História

Spoločnosť OMS, ktorá je dnes etablovanou medzinárodnou spoločnosťou, vstúpila na trh so svetelnými technológiami v období, keď sa európske trhy zmietali v záplave ekonomických a politických turbulencií.

1995

OMS spol. s r.o. sa stáva oficiálne zaregistrovanou obchodnou spoločnosťou a vstupuje na trh so svetelnými technológiami. Začína si budovať prvú korporátnu identitu.

1996

OMS predstavuje prvú generáciu vlastných svietidiel RELAX a CLASSIC. Po sérii technologických modifikácií sú obidve stálou a žiadanou súčasťou aktuálneho portfólia.

1999

Po štyroch rokoch využívania externých dizajnérskych služieb vytvára OMS vlastné oddelenie dizajnu a začína vyvíjať vlastné produktové portfólio pozostávajúce z interiérových a exteriérových svietidiel pre všetky typy priestorov. Prvým produktom navrhnutým interným oddelením dizajnu je DOWNLIGHT s niekoľkými typmi reflektoru.

2000

Spoločnosť vydáva prvý produktový katalóg s približne dvadsiatimi typmi svietidiel.

2001

Nové svietidlo INDIRECT prináša do osvetľovaného priestoru vizuálny komfort v podobe nepriameho osvetlenia. Svietidlo obstálo v skúške času a v modifikovanej podobe je súčasťou portfólia dodnes.

2001

OMS uvádza na trh priemyselné svietidlo TORNADO,
ktoré je dodnes stálicou produktového portfólia.

2002

Neprehliadnuteľný rast spoločnosti budí rešpekt u klientov na celom svete. Ročný obrat sa pohybuje na úrovni 25 miliónov euro. Priaznivá situácia umožňuje spoločnosti investovať do rozvoja korporátnej identity, nového loga a prvej webovej stránky www.oms.sk.

2004

Slovensko vstupuje do Európskej únie a OMS do ďalšej fázy rastu. Spoločnosť investuje do akvizície nového sídla a výrobných priestorov v Dojči, ktoré jej dodnes poskytujú stabilné zázemie.

2004

OMS prináša na trh kultové svietidlo PRESTIGE. Vďaka cieľavedomému zlepšovaniu jeho technologických parametrov patrí k najpredávanejším svietidlám z portfólia.

2004

Ďalší prírastok do rodiny OMS svietidiel – EXE (závesné alebo prisadené) vyhľadávajú zákazníci s obľubou predovšetkým v LED prevedení.

2004

Do produktového portfólia pribúda generácia outdoorových svietidiel FORSTREET, určených pre verejné osvetlenie. Svietidlá FORSTREET sú vhodné pre rôzne typy konvenčných svetelných zdrojov.

2005

Nové výrobné priestory sú vybavené najmodernejšími technológiami a automatizovanými výrobnými systémami. Vďaka nim dokáže OMS vyrábať viac, rýchlejšie a kvalitnejšie. Modernizácia výroby si vyžiadala optimalizáciu logistických procesov, z ktorých spoločnosť profituje dodnes.

2006

Ako jeden z kľúčových hráčov na medzinárodnej scéne so svetelnými technológiami sa OMS po prvý raz predstavuje na veľtrhu Light + Building v nemeckom Frankfurte nad Mohanom a dostáva jedinečnú príležitosť manifestovať svoju technologickú prevahu.

2007

K výrobným priestorom pribúda reprezentatívna administratívna budova, ktorú osobne navrhol zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti. Architektúra budovy odkazuje na históriu spoločnosti a má pripomínať provu mohutnej lode plaviacej sa cez rozbúrený oceán. Pôsobivá stavba je architektonickou dominantou, ktorá dokáže opakovane vyvolať silnú emóciu.

2008

Po viac ako dvoch rokoch rapídneho rastu sa spoločnosť opäť zúčastňuje veľtrhu Light + Building. Tento raz využíva platformu na predstavenie inovovaných a technologicky vyspelých produktov.

2008

Po viac ako dvoch rokoch rapídneho rastu sa spoločnosť opäť zúčastňuje veľtrhu Light + Building. Tento raz využíva platformu na predstavenie inovovaných a technologicky vyspelých produktov.

2008

OMS začína budovať značku UNOLUX. V samostatnej produktovej línii sú zastúpené svietidlá vyznačujúce sa optimálnym pomerom kvality a nízkej ceny.

2008

V administratívnych priestoroch spoločnosti vzniká moderný showroom, ktorý umožňuje zákazníkom zoznámiť sa s najmodernejšími produktmi a technológiami vyvinutými OMS v interaktívnom prostredí.

2009

Slovensko sa stáva súčasťou eurozóny. Zdravé trhové prostredie umožňuje spoločnosti investovať 7 miliónov euro do vybudovania a zariadenia vlastného oddelenia výskumu a vývoja.

2010

Budova oddelenia výskumu a vývoja, známa tiež ako Centrum svetelných inovácií, sa stáva priestorom, kde dizajn, technológie riadenia osvetlenia a projektové služby získavajú jasné kontúry.

Centrum svetelných inovácií posúva OMS do novej etapy vývoja.

2010

Výsledkom práce špecialistov z oddelenia výskumu a vývoja je vývoj prvej generácie LED svietidiel, pozostávajúcich z 13 bezkonkurenčných modelov určených na všeobecné osvetlenie. Po sérii technologických modifikácií nájdete niektoré z nich v aktuálnom produktovom portfóliu.

2010

OMS sa po tretí raz zúčastňuje veľtrhu Light + Building. Prezentuje sa ako moderná spoločnosť so silným technologickým zázemím a rozsiahlym know how v oblasti vývoja technológií, produktov a poskytovania služieb.

2010

Do produktového portfólia pribúda svietidlo EYE, neprehliadnuteľné vďaka svojmu unikátnemu dizajnu a technologickému riešeniu. Dizajn svietidla je inšpirovaný ľudským okom a jeho prispôsobivosťou na rôzne svetelné podmienky. Je vybavené pohyblivým optickým systémom, ktorý umožňuje meniť intenzitu a rozloženie svetelného toku podľa potreby užívateľa prostredníctvom jednoduchého dotykového ovládača. Svietidlo sa teší veľkej popularite aj medzi samotnými zamestnancami a je súčasťou riešenia osvetlenia kancelárie riaditeľa oddelenia výskumu a vývoja.

2011

Prosperujúca výroba a výnimočné výsledky špecialistov z Centra svetelných inovácií posúvajú OMS do ďalšej vzrušujúcej etapy vývoja. Spoločnosť začína aktívne implementovať najnovšie vedecké poznatky do vývoja sofistikovanej rady svietidiel, nástrojov a služieb. Korporátna identita získava dnešnú podobu.

2011

OMS zakladá značku ELITE, so zastúpením exkluzívnych svietidiel s nadštandardným dizajnom, inovatívnymi prvkami a technologickým spracovaním. Produktové portfólio spoločnosti je tak rozčlenené do troch značiek: ELITE – vysoko sofistikované a luxusné svietidlá, OMS – rozsiahle portfólio technologicky pokročilých svietidiel pre všetky typy priestorov a UNOLUX – cenovo výhodné svietidlá.

2012

Spoločnosť predstavuje Lighting Quality Standard, jedinečný nástroj na hodnotenie kvality osvetlenia. LQS má byť nástrojom, ktorý jednoducho a zrozumiteľne demonštruje, ako má vyzerať kvalitné riešenie osvetlenia a zároveň poskytuje návod na jeho hodnotenie. LQS hodnotí kvalitu osvetlenia na základe 6-tich elementov: ergonómia, emócia, ekológia, efektívnosť, esprit a výnimočnosť.

2012

OMS sa po štvrtý raz zúčastňuje veľtrhu Light + Building. Predstavuje unikátne svetelné riešenia a nástroje na riadenie osvetlenia. Spolu s LQS prináša nástroj LQS Composer, špeciálne vyvinutý na hodnotenie kvality osvetlenia, ako aj súbor rozsiahlych znalostí z oblasti vývoja a výroby LED technológií v podobe LED Academy.

2012

OMS publikuje sériu brožúr Right Light, zameraných na správne riešenie osvetlenia v rôznych typoch priestorov. Right Light sú súborom komplexných znalostí, ktoré sa opierajú o platné technické normy, LQS a výsledky posledných výskumov. Zároveň predstavujú návod na to, ako aplikovať najnovšie trendy a technológie v praxi.

2012

Súčasťou produktového portfólia sa stáva inšpiratívne svietidlo REBELL, ocenené Národnou cenou za dizajn.

2012

AVIOR LED, nový prírastok do kategórie ELITE, sa vyznačuje vysokou mierou adaptability a účinnosti.

2012

Špeciálne upravený kamión predstavujúci metodológie LQS a Right Light sa vydáva na prvú European Lighting Tour. Počas okružnej jazdy po európskych krajinách prezentuje atraktívnym spôsobom rozsiahle know how spoločnosti. Význam tohto kroku zdôrazňuje nový slogan ´Follow the right light´, ktorý sa objavuje pod pôvodným logom spoločnosti.

2013

Štruktúra značiek OMS získava novú podobu. Tri samostatné značky ELITE, OMS a UNOLUX sú odteraz zjednotené pod názvom OMS do hierarchie ELITE, ADVANCED a UNOLUX.

2013

Nový kruhový downlight PRETTUS, vyrábaný v troch rôznych veľkostiach, sa vyznačuje vysokou mierou variabilnosti v riešení optického systému a rozloženia svetelného toku. Vďaka jeho revolučnej účinnosti sa stáva jedným z najpredávanejších svietidiel z portfólia.

2013

Tým, ktorí uprednostňujú štvorcové tvary, je určený downlight NOVIEL LED. Podobne, ako jeho oválny súrodenec, sa vyrába v troch rôznych veľkostiach a vyznačuje sa vysokou mierou variabilnosti v riešení optického systému a rozloženia svetelného toku. Jeden z kľúčových produktov v portfóliu.

2013

Zoštíhlené produktové portfólio predstavuje výber najpredávanejších svietidiel. Generácia svietidiel FREYN má všetky parametre, ktoré očakávate od LED svietidla určeného na všeobecné osvetlenie. Jeho druhá generácia sa vyznačuje nadštandardnými parametrami.

2014

Piata účasť OMS na Light + Building má za cieľ manifestovať, ako spoločnosť reaguje na globálne trendy a dokáže ich transformovať na trendy v oblasti vývoja svetelných technológií. Stánok OMS s fascinujúcim 360° dizajnom je potvrdením pozície spoločnosti ako technologického lídra.

2014

Svietidlo DUELIS, ktoré navrhol interný produktový dizajnér spoločnosti OMS, Anton Zetocha, získava na veľtrhu Light + Building cenu Design Plus award. Je to prvé významné medzinárodné ocenenie pre OMS tohto druhu.

2014

Outdoorové svietidlo MEGIN, určené na verejné osvetlenie, sa vo svojom produktovom segmente okamžite stáva špičkou. Vysoko účinné svietidlo s integrovanými nástrojmi riadenia a 12 možnosťami nastavenia rozloženia svetelného toku potvrdilo svoje kvality v početných svetelných riešeniach na celom svete. .

2014

OMS sa stáva prvým masovým výrobcom svietidiel s difúzorom na báze nanotechnológií. Svietidlo PRESTIGE LEN N DOUBLE ASYMMETRIC s optikou na báze nanotechnológií umožňuje mimoriadne precízne rozloženie svetelného toku, vyznačuje sa vysokou mierou účinnosti a merného výkonu.

2014

S približujúcim sa dvadsaťročným výročím od založenia OMS, prichádza k rozdeleniu rozsiahleho portfólia služieb do troch dcérskych spoločností. Do novej éry rozvoja vstupuje spoločnosť OMS Lighting po boku výrobcu svietidiel OMS, SLE – poskytovateľa služieb a projektanta svetelných riešení a spoločnosti iLumTech R&D.

2015

Rok 2015 nebol pre OMS len takým obyčajným rokom. Oslavovali sme totiž 20. výročie vzniku spoločnosti! V predchádzajúcich dvoch desaťročiach sme naozaj tvrdo pracovali, aby sme si získali pozíciu silného hráča nielen na európskom, ale aj na svetovom trhu. Do budúcnosti pozeráme teda so stabilnými základmi a veľkými ambíciami. Naše ďalšie ciele zahŕňajú orientáciu na verných zákazníkov a poskytovanie čo najkvalitnejších služieb a produktov aj klientom s tými najnáročnejšími a najkomplexnejšími požiadavkami.  

 

2016

Vydali sme katalóg s novým radom produktov zameraným na osvetlenie architektúry. Svietidlá majú nadčasový dizajn, v ktorom sa spája kreativita s hravosťou. Vďaka rozmanitosti tvarov, spôsobov inštalácie a vlastností svetla sa dajú využiť na osvetlenie akéhokoľvek interiéru a oslovujú naozaj široký záber zákazníkov. Rýchlo sa stali obľúbenou sériou produktov a meno OMS v spojení s osvetlením architektúry nabralo celkom nový rozmer.

Postupom času sa spoločnosť OMS stala súčasťou každého ročníka Light+Building. Keďže je to najväčší a najprestížnejší veľtrh, ktorý spája svet osvetlenia, dizajnu, architektúry a technológií, vždy sa snažíme prezentovať inovatívne a inšpirujúce nápady. V roku 2016 sme návštevníkom ponúkli presne to, čo očakávali – kompletné produktové rodiny. Zákazníci už si teda nemusia vyberať svietidlo vhodné pre ich priestor či projekt, ale, naopak, okamžite pre nich budeme mať mnohé verzie svietidiel akoby ušité na mieru.

 

2017

Začiatkom roka sa OMS, s.r.o., stala súčasťou Grafobal Group, a.s., spoločnosti s konsolidovaným obratom 980 000 000  a viac než 6 200 zamestnancami. Táto zmena je pre nás obrovskou výzvou a poctou zároveň. Inovatívne plány vznikajú v dielňach a kanceláriách našich odborníkov ako na bežiacom páse, preto veríme, že so silným a úspešným partnerom po boku, ktorý nás dokáže podporovať vo všetkých smeroch, budeme mať možnosť zrealizovať oveľa viac, než sme si kedy vedeli predstaviť.