, čo vás čaká Celý OMS team sa na vás tešíme v HALL 4.2 STAND F10.

  Nenechajte si ujsť príležitosť ,,zažiť“ kam smeruje budúcnosť svetla! Svetlo už nikdy nebude len svetlom.

   

  Popis nášho stánku je na stiahnutie TU.

  Pre viac informácii o našich produktoch kontaktujte náš OMS Team

   

   

   

 • OMS na veľtrhu Light+Building 2018

  Navštívte nás v Halle 4.2, stánok F10

  OMS na veľtrhu Light+Building 2018

  Light + Building je popredným svetovým veľtrhom pre osvetlenie a technológiu budovania služieb a predstavuje inteligentné a sieťové riešenia, technológie zamerané na budúcnosť a aktuálne trendy v oblasti dizajnu.

  Veľtrh Light + Building sa zaoberá témami zajtrajška. Od 18. do 23. marca predstaví viac ako 2 600 vystavovateľov svoje inovatívne produkty v oblasti osvetlenia, elektrotechniky, automatizácie domova a budov vo Frankfurte nad Mohanom.

  Light + Building predstavuje riešenia na zníženie spotreby energie v budovách a súčasne zvyšuje úroveň komfortu v nich. Prehliadka zahŕňa všetko od technológie LED a fotovoltaickej technológie po elektrické vozidlá, "inteligentné" spôsoby využitia elektrickej energie s "inteligentným meraním" a "inteligentnými sieťami".

  Kombináciou osvetlenia a sieťových služieb v budovách môže priemysel ponúkať širokú škálu produktov a služieb, ktoré zásadným spôsobom prispievajú k plnému využitiu potenciálu úspor energie v budovách.

   

  Sme hrdí na to, že sme súčasťou tejto jedinečnej udalosti. OMS je spoločnosť, ktorej hlavným zameraním je sledovať trendy v oblasti osvetľovacieho priemyslu, čo bude predstavené našim návštevníkom na našom stánku.

  Ukážeme, že svetlo nie je len svetlo. Náš stánok bude venovať pozornosť inteligentným technológiám v mestách, v maloobchode a v priemysle a upriami vašu pozornosť na to, kde nás berie budúcnosť. Predstavujeme naše inteligentné riešenia pomocou nášho komplexného produktového portfólia a LMS. Nájdete všetko, čo potrebujete, aby ste začali realizovať inovatívne riešenia na zlepšenie bezpečnosti a kvality našich životov.

   

  Príďte nás navštíviť a pozrite sa, ako vyzerá budúcnosť osvetlenia. Naši znalí zástupcovia radi porozprávajú o teórii osvetlenia, plánovaní a realizácii projektov a budúcej spolupráci.

   

  Takže, ak máte záujem, uvidíme vás v Light + Building 2018.

  Nechajte sa s nami v Light + Building 2018, Messe Frankfurt, od 18. do 23. marca 2018 obrátiť k inteligentnej ceste.

 • OMS je Superbrand 2016

  OMS získala prestížne ocenenie Business Superbrands.

  OMS je Superbrand 2016

  Komisia expertov Brand Council, programu Slovak Superbrands udelila Našej spoločnosti cenu Slovak Business Superbrands Award 2016. Zaradili sme sa tak do skupiny elitných značiek, ktoré predstavujú vzor úspešného rozvoja a neustáleho zvyšovania hodnoty značky. Ocenenie Superbrands je potvrdením našej kvality a povzbudením pre zákazníkov pri ich každodenných rozhodnutiach.

   

  O udelení Superbrands Award rozhoduje expertná skupina Business Brand Council na základe informácií poskytnutých renomovanou spoločnosťou BISNODE. Členmi Brand Council- u sú najuznávanejší odborníci z oblasti marketingu, komunikácie a reklamy.

   

  Medzinárodný program Superbrands

  Tento program vznikol pred viac ako dvadsiatimi rokmi vo Veľkej Británii. Marketingoví a komunikační odborníci si stanovili dva ciele: uviesť do stredu pozornosti mimoriadne silné značky a prezentovať pre účastníkov trhu, ktorí by sa radi rozvíjali a učili, značky hodné nasledovania. Odvtedy získal program celosvetové uznanie a dnes je cena Superbrands Award uznávaná ako špeciálne ocenenie v 90 krajinách na piatich kontinentoch. Komisia Brand Council ma pri udeľovaní cien kľúčovú úlohu, preto sa jej členmi môžu stať len poprední, vysoko uznávaní experti.

   

  Viac informácii o Superbrands: www.slovaksuperbrands.com

 • OMS at Light+Building 2016

  Come and pay us a visit in Halle 4.2, Stand F10

  OMS at Light+Building 2016
 • Spiker, ocenené svietidlo od OMS.

  29. mája 2015 na slávnostnom ceremoniáli v Bratislave vyhlásilo Slovenské centrum dizajnu víťazov Národnej ceny za dizajn 2015.

  Spiker, ocenené svietidlo od OMS.

  Spiker, navrhnutý a vyrábaný firmou OMS, bol ocenený v kategórii produktový dizajn. Oceňovaný dizajnér Anton Zetocha dostal cenu počas ceremoniálu.

  Spiker je závesné LED svietidlo vyrobené spoločnosťou OMS (vyvinutý v iLumtech). Navrhnuté, aby vydávalo nastaviteľné svetlo pri optimálnom uhle, to zaisťuje vysokú úroveň vizuálneho komfortu pre kancelárske prostredie.

  Národná cena dizajnu je každoročná súťaž, ktorá ctí vynikajúci dizajn a inžinierske úspechy na Slovensku a podporuje výrobné podniky, ktoré kladú veľký dôraz na dizajn.

  V priebehu posledných piatich rokov, spoločnosť OMS získala niekoľko ocenení za dizajn v národných i medzinárodných súťažiach pre sedem originálnych výrobkov zo svojho portfólia. Ocenené svietidlá sú Rebell, Star Track, Eye, Ray, Wings, Duelis, a teraz aj Spiker.

   

  Video dostupné tu >

 • OMS received the 2014 GreenLight Award in Frankfurt 2014

  OMS was one of the winners for the new energy efficient lighting system

  OMS received the 2014 GreenLight Award in Frankfurt 2014

  The GreenLight Programme is an EU action, run by the DG Joint Research Centre of the European Commission. The goal of the programme is to encourage non-residential electricity consumers to install energy efficient lighting technologies in their facilities, preventing pollution and improving the lighting quality.

  Every year the EC JRC organizes the GreenLight Award, where the most interesting projects in terms of energy savings and technology innovation are awarded. This year 5 winners of the Award were selected, representing the best projects implemented the previous year.

  For 2013, OMS Lighting was one of the winners for the new energy efficient lighting system in their own facility. OMS would like to lead by example as a lighting company highly committed to promote the goals of the programme.

  The award ceremony took place at the Portalhaus building during the Light + Building on Tuesday, 1st April 2014, where Gabor Wein, Energy Saving Manager of OMS had received the award.

 • DUELIS, the award-winning luminaire

  Beside the OMS exhibition stand, you had a chance to see award-winning DUELIS presented at several places at the Light+Building trade fair in Frankfurt, Germany from 30.3.–4.4.2014.

  DUELIS, the award-winning luminaire

  DUELIS is a product representing an ideal harmony between minimalistic design and technical prowess, what was recently recognised in the Design Plus powered by Light+Building competition. DUELIS became one of 36 products to earn this prestigious design award, a seal of quality for products demonstrating future viability, innovative design and energy-efficient technology. DUELIS, selected by a highly qualified jury of experts from 238 entries, will be displayed in a special exhibition for competition winners during Light+Building 2014 in Hall 1.1, stand E51.

  DUELIS is the work of our award-winning in-house designer Anton Zetocha, who wished to create the ultimate minimalist design where the shape of the housing was barely affected by the contained components. What this results in is an extremely streamline form with strong yet subtly sweeping lines that flow over the 35 mm thick central electronic area to the two 14 mm thick optical parts to either side. Such weightiness dimensions create the impression that DUELIS is floating in space, allowing it to be a stylish and elegant addition to any aesthetically focused space. Customisable with any colour combination, pattern or finish, DUELIS can blend into any room design perfectly.

  Providing the highest quality illumination, a key feature of this award winning luminaire is its provision of both direct and indirect light distribution. DUELIS can be supplied with predominantly direct or indirect illumination, allowing you to choose what is most suitable for each particular space. Additional to delivering psychologically beneficial illumination, DUELIS ensures high levels of visual comfort and acuity thanks to the specially designed diamond microprismatic optical system. With an office friendly glare rating of UGR ≤ 19, and perfectly homogenous light distribution, this luminaire is ideal for use in areas where display screens are used and in locations where visually demanding tasks are performed. Constructed using the highest quality materials and methods, such as state-of-the-art self-cooling LED modules and a solid aluminium body, this luminaire takes lighting to a new level. With an optimal system efficacy of 87 lm/W, combined with a long and maintenance free lifetime, you can trust DUELIS to retain its appearance as well as deliver perfect and energy conscious illumination for many years into the future.

  With DUELIS, OMS will also participate in the Architecture and Technology Prize for Innovation 2014, which rewards products and conceptual solutions that impress both in terms of their design quality and their technical ability. DUELIS will be one of the projects presented also as part of a special display during Light+Building 2014 in Hall 3.1, stand D40.

  Read more about the luminaire from the designer’s point of view on ourdesign blog.

 • Lighting Psychology for Retail Success

  OMS Lighting recently showcased industry leading lighting solutions for the retail sector as one of the foremost exhibitors at EuroShop 2014.

  Lighting Psychology for Retail Success

  “Our exhibiting at Euroshop 2014 marked the successful entry of OMS Lighting into the retail market. The highlight of the event was the introduction of our retail psychology philosophy, which put into practice significantly increases the added value of modern LED-based lighting solutions. Through the use of innovative control systems and customised user interfaces, we can achieve a higher level of lighting that can quickly and flexibly adapt to customer need. Throughout the event, OMS lighting trend experts explained and demonstrated the retail psychology philosophy, giving more than 300 presentations showing the positive effect lighting has on purchasing behavior and the benefits it brings to retailers. For those visiting our stand it was clear, a new era in retail lighting has just begun,”said Manfred Raffler, COO, OMS.

 • Find us at Euroshop 2014

  OMS Lighting will showcase its industry leading lighting solutions for the retail sector as an exhibitor at EuroShop 2014, “The World’s Leading Retail Trade Fair”.

  Find us at Euroshop 2014
  From February 16-20 in Düsseldorf, Germany. You are welcome to meet OMS representatives at Stand G73 in Hall 11.

  With the theme, “Lighting Psychology for Retail Success”, OMS invites the world’s largest retail brands, renowned lighting designers and architects to experience the powerful impact the Right Light has on retail success. OMS will present retail lighting solutions for applications including accent, dynamic and shelf-level lighting and lighting trends, all with a focus on lighting psychology in retail.

  “OMS is more than the world’s leading lighting manufacturer, we are a global project business leader who is defining the future of the lighting industry,” said Vladimir Levarsky, CEO, OMS. “Our talented lighting experts work directly with clients to design lighting solutions that drive customer engagement, purchase behaviour, and ultimately increase sales and improve brand image.”

  Discover how OMS products ZIPAR TRACK, AVIOR TRACK and COMET MOTIONcan provide perfect accent lighting. Learn how AVIOR MOTION, ZIPAR MOTION RECESSED and AVIOR SURFACED can be used to create dynamic lighting and draw attention to shop windows. Explore how TARF ADJUSTABLE and LED strips can define shelf displays.

  With demand for OMS’ industry expertise growing, the company has assembled a new team of project managers dedicated to providing the best service for prospective customers in the retail sector. The team leverages OMS’ groundbreaking, patented system of rating lighting products and solutions, Lighting Quality Standard (LQS) to ensure the right light is used for each client application. LQS combines 20 objective rating criteria with six key elements (Ergonomics, Emotion, Ecology, Efficiency, Esprit and Exceptionality) to judge a lighting device or solution.

  Over the past 17 years, the biggest companies in the world have trusted OMS to provide not only the highest quality lighting products and solutions but overall industry education. Its European Lighting Tour (ELT) roadshow is just one example of its unique approach to generating awareness and 2014 will see continued innovation in the way it communicates with customers, partners and industry.

  OMS’ expanding portfolio of retail clients and upcoming large-scale presence at EuroShop 2014 affirm its focus on retail sector success in 2014.

  Redefine how you look at retail with light as the cornerstone of a successful retail space. Join OMS for EuroShop 2014 at Stand G73 in Hall 11.

 • Národná cena za dizajn 2013

  Výstava k 11. ročníku národného ocenenia za dizajn, 1. - 30. jún, Bratislava

  Národná cena za dizajn 2013

  Kolekcia svietidiel OMS sa zúčastnila jedenásteho ročníka Národnej ceny za dizajn a je súčasťou výstavy ocenených a vybraných prác NCD 2013. 

   

  V posledný májový deň boli slávnostne vyhlásené výsledky Národnej ceny za dizajn za rok 2013. Súťaž je organizovaná Slovenským centrom dizajnu a Ministerstvom kultúry každé dva roky a predstavuje najvyššie ocenenie za dizajn na Slovensku. OMS je víťazom minulého ročníka a držiteľom Národnej ceny za rok 2011 v kategórii produktový dizajn. Dizajn z dielne OMS je rovnako súčasťou tohtoročnej Národnej ceny. Svietidlá Track Comet, Modul Clearance, Track Lotus, Modul Wings a Modul Razzor od dizajnérov Antona Zetochu, Jána Štofka a Vladimíra Pánika sú prezentované na výstave ocenených a vybraných prác NCD 2013. Srdečne vás pozývame túto výstavu navštíviť. Výstava výsledkov súťaže NCD 2013 je verejnosti prístupná vo výstavných priestoroch Slovenského centra dizajnu Satelit v Hurbanových kasárňach v Bratislave do konca júna 2013.

  Oficiálne výsledky a viac info tu.

 • CIE Israel 13

  Izraelský výbor svetelného inžinierstva, 6. marec 2013, Tel Aviv, Izrael

  CIE Israel 13

  Prezentácia OMS, zameraná na predstavenie filozofie LQS, mala mimoriadne pozitívny ohlas na konferencii osvetlenia v Tel Avive, organizovanej Izraelskou spoločnosťou elektrických a elektronických inžinierov.

   

  Konferencia sa konala pri príležitosti 60. výročia izraelského dohovoru o svetelnom priemysle a jej tohtoročnou témou boli inovácie v osvetlení. Prezentácia zástupcov R&D oddelenia, zameraná na predstavenie konceptu LQS, jeho metodológie a softvéru LQS composer, vyvolala medzi účastníkmi konferencie veľký záujem. Prezentačný stánok spoločnosti prilákal po prednáške množstvo profesionálov z odboru, či už svetelných dizajnérov, projektantov, dodávateľov alebo obchodníkov, ktorí sa mali záujem dozvedieť sa viac o filozofii Lighting quality standard, ako aj o ďalších technológiách a produktoch spoločnosti.

 • Nábytok a bývanie 2013

  23. ročník veľtrhu nábytku a bytových doplnkov, 5. - 10.marec 2013, Nitra

  Nábytok a bývanie 2013

  OMS osvetlí prezentačné stánky na medzinárodnom veľtrhu „Nábytok a bývanie“, ktorý sa tento rok uskutoční v dňoch 5.-10. marca na výstavisku Agrokomplex v Nitre.

   

  V poradí už 23.ročník významnej prehliadky nábytku predstaví nové trendy a technológie výroby nábytku, mladé dizajnérske talenty, rovnako ako svetové nábytkárske firmy. Expozíciu nábytku OMS atraktívne doplní o LED svietidlá Track Cube, Downlight Seeller, Track Avior Advanced a ďalšie, ktoré budú na výstavisku situované v Pavilóne M5.

 • Podnikateľ roka je Vladimír Levársky z OMS

  Slovenským podnikateľom roka 2012 sa stal riaditeľ spoločnosti OMS Vladimír Levársky.

  Podnikateľ roka je Vladimír Levársky z OMS

  Zakladateľovi výrobcu priemyselných a kancelárskych svietidiel z Dojča pri Senici odovzdal na slávnostnom ceremoniáli ocenenie Stan Jakubek, vedúci partner Ernst & Young pre Slovensko, zástupca vyhlasovateľa súťaže. Porote súťaže Ernst & Young Podnikateľ roka 2012 Slovenskej republiky predsedal v tomto ročníku vlaňajší držiteľ ocenenia, zakladateľ Bubo Travel Agency Ľuboš Fellner. "Prirovnal by som to k skupinovej fáze Ligy majstrov. Vo futbale sa mi takto ďaleko dostať nepodarilo," povedal TRENDU V. Levársky, ktorý je bývalý futbalista a terajší majiteľ klubu FK Senica.

   

  Rozhodnutie o víťazstve V. Levárskeho bolo podľa Ľ. Fellnera až nečakane rýchle a jednoznačné. „Podnikateľ roka V. Levársky je príkladom človeka, ktorý chce byť najlepší v tom, čo robí a dokonale ovláda umenie obchodu - je viac obchodníkom a marketérom ako technikom. Jeho firma je dlhodobo úspešná a to predovšetkým v medzinárodnom meradle. Zameriava sa na vývoj nových technológií a vo svojom regióne je to taktiež významný zamestnávateľ,“ zložil Ľ. Fellner hold svojmu nástupcovi na pomyselnom podnikateľskom tróne. Porota, ktorú viedol, posudzovala takmer 40 podnikateľských príbehov. Kritériami boli osobnosť podnikateľa, jeho podnikateľský príbeh, strategická orientácia, národná a medzinárodná pôsobnosť a tiež finančné výsledky.

   

  > Čítať celý článok

  > Viac o ocenení

 • LuxLive 2012

  The UK’s #1 Lighting Exhibition

  LuxLive 2012

  ...VIDEO LQS AT LUXLIVE...

   

  November 6 & 7, 2012, Earls Court, London, UK. OMS is a proud sponsor of the conference

  Source: LUX MAGAZINE 2012, Official publication on the lighting industry association

  OMS’ Anton Kozubík will introduce the company’s Lighting Quality Standard (LQS) at LuxLive together with LQS creator, Michal Jancuska. LQS takes a holistic approach which combines technical and biological aspects of lighting as well as visual well-being.

  More information: http://www.luxlive.co.uk/wednesday-programme/

  The OMS  lighting truck will arrive at LuxLive on November 6th and stay until November 7th. The truck will present OMS’ latest LED Solutions including its new Lighting Quality Standard (LQS) and its companion software program, Lighting Quality Standard Composer which provides unprecedented project support for architects, designers and engineers.

  You are invited to participate in a presentation and speak to the OMS team. For invitations and details, please contact katarina.podeslova@oms.sk, zuzana.masarova@oms.sk or jana.zifcakova@oms.sk.

   

 • The european job day Brussels 2012

  The International Job Fair for Job Seekers and Employers in Europe

  The european job day Brussels 2012

  October 6th 2012, Brussels, Belgium.

  On October 6, 2012, leading EU employers converged in Brussels to meet prospective job applicants and introduce them to their companies’ latest job opportunities.

  IMG

  Prominent luminaire manufacturer and technology innovator, OMS, took part in the European Job Day as the only Slovak employer. European Job Day is aimed at increasing employment by providing employers and job applicants in the EU member states the opportunity to network. OMS’ Erika Kratochvílová (HR manager) and Veronika Blízková (executive assistant) met with prospective job applicants.

  IMG

  OMS Information brochure (PDF)

   

 • Lumen V4

  IV. ročník konferencie Vyšehradských krajín o osvetlení, 26. - 28.september 2012, Bratislava

  Lumen V4

  Štvrtý ročník medzinárodnej konferencie s účastníkmi z krajín V4 sa aj tento krát niesol v znamení prezentácií technologických a produktových noviniek z oblasti svetelného priemyslu.

  V dňoch 28. až 28. septembra sa v bratislavskom hoteli Saffron konala 4. medzinárodná konferencia LUMEN V4, na ktorej sa zúčastnili zástupcovia popredných spoločností svetelného odvetvia, ako aj odborná verejnosť z oblasti architektúry, stavebníctva a dizajnu zo všetkých krajín Visegrádskej štvorky. Spoločnosť OMS zastupoval na konferencii Ing. Michal Jančuška (Lighting designer), ktorý zúčastnených oboznámil s novým systémom hodnotenia kvality osvetlenia (LQS) vyvinutý spoločnosťou OMS.  Ostatní zúčastnení zástupcovia spoločnosti OMS na konferencii hodnotili jej priebeh nasledovne:

   

   

  O projekte "Návrh iluminácie baziliky Sedembolestnej Panny Márie, Šaštín" prezentovanou spoločnosťou OMS sa dočítate v časopise SVETLO 05/2012 (str. 8-10).

  Štvrtý ročník, na ktorom boli početne zastúpené spoločnosti z oblasti svetelného priemyslu a odborná verejnosť zo všetkých členských štátov V4 priniesol informácie o témach, technologických a produktových novinkách, ktoré ďaleko presahujú hranice Európy a majú doslova celosvetový význam.

 • Letný prieskum ateliéru Industrial design VŠVU 2012

  Výstava študentských návrhov svietidiel v rámci Dní architektúry a dizajnu, 29.mája - 3.júna 2012, Bratislava

  Letný prieskum ateliéru Industrial design VŠVU 2012

  V dňoch 29.mája – 3. júna 2012 sa v Bratislave konal tretí ročník festivalu DAAD - Dni architektúry a dizajnu.

  Zámerom projektu bolo vytvoriť formát pre posilnenie pozitívneho vnímania architektúry a dizajnu na Slovensku. Spoločnosť OMS sa zapojila do tohto festivalu prostredníctvom konceptov, ktoré OMS prvýkrát predstavila na celosvetovej výstave Light + Building 2012  vo Frankfurte nad Mohanom, Nemecko.

  V rámci programu DAAD sa konal v priestoroch VŠVU, Bratislava Letný prieskum tvorby. Pri príležitosti Letného prieskumu tvorby ste si na Katedre dizajnu VŠVU,  Drotárska cesta 44 v Bratislave, mohli pozrieť  kolekciu konceptov na tému „Svietidlo, ako nástroj hlavného osvetlenia komerčného priestoru 2017 – 2022“,  ktoré vznikli v rámci spolupráce OMS spol. s r.o. a VŠVU:

  Katedra designu, ateliér industrial design pedagóg Doc. Ferdinand Chrenka akad.soch.

   

 • Light + Building 2012

  The World’s Largest Trade Fair for Lighting and Building Services Technology

  Light + Building 2012

  April 15-20, 2012, Frankfurt, Germany.

  OMS joined the ranks of world-class exhibitors at Light+Building 2012 where it presented its latest products and innovations.

  For the fourth consecutive year, OMS joined the prestigious event that focuses on new trends in lighting technology, electrical engineering, architecture and technical equipment for buildings. “We competed with the best in the field of illumination and have since grown to become one of them. For this reason, we could not miss being part of this event in Frankfurt,” said Vladimír Levársky, CEO of OMS.

  OMS introduced several innovative LED luminaires at Light+Building this year. Attendees also had the opportunity to preview a special OMS truck, which will tour Europe this Spring and Autumn for OMS’ European Lighting Tour 2012.

  A significant part of exhibition was dedicated to OMS’ proprietary new Lighting Quality Standard (LQS). “We are using more than 20 objectively quantifiable criteria to evaluate each and every lighting product or solution for a given space,” explained Mr. Martin Bílek, co-author of LQS and head of the lighting division in OMS’ research and development department. LQS’ goal is to standardize the evaluation of lighting solutions in order to facilitate proper lighting selection for customers.

 • Design Plus 2012

  Light+Building Fair’s International Design Competition

  Design Plus 2012

  April 15-20, 2012, Frankfurt, Germany. OMS showcases innovative design concepts during the Design Plus Awards.

  IMG

  The ceremony brings together highly qualified professionals in the fields of lighting, electrical and electronic engineering as well as home and building automation. The winning products will be awarded a prize and named “Best of” in their categories. The awards will be held at the exhibition area in Hall 1.1 on Sunday, April 15, 2012 at 4pm.

  OMS has submitted the following products for consideration in the competition:  

  Track Comet

  Track Comet is one of OMS’ upcoming products. Functionality, reliability, design simplicity, and respect for the environment are the stand-out features of this luminaire. The body of the lamp; two massive aluminium blocks, serves to transmit heat and visually communicate the luminaire’s long product life. Efficient light output and lighting efficacy are obtained through the use of LED. In comparison with discharge luminaires, Track Comet’s biggest advantage is its reduced energy consumption.

  Its silent and noiseless operation is obtained through the use of passive cooling. Track Comet’s low heat production and energy efficiency are typical features of this luminaire. Easy to mount to any kind of track system, Track Comet features two levels of adjustment: 0°-90° or 0°-360°. A LED with CRI>80 combined with an effective reflector provides light output of 98 lm/W. Colour rendering can provide colour temperatures of 3,000K or 4,000K. Track Comet comes with two types of reflectors that produce beam angles of 24° or 40°. It fits into spot lighting in shops or galleries and can also be used in product display areas to highlight merchandise.

  Track Comet Datasheet (PDF)

  IMG

  Track Air breaks down the barriers to mass market adoption of LED lighting solutions. We designed Track Air to take full advantage of the benefits of LED, making it a safe, long-lasting, cost-effective and environmentally-friendly lighting solution. The luminaire′s housing is formed from black sheet steel. The dimmable electronic control gear, DALI, is available on request. Track Air’s global track system supports various types of connections and suspension equipment to be set up on one track. It can be suspended or ceiling surfaced. Compared to halide luminaires with an output of only 35 or 70 lm/W, Track Air’s LED with CRI>80 combined with an efficient reflector provides an impressive light output of 98 lm/W. Colour rendering can provide colour temperature of 3,000K or 4,000K.

  A LED with CRI>93 is available on request. Track Air comes with two types of reflectors that produce beam angles of 24° or 40°. An active membrane is used to transfer the LED’s heat which reduces the weight of the luminaire. It is perfectly suited for use in galleries, exhibitions and retail applications as the luminaire can be positioned precisely where required.

  Track Air Datasheet (PDF)

  Follow the Right Light.

 • OMS’ commitment to product quality

  Consistently meeting the most stringent European safety and performance standards

  OMS’ commitment to product quality

  OMS has always prided itself on the quality of its products. Now starting our third decade of luminaire development and manufacture, we believe that a good product not only provides the best technical parameters and latest technologies but also ensures the safety of every user and building.

   

  One of the key ways in which we strive to meet the highest standards is by attaining the respected ENEC mark for our core products. The ENEC (European Norms Electrical Certification) Scheme covers thermal, mechanical, and electrical safety requirements across all electrical product sectors. The highest quality independent testing is carried out by one of more than 20 signatories, all of whom are distinguished laboratories or certification bodies and members of the EEPCA (European Electrical Products Certification Association). Achievement of ENEC certification means that a product both meets strict European electrical safety standards and provides a required operational performance in accordance with European legislation.

   

  OMS became a member of the ENEC Scheme back in 2000 and has been working to meet and surpass standards ever since. Anton Kozubik, Head of Product Management and Marketing, commented, “Our use of the ENEC mark assures customers of the technical performance and safety of our products, which reinforces trust in our brand and the quality it represents on the market.” We currently have our products certified in three independent laboratories: EZÚ Prague, Czech Republic (ENEC 21), TÜV Hungary (ENEC 18), and EVPÚ Nová Dubnica, Slovakia (ENEC 27).

   

  To mark ENEC 20th Anniversary in 2012, Execom (the European Certification System (ECS) Executive Committee) asked the then 25 signatories to nominate several companies each for recognition. The criteria included such areas as innovation and product quality. Of 125 nominated companies, only 35 were awarded the coveted ENEC Anniversary Award. OMS is proud to say that it was one of those 35.

 • Interlight Moscow 2011

  International Trade Fair for Decorative and Technical Lighting November 8-11, 2011, Moscow, Russia. OMS presented its products at Interlight 2011

  Interlight Moscow 2011

  Together with our key partner in Russia, TD Intersvet as well our Belarusian partner GVA Lighting, we showcased the OMS and UNOLUX. brands to companies including Mobilight, Corso Luce, EKO SVET, CTK System and Gema Motors, to name a few. The meetings were instrumental in giving OMS a greater understanding of the Russian lighting market including its existing lighting solutions and future needs.

  Despite of unpleasant weather which already rules Russia, the meetings and negotiations were passing effectively in every case.

 • Designblok 2011

  V dňoch od 4. - 9.októbra 2011 sa naša spoločnosť zúčastnila medzinárodnej prehliadky Designblok 2011 v Prahe.

  Designblok 2011

  OMS predstavila najvyššiu triedu osvetlenia ELITE OMS.

  Výstava prebiehala vo vybraných showroomoch, predajniach a galériách na území celej Prahy, naša expozícia sa nachádzala v Superštúdiu Futurama v Prahe – Karlíne.

  Okrem novej značky Elite OMS sa v sekcii svietidlo predstavili hlavne silné dizajnové značky, ako Deltalight, Artemide, Flos, Light Years, Brokis, Luceplan, Lasvit, Foscarini, Preciosa, Lucis, Ateh ale aj výrobcovia technických svietidiel ako Anolis, Lux Lighting, mnoho mladých dizajnérov a študentov.  Cieľom našej prezentácie bolo potvrdiť a ukázať verejnosti dlhodobú firemnú stratégiu OMS spoločnosti v oblasti vývoja nových produktov s dôrazom na dizajn. Naša inštalácia jednoznačne zaujala – či už laikov mladých dizajnérov, ale aj novinárov a  viacerých známych dizajnérov. Jej autor Petr Mikošek Boa pri návrhu designu vychádzal z Elite farieb.  Pozitívne hodnotenie verejnosti sa odzrkadlilo aj vo finálnej nominácii na cenu „Nejlepší kolekce svítidel“. Medzi 3 najlepších sme sa dostali spolu s Brokis a Preciosa pred vyššie spomenuté značky. Ocenenou sa nakoniec stala jednoduchá a vtipná inštalácia Brokis, tvoriacu ilúziu vznášajúcich sa balónov. Naša nominácia ukázala, že víťazstvo v Národnej Cene za Dizajn NCD 2011 nebolo náhodné a práca našich interných, ale aj externých dizajnérov je skutočne kvalitná. Z kolekcie produktov vizuálne najviac zaujali Startrack (Atelier Pelcl),  Rebell (Ján Štofko, OMS ) z víťaznej kolekcie NCD 2011  ako aj Acrux (Anton Zetocha, OMS)  a Terzo (Giugiaro Architettura, Taliansko) z kolekcie nových produktov. Pozornosti neušli ani minimalistické modely DW Castra, Modul Box Max a vstavaný Becrux. Kto našiel odvahu „pohrať sa“ s dotykovým displejom, bol prekvapený funkcionalitou Modulu EYE.

   

  Našu účasť na Designbloku môžeme aj na základe vyššie uvedených faktov hodnotiť pozitívne. Dokázali sme presvedčiť o našich kvalitách, ukázať, že za dobrým návrhom svietidla je veľa práce viacerých odborníkov, osloviť viacerých potenciálnych nových zákazníkov, mladých, ale aj profesionálnych dizajnérov, vydobyť si miesto v nominácii na najkrajšiu kolekciu svietidiel a ukázať, že kvalitný priemyselný dizajn si vie nájsť rovnocenné miesto aj vedľa šperku, či módneho návrhu.

  Milan Ragula Concept & Design team R&D

 • Národná cena za dizajn 2011

  Boli sme ocenení na desiatom ročník súťaže Národnej ceny za dizajn 2011.

  Národná cena za dizajn 2011

  Desiaty ročník súťaže Národnej ceny za dizajn 2011 sa uskutočnil v Dome umenia v Bratislave pod záštitou Slovenského centra dizajnu a Ministerstva kultúry SR. „V kategórii produktový dizajn, bolo najvyššie ocenenie udelené kolekcii svietidiel OMS dizajn - Ján Štofko,  Giugiaro Architettura, Jiří Pelcl, Peter Mikošek –  výrobca OMS, s.r.o., Dojč. Kolekcia svietidiel OMS sa vyznačuje dokonalými technickými parametrami a moderným dizajnom.“